Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • klauus

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2010

  • Mesaj Privat
de cateva zile nu imi mai functioneaza inchiderea centralizata de pe cheie.Sa fiu mai clar: usa stanga spate nu se deschide/inchide decat manual,iar restul se deschid/inchid doar din broasca de la usa soferului. Ledul de pe cheie se aprinde la apasarea butoanelor dar nu actiioneaza nimic. Oare sa fie de vina usa stanga spate sau e modulul de comanda?




vectra b 1998
Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ai scos bateria de la telecomanda ? incearca prin a activa cheia din nou mai exact baga cheia in contact si apasa pe deschis si inchis din telecomanda in timp ce este contactul pus ar trebui sati functioneze dupa aceea bafta
  • klauus

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2010

  • Mesaj Privat
intr-adevar metoda cu activarea chei propusa de vl30tax a reusit.Se inchide si se deschide din cheie,dar usa stanga spate tot nu raspunde.
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ma bucur pentru tine ,iar aceea cu usa spate e posibil sa fie mufa sarita de la motorasul de la centralizara
Skip ads

  • andras212

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
sal. controleaza si mufa dar eu cred ca mai degraba nu primeste comanda. am avut aceeasi problema si am descoperit ca toate portierele sunt comandate de actuatorul de la portiera fata stg.daca-i stricat ar trebui inlocuit,eu l-am desfacut desi este nituit si am schimbat doua swich,apoi am pus surub in loc de nit.inca merge dupa 2 ani de la interventie Smile
  • klauus

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2010

  • Mesaj Privat
vl30tax iti multumesc inca o data pt sfaturi,motorasul spate are mufa ok ,nu e sarita(nu cred ca are cum sa iasa singura pt ca are o siguranta isteata),am desfacut fata de usa si se pare ca e motorasul dus. l-am achizitionat astazi s am sa il montez in weekend.

andras212 iti multumesc si tie pentru sfaturi,dar cred ca broasca stanga fata e ok pt ca inchide si deschide celalalte usi(fara stg spate)
  • rodeo

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Exact aceeasi problema am avut-o si eu, dar am avut intrerupt 2 fire in stalpul din stanga(de la atatea inchideri si deschideri ale usii spate stanga, s-au rupt firele)
Si eu am demontat actuatorul si chiar l-am taiat in 2, dar nu era defect....
Succes.
  • klauus

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2010

  • Mesaj Privat
s-a rezolvat. Problema era in stilpul din stanga,intr-adevar era un fir rupt.Acum am ramas cu o broasca cu inchidere stanga spate in plus, de vanzare.
Multumesc tuturor pentru sfaturi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR