Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Imi este greu sa cred ca a fost comandata de dealer si ca s-a potrivit fix cu ce vroiam eu. In plus masina va avea culoarea Mahagoni Braun care este o culoare noua de care dealer-ul nici nu stia (initial vroiam verde inchis dar cica nu se mai poate). Noroc cu configuratorul de la nemti.
Skip ads

  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Interesanta culoare,la prima cautare pe google ,uite peste ce am dat....

http://www.google.ro/images...=1259&bih=627


lasand gluma la o parte,am dat peste asta....

http://www.motor-talk.de/bi...n-i203423926.html


Dar raman la parerea mea,pentru ca stiu,ca pe 11.08 ,toti dealerii aveau on-line saptamana de fabricatie 41 ! Dar exista si exceptii....
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eddie a scris:Interesanta culoare,la prima cautare pe google ,uite peste ce am dat....

http://www.google.ro/images...=1259&bih=627


lasand gluma la o parte,am dat peste asta....

http://www.motor-talk.de/bi...n-i203423926.html


Dar raman la parerea mea,pentru ca stiu,ca pe 11.08 ,toti dealerii aveau on-line saptamana de fabricatie 41 ! Dar exista si exceptii....


On-topic

Deci asa scrie in mail-ul de la dealer:

Data introducere comanda(dd/mm/yyyy): 16/08/2010
Datã de livrare calculatã(dd/mm/yyyy): 21/10/2010

Plus nota: "Va recomand sa adaugati peste termenul de livrare specificat, inca 15-20 zile, pentru eventuale intarzieri." Rolling Eyes

Off-topic:

Pentru a-mi face o idee de cum va arata viitoarea mea Insignia am parcurs exact aceeasi pasi ca si tine pe Google si sincer dupa ce am vazut acel SportsTourer nu regret absolut deloc alegerea facuta. Smile
  • luc1979

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
stemi a scris:
Eddie a scris:Interesanta culoare,la prima cautare pe google ,uite peste ce am dat....

http://www.google.ro/images...=1259&bih=627


lasand gluma la o parte,am dat peste asta....

http://www.motor-talk.de/bi...n-i203423926.html


Dar raman la parerea mea,pentru ca stiu,ca pe 11.08 ,toti dealerii aveau on-line saptamana de fabricatie 41 ! Dar exista si exceptii....


On-topic

Deci asa scrie in mail-ul de la dealer:

Data introducere comanda(dd/mm/yyyy): 16/08/2010
Datã de livrare calculatã(dd/mm/yyyy): 21/10/2010

Plus nota: "Va recomand sa adaugati peste termenul de livrare specificat, inca 15-20 zile, pentru eventuale intarzieri." Rolling Eyes

Off-topic:

Pentru a-mi face o idee de cum va arata viitoarea mea Insignia am parcurs exact aceeasi pasi ca si tine pe Google si sincer dupa ce am vazut acel SportsTourer nu regret absolut deloc alegerea facuta. Smile


Chiar si cu intarzieri, nu sunt nici 3 luni. Taare ciudat. Ce dealer e?
Skip ads

  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Radacini Motors
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Comanda 30.03.2010
Livrare: nespecificat (nu a ajuns pana acum...)


Asta e Opel....
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
kly_rogue a scris:Comanda 30.03.2010
Livrare: nespecificat (nu a ajuns pana acum...)


Asta e Opel....


Trebuie sa ai un termen de livrare pe contract,nu se poate,nu neaparat o data,3 luni jumatate spre exemplu ....
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu este nimic. Eu am renuntat, sa fie sanatosi. Ii rogi cu 22000 eur cash pe criza asta si nimic.... Acu 2 sapt mi-am luat un vw Passat

Asta e. Numai bine si succes.
Skip ads

  • luc1979

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
kly_rogue a scris:Comanda 30.03.2010
Livrare: nespecificat (nu a ajuns pana acum...)


Asta e Opel....


Pai nu a ajuns, pentru ca ai renuntat in august, nu? Din cauza povestii cu geamurile fumurii s-a datorat intarzierea. Am vazut acum ca au probleme si cu scaunele sport....
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Da, problems cu geamurile. eu am renuntat la ea dar dealer-ul nu si inca asteapta sa vina masina aia...
  • luc1979

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
kly_rogue a scris:Da, problems cu geamurile. eu am renuntat la ea dar dealer-ul nu si inca asteapta sa vina masina aia...


Wow! Si eu am echipare Cosmo, deci geamuri fumurii. Data de livrare e 18 octombrie...sper sa vina anul asta. Sad(
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Doar la st sunt geamuri fumurii. La berlina nu iti da.
Skip ads

  • luc1979

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
kly_rogue a scris:Doar la st sunt geamuri fumurii. La berlina nu iti da.


Pai da, am ST Cosmo. Smile
  • crconst

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Care stie cat de seriosi sunt cei de la GTT Opel Bucuresti.
La ei am comandat-o, adica o aveau comandata (intra in fabricatie pe 6 Octombrie) si mi-au spus ca livrarea este pe la sfarsitul lui Octombrie, doar ca in contract au venit cu termen de livrare o luna pana la o luna si jumatate.
Bineinteles contractul este total in favoarea lor si in defavoarea cumparatorului. Ei nu au nici o vina in intarzierea livrarii sau daca masina nu corespunde, dar tu esti executat pentru orice intarziere.

Cine stie cat dureaza procesul de fabricare (daca este programata pe 6) si cat dureaza livrarea.

GTT isi respecta termenele?

Eu am mai luat un Vectra de la ei in 2007, dar atunci acesta era pe stoc si nu au fost probleme.
  • luc1979

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
crconst a scris:Care stie cat de seriosi sunt cei de la GTT Opel Bucuresti.
La ei am comandat-o, adica o aveau comandata (intra in fabricatie pe 6 Octombrie) si mi-au spus ca livrarea este pe la sfarsitul lui Octombrie, doar ca in contract au venit cu termen de livrare o luna pana la o luna si jumatate.
Bineinteles contractul este total in favoarea lor si in defavoarea cumparatorului. Ei nu au nici o vina in intarzierea livrarii sau daca masina nu corespunde, dar tu esti executat pentru orice intarziere.

Cine stie cat dureaza procesul de fabricare (daca este programata pe 6) si cat dureaza livrarea.

GTT isi respecta termenele?

Eu am mai luat un Vectra de la ei in 2007, dar atunci acesta era pe stoc si nu au fost probleme.


Spunea cineva tot aici ca de la data fabricatiei o primesti in 5 saptamani (3 saptamani pana in Ungaria, inca 2 pana la dealer). Deci...optimist termenul lor.
  • crconst

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Da de unde.
Niste mincinosi, am trimis azi un email si am cerut graficul lor de livrare. Au raspuns cu o data probabila, poate la jumatatea lui Noiembrie (cu toate ca in toata corespondenta mi-au dat asigurari ca va fi Octombrie).

Iti dau niste termene ca sa te prinda in contract si apoi le schimba. Bineinteles ca or sa spuna ca nu e vina lor.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
A mea se fabrica astazi,verificata la GTT si undeva mai sus...poimaine va putea sa existe si fizic si in scripte si sa aiba un VIN,deocamdata am doar un cod de comanda sau asa ceva.
Atentie !
Termen dat de la GTT dupa ziua fabricatiei.....30 de zile pana la Gyor(mi-a arat pe monitor un tabel cu termene de livrare pe tipuri de masina) si inca 2 saptamani pana in Bucuresti,adevarata bataie de joc
Termen dat de GM Romania.....2-3 saptamani pana la Gyor si o saptamana pana in Bucuresti.

P.S.

Cand m-am interersat a doua oara de o masina aflata pe stoc la inceputul lui august,cealalta agenta de vanzari ii spune colegei care se ocupa de mine ca a rezervat ea masina respectiva chiar cu o zi inainte....
Azi,cand tipa imi arata termenul de 30 de zile pana in Gyor (cica minim nu maxim , nu am auzit asa ceva in viata mea !?!?),
cealalta iar se baga in seama si o intreaba : vai draga,au inebunit aia ? de parca ea ar vinde ceapa acolo
Parca ar fi tigani la alba-neagra !
  • luc1979

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eddie a scris:A mea se fabrica astazi,verificata la GTT si undeva mai sus...poimaine va putea sa existe si fizic si in scripte si sa aiba un VIN,deocamdata am doar un cod de comanda sau asa ceva.
Atentie !
Termen dat de la GTT dupa ziua fabricatiei.....30 de zile pana la Gyor(mi-a arat pe monitor un tabel cu termene de livrare pe tipuri de masina) si inca 2 saptamani pana in Bucuresti,adevarata bataie de joc
Termen dat de GM Romania.....2-3 saptamani pana la Gyor si o saptamana pana in Bucuresti.

P.S.

Cand m-am interersat a doua oara de o masina aflata pe stoc la inceputul lui august,cealalta agenta de vanzari ii spune colegei care se ocupa de mine ca a rezervat ea masina respectiva chiar cu o zi inainte....
Azi,cand tipa imi arata termenul de 30 de zile pana in Gyor (cica minim nu maxim , nu am auzit asa ceva in viata mea !?!?),
cealalta iar se baga in seama si o intreaba : vai draga,au inebunit aia ? de parca ea ar vinde ceapa acolo
Parca ar fi tigani la alba-neagra !


Deci e vrajeala 20.10 termenul. Pana la urma, iti vine la sfarsitul lui noiembrie, nu?
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Eu cred ca pe la sfarsitul lui octombrie vine(4 saptamani de acum ).
Tind sa cred termenul celor de la GM Romania,nu ca mi-ar place mai mult,dar alea de la GTT parca asteapta ceva,chiar isi bat joc,daca cumva vine mai devreme sa spuna ca datorita lor.....dau termene lungi sa nu le mai bati la cap prea des.
Poate sa vina si la jumatatea lui noiembrie,nu ma mai intereseaza,doar sa vina pana pe 23,ca sa mai prind remat-ul.....
  • crconst

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eddie,

Asa eset cei de la GTT mint de ingheata. Eu le-am cerut de nenumarate ori sa-mi spuna daca masina oferita se incadreaza in remat si vine pana la sfarsitul lui Octombrie. Mi-au raspuns in email ca da se incadreaza si acum vin cu un termen de livrare jumatatea lui Noiembrie,
Raspuns de la GTT""""

Masina se va fabrica la inceputul lunii octombrie. Tranzit fabrica Germania- zona libera Gyor 30 de zile. Masina o sa ajunga la jumatatea lunii noiembrie.

O zi buna!""""

Bineinteles ca asta mi-au spus-o dupa ce am semnat contractul si la insistentele mele sa-mi dea graficul de livrare. La protestul meu ca am fost dezinformat (si ca puteam cumpara de la alt dealer) si ca exista un risc sa nu mai prinzi rematul am primit un lat raspuns (nesemnat):
""Am mai avut odata aceste discutii. Nu se pune problema sa nu va incadrati in REMAT. Nu are rost sa dezbatem acelasi subiect la nesfarsit.""


Sunt curios daca nu vine, si nu mai prinde Rematul, cum or sa procedeze. Or sa-si ceara scuze si dau vina pe transportator?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR