Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
http://www.feeder.ro/2006/0...-la-top-gear.html
Skip ads

  • gpascanu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Iasi - Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2006

  • Mesaj Privat
faina
  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Ce pot sa zic... tare. Nu am nimic cu Loganul, dar parca ar trebui sa faca un test drive inainte Very Happy
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
pai ce test drive sa faca ca s-au facut zeci, e o masina f. buna si drept dovada a fost acceptat la top gear ca o masina ok, chiar si fara geamuri electrice si ac
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sandumbogdan a scris:pai ce test drive sa faca ca s-au facut zeci, e o masina f. buna si drept dovada a fost acceptat la top gear ca o masina ok, chiar si fara geamuri electrice si ac


hai zi drept, abia astepti sa iti dai Astra si sa iti cumperi un Lighean....
Laughing Laughing Laughing
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
What a Fu**!?

Frumoasa poza...ce sa zic...insa daca o vedeau in realitate cunt convins ca incepeau sa rada si mai tare Very Happy
  • alecsstan

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2006

  • Mesaj Privat
malekAdi2 a scris:What a Fu**!?

Frumoasa poza...ce sa zic...insa daca o vedeau in realitate cunt convins ca incepeau sa rada si mai tare Very Happy


corect
i-am vazut luandu-se odata de citroen c3 - ii demontau bordu fara mila (ca sa demonstreze ce materiale nashpa au folosit)
eu nu cred ca au facut vreun test cu el, asa ca...
si oricum cam singurul avantaj pe care l-au scos a fost pretu: 3 mii si ceva de lire
pai ia suie-te tu din opelu tau (chiar si din al meu, chiar daca are 14 ani Very Happy ) intr-un logan puturos. Majoritatea cu care am vorbit au fost nemultumiti de puterea masinii. Te apuca toate transpiratiile pana depasesti un tir
  • obiwankenobi

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Marea calitate a Loganului este ca a aparut pe piata si ca astfel a a facut sa scada preturile cam la toate masinile din clase apropiate.Eu am cumparat Corsa cu o reducere echivalenta de 1000 E(pachetul aer conditionat+geamuri electrice+inchidere centralizata).Ma intreb daca Loganul nu aparea pe piata as fi avut eu o reducere asa de mare ?
Sau oferta Opel Astra Optima care nu era acum 7 luni cind am comandat Corsa.
Eu zic sa-i tinem pumnii lui Tata
(http://www.edmunds.com/insideline/do/News/articleId=115439)
sa faca masina aia de 2000 $ si sa o vinda si-n Romania ca atunci o sa curga discount-uri si promotiile.
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mda obi ai si tu dreptate dar mie tot mi-e ciuda ca francezul n-a fosst in stare sa faca ceva mai bun
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris:mda obi ai si tu dreptate dar mie tot mi-e ciuda ca francezul n-a fosst in stare sa faca ceva mai bun



... pai nici nu si-a propus sa-l faca bun.... a vrut sa fie cea mai ieftina din clasa ei....
eu zic ca si-au atins scopul.... macar pana scot indienii masina aia de 1000 de euroi
  • arson

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y 2.0 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2005

  • Mesaj Privat
parerea mea e ca francezii au vrut sa scape de motoarele de clio pe care le aveau pe stoc la turci, motoare care deja fusesera amortizate ca investitie directa de catre uzina. asa se explica de ce tot tergiverseaza introducerea motorului de 1600 in 16V si a DCI -ului de 80 CP. in plus, platforma pe care au conceput golanul era deja existenta, si anume nissan micra. deci investitie minima, profit boieresc.
poate ma contrazic francezii la toamna Smile
ce nu inteleg e de ce francezii cumpara masina. si zic asta pt. ca am vazut macar 10 loganuri in paris in 2 saptamani. si aveau marca dacia!!!
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ori ce s-ar zice si chiar reiese din clip ca e masina!
De multe ori doresti sa ai ceva practic ieftin si bun si cred ca se potriveste Logan-ului. Cum mai sus se vorbea ca la majoritatea producatorilor a reusit sa puna probleme de concurenta cred ca ar fi de multumit.
Eu prefer sa platesc pretul pentru o masina nu pentru un nume si cred ca in stilul de montare radare, pret combustibil,asigurari si crestere taxe cam e trecuta vremea masinilor de moft.
Oare cati din cumparatorii Ro fac astfel de calcule la cumpararea de masini noi sau SH.
Decat sa dau 7-8000 euro pe un Astra de Olanda din 2000-2001, mai bine un Logan nou 1,4 benzina, cu garantie si costuri mai mici de intretinere!
Pardon nu scrie Renou pe el...
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
depinde. daca ai 7-8 mii stransi m banii jos iti recomnd un astra sh. daca faci credit/leasing da logan saum daca suporti diferenta un astra classic
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR