Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • donovidiu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2006

  • Mesaj Privat
salutare.
am descoperit acest loc...din delta dunarii...
http://www.dolphincamping.ro/

ati fost pe acolo? care sunt impresiile voastre?
de ajuns acolo, am inteles de pe net ca e cu navromul, din tulcea. preturi 30 lei/ tura, insa e numai marti si vineri, catre sfantu.

parca as face un concediu acolo. nu m as duce afara, ca deocamdata mai sunt multe de vazut in ro...si in delta nu am fost niciodata.
in afara de tantzari, ce poate fi nasol? Smile
multumesc.
Skip ads

  • PoseaCristian

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salutare eu acolo vreau sa plec la inceputu lu iulie am auzit ca e misto, eu am fost acu doi ani la sulina si a fost super, acu merem la sfantu dar din cate stiu eu navromu are curse lunea si miercurea
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si eu vreau sa merg la inceputul lui august pentru cateva zile. Mi se pare ca arata ok. Mi-ar plac e insa sa fac cateva excursii in inima deltei, am cautat pe net dar nu am gasit ceva organizat. Se pare ca totul se face ad-hoc, la fata locului. Mi-ar place sa stau o zi undeva pe un canal la pescuit si sa vina seara cineva sa ma ia inapoi.. chestii de genul. Poate tulcenii ne-ar putea ajuta un pic....
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu sunt din tulcea, si am fost prin 2006 acolo cu ocazia festivalului de film Anonimul ... va sfatuiesc sa mergeti in perioada festivalului de film, multa lume proiectii de surt metraj in fiecare seara .... frumos ....
PS: pentru mine Sulina rules ca locatie in delta.
Toate cele bune
Skip ads

  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
george_fusneica a scris:Si eu vreau sa merg la inceputul lui august pentru cateva zile. Mi se pare ca arata ok. Mi-ar plac e insa sa fac cateva excursii in inima deltei, am cautat pe net dar nu am gasit ceva organizat. Se pare ca totul se face ad-hoc, la fata locului. Mi-ar place sa stau o zi undeva pe un canal la pescuit si sa vina seara cineva sa ma ia inapoi.. chestii de genul. Poate tulcenii ne-ar putea ajuta un pic....


Tot satul o sa incerce sa de duca si sa te aduca atata timp cat le dai bani, preturile sunt c-am la fel ca se inteleg intre ei si tin la pret si apoi daca nu gasesti vreunul cumsecade si te vede "incepator" te arde la pret. Anul trecut ne-a luat 70 lei pe zi barca fara motor, noi aveam motor si ne-a costat doar benzina, acu 3 ani am fost la Mila 23 si din Tulcea ne-a dus un nene cu o rapida (motor de 90cp) cu 100euro dus si 100euro intors eram 7 oameni deci a meritat pt ca am ajuns acolo in 45 min decat 3 ore cu vaporasul. In concluzie gasesti sa te plimbe cineva ca sunt plini de barci cu motor toti. Bafta
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
daca imi dai un indiciu (ce barca si motorul banuiesc ca era hoonda) iti spun si cum il cheama... nu inteleg de ce te miri traiesti in romania ... plus de asta la munte cum e? sunt numai oameni cumsecade?
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pentru iubitorii de delta (poze facute de mine le 24 mai)
http://www.facebook.com/alb...&l=e7e02695f1
si
http://www.facebook.com/alb...&l=adc9ab8bee
  • PoseaCristian

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2009

  • Mesaj Privat
frumoase poze
  • donovidiu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cristi.bv. a scris:frumoase poze


salut, Cristi. Salutare la toti.
ai fost in delta?
s a rezolvat si cu parcarea?

eu inca nu am ajuns...insa cum prind concediul, ii dau bice. macar 5 zile in august...desi sefii anunta liber doar in septembrie:(
  • PoseaCristian

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2009

  • Mesaj Privat
da am fost la St. Gheorghe, a fost super si e frumos daca iti place salbaticia si linistea, de parcat am parcat in spatele garii din Tulcea, e acolo o parcare mare fara plata. Nu s-a intamplat nimic nici macar praful care s-a asezat peste ea nu a fost deranjat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR