Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Dandracusoru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am un Opel Astra G Caravan din 2003 si nu pot sa rabatez scaunul dreapta spate nici cum. Apas pe buton si ramane apasat...si nimic...va rog frumos ma puteti ajuta? cum as putea sa desfac tapiteria fara sa o stric...sau cum as putea sa il deblochez. Toata problema e de jos, din "tija" aceea care e in scauna...de jos este blocat...la urechiuse este deblocat. Va rog sa ma ajutati:X
Skip ads

  • VECTRA_C_GTS

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Adica nu merge sa il lasi pe spate sau nu se impinge pe spate pe sine?,tu ai zis ca nu merge rabatat dar nu cred ca ar fi problema de la sine jos unde zici tu .posibil sa fie un arc daca zici ca ramane butonu(manerul) apasat.ce-a mai buna solutie e sa dai scaunul afara din masina si sa te uiti mai bine.care ar fi problema .
  • Dandracusoru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Nu e problema la scaunele din fata...e problema la scaunu spate...la opel astra g caravan se pliaza...si nu il pot plia:|...are un buton pe care il apesi...si ar trebuii sa se plieze/rabateze....dar la mine butonul acela desi este apasat...nimic...nu il pot plia:)
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La unele modele am vazut o siguranta pentru zavoarele alea, sa nu le apesi accidental, sau sa nu poti intra din portbagaj in masina (sau invers-la modelele sedan)...poate e si al tine cazul cumva, cauta pe spatar, poate mai ai vreun dispozitiv de siguranta.
Skip ads

  • Dandracusoru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am cautat tot...mie mi s-a intepenit scaunu...abea l-am miscat pe scaunu de langa...nu stiu...as vrea sa desfac tapiseria...da mi-e frica sa nu o stric...ca parca este capsata:|
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
vezi ca tapiteria la partea de jos e cu un fel de cheder asa se imbina pe partea metalica a scaunelor si spatarului si se trage usor de el in jos si poate desface
  • Dandracusoru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
o sa incerc...nu am folosit scaunele de mult...adica nu le-am mai pliat de mult si probabil s-au intepenit din aceasta cauza...mersi mult! daca reusesc dau o bere:P
  • Dandracusoru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am depistat care e problema! scaunul are "piedici" in 2 locuri...sus...unde se prinde intr-o urechiusa si chiar jos la balamale, unde un bolt intra in suportul care tine scaunele...ei nah...mie imi actioneaza butonul doar sus, dar la bolt jos, nu actioneaza...asa ca de fiecare data cand vreau sa rabatez scaunul acela am nevoie de o surubelnita...pana cand o sa ma enervez si am sa desfac scaunul...dar mi-e frica sa nu stric tapiseria:|
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
nu o stici deloc ti-am explicat cum faci dai sparatul jos din balama defapt acel bolt il scoti afara si apoi te uiti atent in partea de jos a spatarului o sa vezi cum intra 2 chedere unu in altul
le desfaci frumos ele stau imbinate datorita faptului ca materialul e fix
eventual cand am timp fac cateva poze si le pun aici
  • Dandracusoru

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
M'ai ajuta foarte mult cu acele poze!Very Happy
  • Dan1987

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salut am aceasi problemã ca tine dar sincer nu am vazut bunghiul ãla unde sa apãs cu surubelnita îmi poti trimite o poza
  • G9758

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2022

  • Mesaj Privat
Dandracusoru a scris:am depistat care e problema! scaunul are "piedici" in 2 locuri...sus...unde se prinde intr-o urechiusa si chiar jos la balamale, unde un bolt intra in suportul care tine scaunele...ei nah...mie imi actioneaza butonul doar sus, dar la bolt jos, nu actioneaza...asa ca de fiecare data cand vreau sa rabatez scaunul acela am nevoie de o surubelnita...pana cand o sa ma enervez si am sa desfac scaunul...dar mi-e frica sa nu stric tapiseria:|


Bunã ziua mã poți ajuta și pe mine cu niște poze aceeași problema o am și eu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR