Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • gene3004

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut. as avea o rugaminte pt cei din iasi... recomandati-mi un atelier, service unde sa imi pot repara si eu pedalierele( cred ca asa se numesc...) la kadetul meu Laughing . nu de alta da acusi imi ies picioarele prin el..
multumesc .
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
e greu ! toti meseriasi fac masini noi numai se complica cu cazane !Eu am schimbat pragurile la o astra la un meserias din horpaz da si-a batut joc ,mai am de schimbat la o astra pragurile si pasajele si nu stiu unde sa ma duc nici eu !
  • gene3004

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Sad in iarna am schimbat praguriel la kadet( am doua.. Very Happy ) .. tipul a facut treba foarte buna. am fost acum la el si bomba : nu mai are scule..! e cam belea .. si m-am uiatat azi din nou. tre sa schimb neaparat.
@gsi _master.. ce masina ai acum? e posibil sa ne stim din vedere... daca ai apelat la cel din horpaz( trec zilnic pe langa el.. si nu mi-a inspirat deloc incredere.... l-am luat in calcul pret de 3 sec doar..) e posibil sa fim in aceiasi zona...
  • florin 558

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Linga unitatea militara din tatarasi(aviatiei)este un atelier cu baieti meseriasiDaca nu va descurcati 0752998366 ma sunati si vb
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
gene3004 a scris:Sad in iarna am schimbat praguriel la kadet( am doua.. Very Happy ) .. tipul a facut treba foarte buna. am fost acum la el si bomba : nu mai are scule..! e cam belea .. si m-am uiatat azi din nou. tre sa schimb neaparat.
@gsi _master.. ce masina ai acum? e posibil sa ne stim din vedere... daca ai apelat la cel din horpaz( trec zilnic pe langa el.. si nu mi-a inspirat deloc incredere.... l-am luat in calcul pret de 3 sec doar..) e posibil sa fim in aceiasi zona...

acum ma folosesc de un opel omega negru 2,5 td ,acolo la horpaz am facut o astra F ,au prins aia pragurile da nu mi-a placut ca mi-au dat de munca mult la pregatire oricum astra nu e cu pretentii a fost taxiu si e o ieftineala pentru un doritor ,saptamana asta o termin si o scot pe piata !
  • Marshall

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1991 1.6i C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut. Am sa pun niste poze cu ceea ce am schimbat la Kadett-ul meu si apoi am sa-ti dau numarul de telefon a persoanei care a facut toata treaba. Ca idee, mi`au fost schimbare pragurile, pasajele (boala lor) si pedalierele.... si nu ca au fost schimbate .. ci reconstruite. Omul e de nota 10 iar ceea ce mi`a placut foarte mult, a fost faptul ca foloseste sudura liniara si nu sudura in puncte... asta ai da masinii o rezistenta mai mare. Am sa pun poze imediat dupa ce le scot din telefon.
  • Marshall

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1991 1.6i C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Aici si pozele: [img][/img]






  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
adika nu ai schimbat segmentu ti-la refacut din scrap? nu cred ca e bun asa mai ales ca de la atata caldura se trage toata tabla acolo si numai iese linie nik !De curiozitate unde le-ai facut?
Skip ads

  • Marshall

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1991 1.6i C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Este la linie... ne putem vedea in iasi undeva si vezi masina real sa-ti faci o idee mai clara. A fost intarita si partea din spatele tablii de suprafata inainte sa fie aplicata cea din exterior. Este singurul om caruia am incredere sa-i las masina sa faca suduri. A fost plecat o perioada de 6 luni si asa am stat cu masina pana a venit... am preferat sa astept decat sa ma duc la cine stie ce carpaci de 2 lei.
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mie imi ia 10 mil de schimbat 2 praguri 2 segmente spate segment gura rezervor ,si vreo 2 suduri la pedalier !
  • Marshall

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1991 1.6i C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nah, asta stiu eu... si ... ar fi fain sa ne intalnim mai multi cei care suntem cu kadett-uri. Chiar sunt lucruri faine si constructive pe care le-am putea discuta... deci... facem un topic nou sau.... ?
  • dsand86

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: iasi
  • Masina: Kadett 1991 CN16Z
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
salut,

eu m-am trezit intr-o zi ca aproape s-a rupt pedalierul Sad, si era cat pe ce sa cada de tot...
meserias? tata e sudor de 30 de ani
am lucrat amandoi o zi, am schimbat tabla de la pedalier stanga, drepta, si dedesubt, si la interior, cat si cea de sub scaune.
sudura liniara, cum zicea si colegu, tabla groasa in carne, numai buna,
apoi s-au dat 2 straturi de antifon, si sanatate Very Happy

cel mai bine sa gasiti un sudor, sa va tineti de el, si iese treaba buna
Skip ads

  • Dorin.Opel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Vedeti ca este un service cum urcati Sararie, in spatele spalatoriei Willy...
Sau acolo unde are service d-l Glodeanu este si tinichigerie auto (la aceeasi adresa)...
Despre preturi si ce va mai intereseaza mergeti voi si vorbiti...

Aici ma refer la servisuri mici care sa nu va jupoaie de bani....
Sunt convins ca mai sunt si altele ....
  • comnic5

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Spania
  • Masina: Omega 2001 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pentru membrii Club Opel este aparat de sudura in argon la mine. Pentru detalii discutam pe PM.
  • gene3004

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am rezolvat. am gasit in ciurea un sudor bun. sudura in linie , tabla buna, antifonat inapoi... per total a facut trreaba f buna.
  • ioha2003

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
si cam cat te-a ajuns? (daca mai tii minte) ca in curand o sa ajung ca fred flinstone in kadettul meu (D din 83)
  • nicubarbu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Vopsitoria Remesa - pe strada Pacurari nr.69 (peste drum de AMRS) - au tinichigerie, vopsitorie, mecanica, diagnoza, reparatii instalatii aer conditionat.
Vopsitoria Remesa
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
In Podul de Piatra este un atelier de sudura a fost cineva pe acolo ? care e treaba ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR