Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut am o vectra a din 93 mot c18nz si decurand am achizitionat un set de arcuri sport marca fk 31va exact asta scrie pe ele si sunt la mana a doua , ele au fost folosite pe un kadet de 1.6 sau de 1.8 .ideea este ca eu vreu sa le pun pe masina cu un set de amortizoare ta technix ,acu vine intrebarea ce se intampla daca eu pun suspensie sport numai pe fata si pe spate ramane cea stok ? masina nu este prea ridicata dar cand e incarcata se ridica de fata si face oarecum balans si freau oarecum so echibrez numai pe partea din fata , ce e drept nici mu prea imi place cum arata si vreau so cobor de fata astept pareri de la voi care au incercat asa ceva si care au pe masini astept pareri
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
parerea mea este sa pui suspensie sport pe toata masina, sau deloc. nu cred ca ar trebui sa faci compromisuri.. cat te-au costat arcurile ? si eu sunt dispus la o asemena operatiune, dar pe toata masina.
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
60 de lei arcurile si amortizoarele 120 de lei noi arcurile is la mana a doua
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am pus suspensia sport pe fata arcuri sport fk rosii si amortizoare galbene de la ta technix a coborat botul masinii exact cat am vrut intre aripa si roata incape exact un deget fata de cinci cat erau inainte , ce e interesant e ca nu atinge deloc in virale si la denivelari .Am pierdut un pic din confort pt ca e un pic mai rigida ,asta nu inseamna cati sar dintii din gura sau rinichii de la locul lor dar se aseaza foarte bine si numi fac griji din cauza baii de ulei ca am scut din tabla striata de 2 Pe spate e stokh dar o so schimb cand o sa fie banuti ca stau cam prost momentan poze deocamdata nu sunt dar o sa fac sa vedeti cum arata cemai treaba chiar as multumit va pup si mai discutam si cu alte ocazii si sa aveti numai drumuri bune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR