Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Fiindca aici suntem/eram deja offtopic, am pus niste poze aici

Din pacate sunt facute cu telefonul azi dimineata, dar am zis sa fac macar si asa, ca ziceti dupaia ca numa vorbesc aiurea Smile)

Scuze moderatorilor pt offtopic din nou .
Skip ads

  • Cata Astra

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,

Cine a mai comandat in ultima vreme Insignia? Eu am comandat-o saptamana trecuta si mi sa spus ca dureaza cam 2 luni si jumatate. Sad Embarassed
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Eu am comandat-o pe 1 octombrie și am primit-o pe 7 Ianuarie 2015. Dar trebuie sã iei în calcul luna Decembrie cu sãrbãtorile aferente.
  • Cata Astra

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2015

  • Mesaj Privat
@cornelpopa: sper sa ajunga si comanda mea la fel de repede. Ce motorizare ai ales? Eu am luat 2.0 CDTI 140CP ecoFlex s/s. Ce parere ai?
Skip ads

  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Suna foarte bine pe hârtie motorizarea de 140 - consum mic, noxe mici (taxe mici). Nu am idee cum e în real life - motorul a apãrut doar pentru mașinile 2015.

Eu nu l-am luat deoarece nu exista încã în combinație cu cutie automatã. În Austria economiseam 10% din valoarea mașinii la taxa NoVA - dar nu am putut renunța la cutia automatã.
  • Cata Astra

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Din discutia pe care am avut-o cu dealerul am inteles ca motorizarile de 2.0 140cp eco/Flex sunt disponibile de anul trecut.
Consumul pe hartie este acelasi cu cel pe care il are masina (spun asta dupa efectuarea unui drive test). Eu nu am optat pentru cutie automata.
Merg momentan pe cutie manual (dat fiind faptul ca opel inca merge cu ambreaj simplu pe automata).
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Sunt dinsponibile de anul trecut calendaristic pentru comanda.
Doar masinile cu an de fabricatie 2015 (adica fabricate dupa septembrie 2014) au avut disponibil acest motor.

Eu personal cred ca inclusiv cutiile clasice - precum cea de pe Insignia - au devenit suficient de performante/fiabile. Am 2500 Km pe noua masina cu cutie automata si nu regret nici o secunda am luat cutie automanta. Cutia se comporta impecabil.

La nici o masina nu ai consumul real confom cu datele date de producator (indiferent de producator). Conditiile standardizate in care se face testul de consum te ajuta sa compari masinile intre ele, dar acele conditii nu au nimic cu "real life".
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR