Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • AherCernavoda

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2003 Z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Dragi forumisti am mare nevoie de ajutorul vostru. Incep prin a va zice ce mi s-a intamplat.

Eram oprit la capat de coloana in drum spre mare si un mos de 79 de ani cu un BMW seria 3 s-a infipt in spatele frumoasei mele Corsa. Am rezolvat cu mosu si cu asigurarile si mi-am facut dosarul de dauna. Acum am ajuns din prostia mea la un service in care nu prea am incredere si multi se plang de ei. Problema mea e urmatoarea... E deja a 3-a zi in care masina mea e in service si ei doar au desfacut portabagajul pt a evalua daunele. Nu au fost in stare nici macar sa trimita un mail decent inspectorului de dauna ca sa se poata face reconstatarea cu restul de piese gasite avariate. In mare avaria mea se intinde la haion, bara spate, armatura spate, tablier spate, Janta la roata de rezerva, aripa stanga spate indoita, lampa spate stanga, scaune si centuri, plus toata plasticaraia aferenta. Mi-am exprimat dorinta de a imi lua masina din service si sa o duc la alt service si am primit raspunsul k trebuie sa platesc manaopera pt k mi-a deblocat portbagajul, mi-a demontat bara, o lampa si cateva plastice din interior. Pentru manopera asta mi s-au cerut 200 ron cu factura. E prima oara knd ajung cu masina in service si poate nu stiu eu preturile... dar mi se pare exagerat de mult pretul pentru manopera.... Nici macar 2 ore nu au muncit la ea.... 2 ore e mult spus.... Cum pot sa fac sa imi iau masina de acolo fara sa ii platesc cei 200 ron (adik vreau sa platesc o suma rezonabila) si sa o duc la un service mai bun? Va rog dati-mi niste sfaturi si repede.... Multumesc anticipat
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Daca ora de manopera e 100 Ron si ei au lucrat 1 ora si ceva...prin rotunjire dau 2 ore Smile....asta e pretul.
Parerea mea, daca service-ul e nasol, cu sau fara 50 ron pe care-i dai acum in plus pt "manopera", merita sa platesti si sa o duci in alta parte.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Chiar daca muncesc doar 5 minute in service te taxeaza dupa normativ, adica pret/operatie-timp. Le poti cere normativul ca sa verifici daca ceea ce ti-au facturat corespunde cu ceea ce ti-au facut. Poti fi surprins ca pentru, sa zicem, desfacerea unui surub te taxeaza cu 1/2h manopera.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR