Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • catanjoy

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z 17 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am urmatoarea problema: nu se mai inchide masina din butoanele de pe cheie dar daca introduc cheia in butucul portierei masina se inchide/deschide. Am schimbat bateria si nimic. Cand vrea sa se inchida cand nu vrea sa se inchida din butoane, dar mai mult nu vrea sa mearga. Am pus contactul si s-au stins martorii de la bord dupa care am apasat pe butonul de inchidere al cheii si s-au inchis si deschis portierele. Dupa aceasta operatie o perioada masina s-a inchis/deschis ok dar dupa aceea iar nu a mai mers. Nici faza cu cheia in contact nu mai functioneaza.
Ma poate ajuta cineva?
  • eugenf

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am aceeasi problema. Am desfacut cheia si am vazut ca se dezlipisera piciorusele de la lamele bateriei. Acum caut o solutie pentru a lipi din nou piciorusele care sunt si de sustinere ansamblu baterie dar si de contact cu cablajul. Are cineva o poza cu cablajul pe ambele fete? Sau cum a rezolvat problema? Multumesc.
  • catanjoy

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z 17 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Lamelele sunt intregi doar un picior de plastic care tine bateria fixa e rupt dar oricum este contact intre baterie si ambele lamele de plus si minus
  • eugenf

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu inteleg ce vrei sa spui! Eu am nevoie de poze cu cablajul de la telecomanda si de modul cum se lipesc piciorusele de la lamelele ce fac legatura cu bateria.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR