Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ROSCA DANIEL

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Buna ziua.Astazi am schimbat filtrul de polen si surpriza in compartimentul filtrului am gasit apa am controlat sa vad de unde vine (ma gindeam ca vine de afara de la ploaie) dar cind pun mina dau de radiatorul de AC.si ma gindesc ca de acolo apare a cea apa.
intrebarea este unde se afla a cea scurgere de condens, poate este infundata,si cum o pot desfunda .multumesc
model de masina zafira a model 2001
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
trebuie sa desfaci consola "saua dintre saune " dupa care ai acces la o tavita in care se scurge condensul de la radiatorul de AC din habitaclu, desfaci clipsurile tavitei , asta dupa ce in prealabil ai desfacut stutul de scurgere de sub masina( are 2 suruburi si ai nevoie de groapa), problema la tine e faptul ca ai scurgerea intre radiator si tava colectoare ( vaporizator cred ca ii spune) infundata.

Bagi o sarma pe teava si la faza asta ar trebui sa curga cam 2 L de apa si ai desfundat

Multa bafta
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Pai sarma pe care teava trebie bagata?
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
teava care face legatura intre compartimentul radiatorului de AC si compartimentul in care se afla tavita sau vaporizatorul, tavita e un pic inclinata si astfel se face scurgerea pe la stutzul de sub masina .
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am sa incerc si eu astazi caci dupa un drum la mare sub pres era fleasca paca ai fi aruncat o galeata de apa!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR