Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • _irinel_

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
in urma cu 3 zile,dupa o lunga alergatura in vederea perfectionarii dosarului pt inmatriculare,am ajuns la ghiseul de inmatriculari auto.acolo vb cu domnul de dincolo de geam si dupa ce rasfoieste putin dosarul meu ma intreaba daca vreau numar preferential.zic da,vreau ag xx wtx,este liber?el zice da,platesc chitanta si imi spune sa revin a doua zi sa,mi ridic placile +talonul nou!.a doua zi cand ajung la ghiseu spune:ne cerem scuze dar a fost o eroare a calculatorului.:cartea de identitate avea scris pe ea ag xx wtx dar placile si talonul lipseau...s.au informat ei un pic pe acolo ce se intampla si in final au constata ca talonul masinii mele o sa.mi ajunga la domiciliu prin posta in 5 zile cu numarul vechi pe el(adica ag 09 pba).mi.au eliberat o dovada pe 15 zile si mi,au inapoiat placile cu pba.mi.au spus sa vin la ei in momentul in care intru in posesia talonului,cu el+carte+placi sa le predau si in maxim 2 ore am numerele dorite pe masina(pt care am si chitanta platita)+dovada pe alte 15 zile pana imi vine celalalt talon.
acum vreau sa va intreb si pe voi daca cineva a mai patit asa ceva..... Question Question
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
No coment,ce putem spune probabil de la caldura asta s-a produs eroarea. Smile Wink
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pai e ceva normal, la noi in tarisoara asta minunata..
  • _irinel_

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asta asa e....dar eu sper sa nu faca vreo gluma sa raman cu numerele vechi(atata timp cat le.am platit pe celelalte) ca o sa ma vedeti la stirile pro tv! Very Happy o sa va tin la curent ....
Skip ads

  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
super tare ,eu am patit sa-mi inscriptioneze pe carte din greseala datele de la o firma peste ce era si cand i-am intrebat ce mi-au facut cu cartea mi-au spus ca de la imprimanta m-au luminat daca nu-mi spune-au ei nu stiam cand i-am intrebat ce fac cu ea ramane asa raspunsul au fost cat se poate de ...............noi nu emitem carti de identitate trebuie sa mergeti la rar
si am ramas asa am vandut masina dar toti care erau interesati se uitau lung la carte si total nedumeriti
Romanye play cu flory
  • _irinel_

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
drumuri multe,multi bani cheltuiti,tmp pierdut din cauza unui sistem ce e menit sa inebuneasca pe oricine si cu toate astea se produc f multe greseli.
daca gresesti u ei te ard fara discutii,dar cand gresesc ei ce se intampla?
  • danywhy

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu se intampla nimic , te freaca cum vor ei. sunt foarte nesimtiti , ei stiu ca tu ai nevoie de ei sa-ti inmatriculezi masina...pe ei ii doare in cur de tine si de masina ta.
mie imi pare bine ca le-a taiat din salarii , unii/unele chiar merita...te duci sa intrebi ceva si mai au un pic si-ti trag si-o flegma.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca sunt de partea cealalta a ghiseului,se simt puternici si ocrotiti,eu acuma sper sa fie indreptata eroarea. Wink
Skip ads

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ai dreptate Stefan. Problema cea mai mare este ca se simt asa pentru ca ei chiar sunt ocrotiti, la fel si doctorii, avocatii, precum si cei cu foarte multi bani....
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ceva de genul asta am patit si eu dar cu asigurarea masinii...Dupa obtinerea numerelor preferentiale si trecerea noului nr de inmatriculare in certificatul masinii, m-am prezentat la un ghiseu de asigurari. Aici, duduia mi-a facut asigurarea pe numele meu DAR a trecut nr. fostul nr. de inmatriculare. Culmea, mi-a deschis ochii "organul statului" care m-a oprit la un control de rutina....
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu sperati la perfectiune.
Mai tine cineva minte cozile kilometrice , cand iti trebuia 3-4 zile sa ajungi la ghiseu?
Sau aveai varianta ocolitoare cu dat ceva sticle de visichi + cartuse de tigari.
Erori se intampla . Poate prea multe la noi in tarisoara, dar oricum e mai bine.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
De ce oare in Arges? Question
Poate ca anul trecut cand au separat graul de neghina, au folosit un ciur cu gaurile mai mari Exclamation
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
De ce in Arges?....Pentru ca acolo exista cea mai a dracu "Siguranta si Incredere" si "Lege si Ordine".... Chiar ar fi de ras, daca in urma la ce au facut criminalii aia nu ar fi murit pina in prezent peste 120 de oameni si alte cateva sute, raniti si mutilati! Eu nu am mai auzit nimic de neghina aia separata....
  • EagleWatch

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mi-e imi place altceva in Romania asta... Legile difere de la functionar la functionar.
Eu mi-am cumparat masina din Cluj si am umblat pe aici sa-mi scot nr rosii (domiciliu mi-i pe Botosani) si am reusit cumva sa le scot.
Cand am trimis acasa actele sa-mi dea de acolo nr rosii mi-au cerut si placutele rosii vechi.
Vineri au fost ai mei la politie sa puna dosarul de nr definitive si i-au cerut si actele nemtesti ale masinii traduse si legalizare. Cica sa-ti dea placutele cu nr preferentiale dureaza 2 saptamani si cererile se depun numai luni. Oare si la voi se cer/se intampla toate astea?

Sa nu mai spun si de alte institutii... Eu ma interesez in CJ de unele probleme si acasa (BT) difera total.
  • _irinel_

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
azi a fost remediata problema...sper sa nu aveti si voi neplaceri dastea..... Shocked
  • dstefan

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Poate din cauza caldurii o fi facut scurt-circuit calculatorul militianului. In fine, bine ca s-a rezolvat! (Sau a trecut canicula?)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR