Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In ultima parte a concediului trebuie sa ma duc la un congres la Paris. Din mai multe motive(dintre care cel mai important e cel financiar-decontarile in invatamantul universitar vin dupa cateva luni) prefer sa ma duc cu masina(mergem mai multi si biletele de avion luate in scurt sunt foarte scumpe). In plus mai revedem si Viena si Budapesta. Ma intereseaza daca stiti locuri unde se poate caza ieftin in Paris sau in imediata apropiere. Important e sa fie destul de confortabil, curat si eventual parcare. Booking.com iti ofera detalii insa multe locuri bune le-am aflat de pe forum. Multumesc anticipat.
Sper ca am cautat suficient de bine sa nu fie si alt topic pe aceasta tema.
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Paris-ul nu e deloc ieftin cand vine vorba de cazare. Iti recomand Ibis, daca ai buget de ~70 euro pe noapte Very Happy
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Cel mai ieftin, dar baie comuna pe hol:
http://www.hotelformule1.co.../home/index.shtml

Excelent raport calitate/pret:
http://www.premiereclasse.com/en/default.aspx

la cele doua adrese, sunt in general 3 locuri in camera, deci pretul "unitar" se imparte la 2 sau 3, depinde de gust si buget.

Alt lant de hoteluri:
http://www.campanile.com/en/default.aspx

La toate, localizarea fizica este extrem de diferita, de la o simpatica zona cu vile pana la blocuri cu 20 de etaje umplute de arabi si negri, pentru o diferenta de pret nesemnificativa, trebuie sa cunosti, sa nu te "arzi" (oricum, masinile sunt pazite in tarc inchis, nu e chiar Bagdad).
Daca dai mai multe detalii despre unde ai congresul respectiv, pot sa iti indic un hotel potrivit.
Ar fi bine sa rezervi din timp Idea
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Foarte bune mi s-au parut preturile in cel de-al doilea link pus de Sorin. Bugetul ar fii cam de 60-70 E camera dubla/noapte. Trebuie sa merg acolo dupa o vacanta destul de costisitoare si trebuie sa suport apoi 8 luni pe banii mei in Copenhaga/Milano pentru specializare. Pana vin banii din deplasari in invatamantul universitar pentru congrese, specializari, deplasari trec luni bune. Chiar daca totul e decontat asta e motivul pentru care bugetul e limitat.
Sorin, maine o sa iti zic unde e locatia exacta a congresului ca astazi am fost anuntat de plecare. Programul oricum e destul de lejer si flexibil. Deci nu prea are importanta locatia.
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ok, mai scriu o data....IBIS!

Ce ti-a dat sorin sunt chestiile lowcost de la Accor, dinalea cu receptie 12 ore pe zi. Ibis-ul e nivelul mediu din grup, adica hotel dinala normal la pret normal:lol: .

PS: ca in orice lucru, si-n turism francezii-s idiotii planetei (rivalizeaza cu americanii) asa ca nu cred ca vrei chestii low cost de la ei...
  • hotbird

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Si eu iti recomand PremierClasse, in special pentru raportul pret - calitate.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Si eu tot pe "Premiere Classe" asi merge, de fapt, personal, la ei incerc sa trag cand ma duc undeva pe timp scurt in week-end.
Receptia 12 ore/zi prezinta si avantaje daca ai numar de rezervare ("robotul" de la intrare si cartea ta de credit se ocupa de restul) mai ales in cazul meu, mi-a permis uneori sa iau o singura camera de 3 locuri in loc de doua (2 adulti si doua fetite sub 10 ani).
Cand scopul principal e sa dormi 8 ore si sa pleci mai departe diferenta de pret e tentanta. Wink
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu am stat de 2 ori la Formule1, o data langa Bruxelles si o data langa Strasbourg.
Anul trecut , am dat 24Euro ptr o noapte (2 persoane) cu mic dejun inclus .
Mi se pare un pret foarte ok, daca te intereseaza doar o camera in care sa dormi .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR