Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
N-as vrea sa fiu dezamgit de toti cei care fac parte din acest forum.Nu incerc sa-i tin partea lui sorin doar pt ca este din acelasi oras cu mine,insa cine vrea sa plece,sa plece,cine nu,sa ramana si cu asta-basta...ce tot atatea discutii si ironii la adresa lui?
Omul nu a fost multumit de acest forum si este liber sa aleaga daca va ramane sau nu...si cum a sarit unul cu nemultumirile,cum l-ati atacat din toate partile.Asa faceti si pe sosea??Consider ca aici ar trebui sa existe oameni ceva mai zdraveni la minte si sa fim ca o familie de prieteni,in care sa ne ajutam reciproc atat cat putem.
Oricum,chiar daca unii dintre noi mai devenim nervosi uneori...tot un pahar de bere ne impaca.
Skip ads

  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Cum zice malekAdi2 asa e Wink

Chiar nu cred ca-si aveau rostul atatea posturi in care-l acuzati pe Sorin de una alta. Poate ar fi trebuit sa-l faceti sa se razgandeasca sa ramana membru sau sa priviti lucrurile din alt punct de vedere inainte de a judeca.

Oricum decizia este a lui si el va decide daca merita sa se implice sau sa ramana doar un observator.

Eu oricum prefer alte subiecte cum ar fi cele de la Probleme tehnice, Ingijire si intretinere...decat sa mai adaug posturi la un subiect deschis de cineva care a indraznit sa "comenteze" la adresa forumului si membrilor.

Deja am scris prea mult...Sante
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
malekAdi2 a scris:N-as vrea sa fiu dezamgit de toti cei care fac parte din acest forum.Nu incerc sa-i tin partea lui sorin doar pt ca este din acelasi oras cu mine,insa cine vrea sa plece,sa plece,cine nu,sa ramana si cu asta-basta...ce tot atatea discutii si ironii la adresa lui?
Omul nu a fost multumit de acest forum si este liber sa aleaga daca va ramane sau nu...si cum a sarit unul cu nemultumirile,cum l-ati atacat din toate partile.Asa faceti si pe sosea??Consider ca aici ar trebui sa existe oameni ceva mai zdraveni la minte si sa fim ca o familie de prieteni,in care sa ne ajutam reciproc atat cat putem.
Oricum,chiar daca unii dintre noi mai devenim nervosi uneori...tot un pahar de bere ne impaca.

Hmm ... hai sa ne gandim un pic : cati oameni figureaza inregistrati pe forum ? 2mii si ceva ... cati sint activi, cu posturi si rezolva problemele ridicate ? sub 300. Restul, unde sint ? Iti spun eu : Au plecat Crying or Very sad de ce ? Pentru ca si-au rezolvat problemele, si s-au dat la fund .. nimeni nu are nimic cu ei .. dar sa mai si scrii ca pleci, si apoi sa mai dezvolti si subiectul ... e cam prea de tot. Mai mult .. mai spune si neadevaruri ... citeste macar jumate din posturile lui de pana acum .. nu te-ai simti deranjat de faptul ca desi i-ai raspuns, el e nemultumit ca nu i-ai dat mura'n gura ?
Cei care sintem aici, nu am ajuns sa fim dadace si / sau crestem pe cei care nu stiu sa foloseasca butonul "CAUTARE" .. iti garantez, probleme au mai fost discutate .. iti trebuie doar un pic de bun simt sa cauti ce te intereseaza si apoi sa intrebi, daca nu gasesti / nu exista si un dram de logica sa faci corelatii intre ce stii tu / ce-ai citit / ce ti s-a spus.
Pana la urma, ideea de forum este aceea de a pastra problemele / rezolvarile acestora. Altfel, hai sa facem cu totii un site de chat, unde stai sa explici de zeci de ori aceeasi rezolvare la aceeasi problema, si unde totul se pierde in momentul in care ai iesit din sistem.
Iti citez ce a spus omu :
sorin68_ro a scris:
Am obs. ca de o bucata de vreme eu pun intrebarile la care am nedumeriri aici pe forum si tot eu imi rasound; cu excetpia catorva care mi-au raspuns.

Acum te intreb si eu pe tine : Oare el a raspuns cuiva la o problema pana acum ? Oare ce obligatii au unii fata de altii sa le rezolve problemele, cand acei altii, nici macar nu sesizeaza ca mai sunt si alte probleme, poate mult mai importante ?
Te mai intreb acum : cand o sa devenim asociatie legala, si o sa fie un fel de cotizatie lunara din partea membrilor, oare cati or sa mai ramana ? Sau cati vor plati aceasta cotizatie ? Cati gandesc in sistemul "Oare ce pot face eu pentru cei de langa mine, fara sa cer ceva in schimb" ? Sa nu uitam .. toti cei de pe forum dau sfaturi si ajuta pe ceilalti fara sa ceara nimic in schimb, sau poate cer doar prietenie si respect. Pana una alta si tu te-ai inscris benevol, iar daca te astepti sa primesti ceva in schimbul sfaturilor pe care le dai, probabil ai gresit comunitatea.
Nu am nimic cu tine sau cu Sorin, insa comportamentul celui din urma nu mi s-a parut si nici nu mi se pare Fair Play.

@BV31STE : Oare chiar asa sa fie ?

ReSpEcT.
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Kata...aici nu se pune problema bunului simt,pt ca sunt convins ca multora le lipseste...insa tot ce vreau este sa luam oamenii asa cum sunt,fara a incerca sa-i schimbam noi sau sa le dam lectii de educatie.
Ai dreptate,sunt doar 200-300 de membri activi,insa asta e "familia" si cine vrea sa faca parte din ea,este binevenit...
In plus,intrebarile care se pun aici...au directie catre cei ce stiu sa raspunda,nu si pt ceilalti.
Eu recunosc ca nu ma pricep asa bine la masini,insa incerc sa invat putin cate putin...si recunosc ca nu sunt asa activ si calificat sa raspund pentru anumite probleme,insa ma straduiesc atat cat pot.
Cat despre cei ce intra doar cand au probleme,asta e treaba lor,nu ii judec eu...atat reusesc ei sa faca;sau pur si simplu n-au ce sa ofere sau nu au cum sa ajute!
Una peste alta,crede-ma ca mi-as dori sa fim cu totii prieteni...indiferent de nivelul de inteligenta si indiferent de masina...
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pentru ca vad ca discutia "s-a dus" de ceva vreme... si oricum nu mai discutam cu omu' si e mai mult o discutie teoretica intre noi... ma bag si eu cu comentarii.

Omu' zice ca:
sorin68_ro a scris:.....
cu excetpia catorva care mi-au raspuns.
....


Pai si ce Shocked trebuia sa ii raspunda toti userii inregistrati Question Question Question
Mie unu mi se pare normal sa ii raspunda cativa... adica aia care au un raspuns la intrebarile lui!
Ca doar nu o sa ma apuc eu sa ii dau solutii la probleme pe care eu nu le cunosc si ma depasesc total.
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Nu inteleg de ce va faceti atatea probleme. E clar ca omu nu stie cum se utilizeaza un forum si s-a gandit sa se retraga. Nu poate decat sa ne bucure treaba asta. Sunt destui utilizatori si dupa cum se vede numarul acestora creste zilnic.
Despre faptul ca si-a anuntat in mod malitios "retragerea" o putem pune pe seama nestiintei utilizarii forumului si pe baza problemelor de personalitate pe care evident le are.
  • alecsstan

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2006

  • Mesaj Privat
bun raspunsul tau kata
oricum, topicul asta seamana cu un film cu stan si bran
remember? "bye... bye..... byyyeeee....byyyyyeeeeee..."
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Acesta este un forum despre masini, nu un forum crestin. Daca cineva ne loveste, nu trebuie sa intoarcem obrazul, ci sa luam atitudine. Asa ca cei care nu s-au simtit ofensati sa se abtina. Eu unul m-am simtit si simt nevoia sa ripostez.
malekAdi2 are dreptate partial - oricine are dreptul sa plece, dar sa nu arunce cu noroi in urma. Ca ne suparam si ii aruncam mlastina in cap.
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
kapix a scris:Acesta este un forum despre masini, nu un forum crestin. Daca cineva ne loveste, nu trebuie sa intoarcem obrazul, ci sa luam atitudine. Asa ca cei care nu s-au simtit ofensati sa se abtina. Eu unul m-am simtit si simt nevoia sa ripostez.
malekAdi2 are dreptate partial - oricine are dreptul sa plece, dar sa nu arunce cu noroi in urma. Ca ne suparam si ii aruncam mlastina in cap.


OCHI PT OCHI SI DINTE PT DINTE ! Evil or Very Mad

Buna idee... hai sa facem aici un camp de lupta... si sa incepem sa ne injuram ca la usa cortului. Evil or Very Mad

Din punctul meu de vedere, cel mai bine este sa aplicam principiul "cainii latra, caravana trece"... ma rog, e doar o opinie.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Omu` nu a ripostat la unele acuze venite din partea colegilor nostri si pana la urma consider ca este o bila alba pentru el Wink; sunt ferm convins ca nu a vrut sa se creeze atat zarva pt nimic si vorba lui coleg ...la o bere totul se uita.
Am observat ca sunt multi colegi care efectiv s-au atasat f mult de acest forum (si pe buna dreptate) si totodata sunt si foarte activi, asa ca ii inteleg cand cineva se ia de acest forum si implicit de ei, insa hai sa trecem peste aceasta neintelegere, nu ajungem nicaieri Wink; totodata, consider ca in urma unor discutii formulate pe net nu poti sa iti formezi o parere clara despre caracterul unui om...parerea mea Wink.
Gata, am fugit, am pierdut 35 minute din meciul cu Brazilia Very HappyVery Happy.
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
la felul in care reactionati unii dintre voi nu faceti decat sa-i dati apa la moara si cine stie .. satisfactie! omul fiind in nestiinta de cauza si probabil cu ceva probleme care-l privesc doar pe el se astepta poate de la noi sa ii reparam si masina .. sau a vrut doar sa creeze un scandal - sau ceva de genul ( stai la coada la doctor si nemaiavand rabdare te faci ca lesini pentru a ajunge in fatza Very Happy) . in fine nu are rost insa ... eu am ajuns la parerea ca uneori parand mai fraier decat fraierul Smile esti mai destept ca el adica sa-l lasi sa vorbeasca singur! oricum nu are rost atata tambalau pentru un ametit care are prea multe pretentii ... parerea mea
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
bye bye.....byyyyeeee ...bye bye...byeeeee
Consider ca ar trebui inchisa discutia asta...ce era de inteles,consider ca s-a inteles...in ambele "tabere" Very Happy
Skip ads

  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
gata m-am saturat ....si eu am plecat ....numai bine Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
hai sa plecam toti !!!

da' la mare sau la munte:)))

sa-i fie drumul lin Smile)))
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Mult zgomot (cum se poate amplifica o discutie!) pentru nimic. Incercati sa aplicati prezumtia de nevinovatie: poate omul nu a stiut bine ce asteapta de la noi cei din Forum, poate a asteptat mai mult si a fost dezamagit (cu toate ca asa cum bine observa cineva, a primit multe raspunsuri). Nu vreau sa-i iau apararea, dar nici nu vreau sa-i influentez decizia. Ca a intrat pe Forum sau vrea sa plece este propria lui decizie. V-as intreba ceva: voi nu aveti destule probleme? Atunci de ce sa ne batem capul cu nimicuri, sa mai adaugam una in plus. Ramane e OK, nu ramane ii dorim sanatate si lipsa de evenimente rutiere. Parerea mea!
  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Asa cum bine spunea si antepostatorul meu,mult zgomot pt.nimic.
Ginditi-va ca s-a trecut la cea de-a doua pagina, pt.Dumnezeu !! :shock: Sunt foarte multe probleme tehnice care nu au doua pagini....
Daca omul nu a reusit sa ne capteze atentia cu probleme reale, uite ca a aruncat piatra si noi ne chinuim sa o scoatem.....

So, propun sa stingem lumina, ca ne turam degeaba pe aici.

Parerea mea....
  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nimeni nu e fortat sa stea sau sa plece de pe forum. Ca si utilizator sau vizitator esti liber sa pleci cand vrei, iar daca nu ti-a placut ceva poti sa imi scri la 'Sugestii'.

Cum spuneam, ca si simplu utilizator sau vizitator vi si pleci cand vrei dar daca ai un Opel si te-ai inregistrat pe Clubopel.com pentru a fi un membru atunci aici esti 'acasa' intre prieteni.

@kata
kata a scris:Te mai intreb acum : cand o sa devenim asociatie legala, si o sa fie un fel de cotizatie lunara din partea membrilor, oare cati or sa mai ramana ? Sau cati vor plati aceasta cotizatie ?


Nu va fi nici o cotizatie pentru ca foumul este al meu si va fi always free Smile Am inteles ce ai vrut sa zici tu dar membrii fondatori vor cotiza, iar membrii Clubopel.com nu vor avea treaba cu asa ceva.

SUBIECT INCHIS !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR