Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • coldream

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. As vrea sa desfac "sertarul" din dreptul pasagerului pentru o cosmetizare. Am lasat inconstient o doza de Sp*ite mai multa vreme iar cu caldurile astea, lichidul din interior a incercat sa evadeze. Chiar a si reusit (a explodat doza), dar nu prea departe pentru ca s-a imbibat in materialul "sertarului" care necesita o spalare (la propriu). Dar nu stiu cum sa il dau jos.
Vreo sugestie? Multumesc anticipat pentru orice sfat la subiect. Scuze daca s-a mai discutat, pe moment nu am gasit.

A, da. Vectra C facelift
  • cosmin b

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
buna! dai jos ornamentul de deasupra torpedoului care este prins in niste cleme. tragi de el tragand dintr-o parte pana iese din prima clama si tot asa ,are vreo 4 sau 5 nu mai stiu exact cate. ei,sub acest ornament vei gasi niste suruburi cu cap torx.nu imi mai aduc aminte exact , insa s-ar putea sa mai ai ceva suruburi si dedesubt,tot torx. dupa ce le dai jos vai vedea ca torpedoul va iesi cu usurinta.spor la treaba. numai bine
  • coldream

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc tare mult. Dimineata o sa incerc.
M-am uitat si dedesupt dar nu am vazut nimic. Poate si pentru ca era intuneric Embarassed
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Grija la becul din torpedou...scoti torpedoul vreo 10-15 cm si te uiti dupa fir, sa il demontezi din mufa...inainte sa il zmulgi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR