Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • cazacu_cristy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut.Prima data,sper ca am postat unde trebuie,in caz contrar rog moderatorii sa mute discutia.Azi am avut ghinionul sa ma loveasca cineva.Vina era a lui pt. k nu a acordat prioritate.Dupa mai multe discutii am cazut la intelegere ca repara el masina,numai sa nu mergem la politie,ca nu cumva sa i se suspende permisul.Maine merg sa vad despre ce e vorba.Ca sa nu ies in dezavantaj va rog sa imi spuneti parerea voastra despre ce trebuie schimbat.Am atasat niste poze si poate spuneti voi mai multe.Ca si parte de tablarie am constatat:usa dreapta fata,pragul,aripa dreapta fata,spoilerul,Din punct de vedere tehnic,ce am am observat:radiator fisurat si roata dr. fata inclinata.Aici va rog sa spuneti ce credeti ca poate sa fie defect(ma refer ce se poate ascunde in spatele"rotii lovite").Masina nu e a mea,e al unchiului meu,si am primit sarcina sa ma ocup eu de reparatie,daman ieoarece el a plecat cu masina mea la Deva si eu rn Timisoara sa repar masina.Sper ca nu v-am plictisit si sper sa imi raspunda cineva,sa stiu si eu ce fac maine.Multumesc.









Skip ads

  • dmikel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca trebuia sa te duci la politie.
Sper sa n-ai ghinion sa o repari pe banii tai.
  • cazacu_cristy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am ajuns si al politie..dar a venit cu fica-sa si am dat-o la pace.Maine merg sa vad ce pot face pt masina.Daca nu mai vrea,eu am datele lu; tipul ala,si nr. de masina,si CNP,si ma duc sa vad ce pot face.Sper numa sa nu fie teapa. Sad
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu declari accidentul in termen de.. (parca 24 sau 48 ore) si tu esti bun de amendat
Du-te la un mecanic, sa iti faca o constatare, e cel mai sanatos
Skip ads

  • cazacu_cristy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am lasat deja masina la mecanic.O sa aibe ceva de lucru,asa ca raman fara masina vreo 5 zile.O sa mai trec pe acolo sa vad cum se descurca.Sper sa o faca bine.Multumesc de sfaturi.
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Doamne ajuta.....sa ne zici si noua preturi piese...manopere daca poti...
  • cazacu_cristy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Asta nu cred ca o sa prea stiu,pentru ca de plata se ocupa ei,doar ei sunt vinovatii Wink .Eventual sa va spun cam ce s-a schimbat la masina.In afara de ce am enumerat eu sus,a mai spus mecanicul,asa fara sa desfaca masina ca si stalpul trebuie tinut in presa,si telescopul trebuie schimbat,oala de la telescop,si inca nu stie ce piese la roata...bielete..planetare..etc.O sa mai vb eu cu el la tel de luni incolo.
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Trebuia sa mergi la politie, masina este acum in service la reparat, ce garantie ai ca cel ce te-a lovit va plati reparatia? nici una, asa ca daca ai dat peste cine nu trebuie... e posibil sa platesti tu tot.
Eu nici ptr o mica zgarietura n-as proceda asa, in primul rand sa nu am probleme cu ''organele'', si in al doilea sa am actele doveditoare ca sa pot trage de vinovat.
Bafta si sper sa n-ai probleme.
  • cazacu_cristy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am rezolvat treaba sambata trecuta,dar am fost plecat la tara si n-am mai avut netu la indemana.Am rezolvat problema;a reparat omul tot ce trebuia si a facut-o si bine.In privinta banilor nu stiu cat a fost ca au platit ei.Ma bucur ca n-am avut probleme,si alta data nu mai procedez asa.Va multumesc pt sfaturi.Se poate inchide topicul din pucntul meu de vedere.Multumessc
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR