Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am o bara de fata tuning pt opel astra g.Ma intereseaza cum sa lipesc plasa de bara.Siliconul oare tzine plasa lipita de bara?Multumesc.

Este vorba de bara din imaginea de mai sus care a venit cu grilele ne lipite si trebuie sa le lipesc eu.
Skip ads

  • paulsmart

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Pistoale de lipit cu batoane termofuzibile
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Din acelea la 20 lei pistolul si 3 lei punga de 3 sau 4 batoane?Multumesc.

Am uitat sa specific ca bara e din fibra si plasa este metalica.Multumesc.
  • paulsmart

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Costache_Catalin a scris:Din acelea la 20 lei pistolul si 3 lei punga de 3 sau 4 batoane?Multumesc.

da din acela.cauta niste batoane de la o firma consacrata
Skip ads

  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Merge si cu silicon. Daca gasesti dinala de parbrize si mai bine. Eu cu silicon sanitar am plasa prinsa de bara de fibra si pana acum nu am avut probleme
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc,am rezolvat problema.Un sfat prietenesc pt cei care vor sa isi cumpere un spoiler tuning din fibra:Nu cumparati de pe net,deoarece desi se zice ca sunt facute de firme consacrate din Germania sau mai stiu eu de unde,majoritatea sunt facute de baietzii nostrii care au facut rost de matrite.Eu dupa ce am dat 950 ron pe bara din poza de mai sus imi venea s-o sparg cand am incercat sa o pun.Nu venea nici cum.Dupa multe modificari s-a asezat cat decat cum trebuie.De cand am dus-o la cel care mi-a vopsit-o mi-a zis ca e facuta in Romania,dupa primerul care era dat pe ea,nu era chituita bine si se vedeau multe gaurele si cica se vedea ca e dat cu smirghel de 800 ca lasasera multe dare.O sa revin maine cu poze pt cei interesatzi.Numai bine.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Poze cu bara vopsita si pusa pe masina.



  • paulsmart

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
super urata bara.evident gustul nu se discuta.gaseai ceva mult mai frumos de la alte firme.
Skip ads

  • stasi

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: IASI
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
uitandu-ma la bara ta, a inceput sa-mi placa si mai tare opelul meu. asa, fara nimic pe el.
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Vine iarna si omu a pus ceva sa dea zapada . Imi cer scuze era o gluma . Parerea mea e ca nu da bine deloc pe masina bara aia. Dar fiecare isi face masina dupa propriul plac
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Invidia isi spune cuvantul.
  • pojandragos

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Extraordinar de urata! Shocked
Sfat prietenesc - da-o jos si vinde-o. Strica rau de tot aspectul masinii! Crying or Very sad Chiar ai crezut ca e facuta de o firma din Germania?
Skip ads

  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Prietene,chiar daca e facuta de romani e copiata dupa nemti.Esti mare artist daca numai vazand modelul iti dai cu parerea ca e facuta in Germania sau nu.Ce aspect are masina de zici ca-l strica bara?Daca ar fi,nici dealeari nu ar trebui sa vanda masina la oricine,dupa fata sa-i ia ca poate cate unii au o fata de strica aspectul masinii.Poate aveti treaba si va retin.Numai bine.
  • paulsmart

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Costache_Catalin a scris:Prietene,chiar daca e facuta de romani e copiata dupa nemti.Esti mare artist daca numai vazand modelul iti dai cu parerea ca e facuta in Germania sau nu.Ce aspect are masina de zici ca-l strica bara?Daca ar fi,nici dealeari nu ar trebui sa vanda masina la oricine,dupa fata sa-i ia ca poate cate unii au o fata de strica aspectul masinii.Poate aveti treaba si va retin.Numai bine.
nu era invidie,doar o parere personala.si eu mi am tunat masina si nu arata asa.imi cer scuze daca ti a picat rau ce am scris noi dar cam asa e.bara aia nu vine bine deloc.intra tu pe steinmetz.de > rieger.de > irmscher.com firme de tuning care au drept scop modificarea opelului si arata-ne daca gasesti asa ceva.o zi buna
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cãtãline...nu ar trebui sã te simþi ofensat. Fiecare are dreptul la replicã ºi fiecare are gusturile lui. Nu putem sã strigãm în cor cu toþii VAI CE FRUMOASÃÃÃÃÃÃÃÃ EEEEE .
Pãrerea mea personalã despre barã: SÃ-ÞI PLACÃ ÞIE cã e a ta.
Poate dacã o sã-mi pun ºi eu pe maºinã, þie nu o sã-þi placã.Asta nu înseamnã cã eºti invidios sau cã ai treabã ºi te-am reþinut
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca esti singurul caruia ii place bara din cei care si-au dat cu parerea .E masina ta ...e normal ! Asa ca nu e nimeni invidios sau cum vrei sa-i zici pe masina ta ca are bara de dat zapada la o parte sau cine stie ce-o mai avea.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Bai TOM&JERRY du-te si uita-te la dese ca acolo e locul tau,lasa pe altzii sa vb despre masini.Am vazut multe masini cu bara ca a mea atat in Romania cat si in afara.Daca imi puneam doar eu mai puteatzi zice ca nu am avut gust in alegerea spoilerului,dar oare toti care si-au pus nu au si voi avetzi?Asa e la noi nu va cere nimeni parerea,dar simtiti nevoia sa va bagati in seama aiurea.As vrea sa vad si eu ce gusturi avetzi voi,la tine nu se mai pune problema ca tu esti inca in perioada desene animate.Numai bine.
  • conek_tt

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Sincer...Costache_Catalin...dac iti spunea doar 1-2 pers ca nu e de acolo bara aia mai ziceam...dar CHIAR NU E DE ACOLO.
Cum a aspus si "frumushel" -sa-ti placa tie- dar un sfat prietenesc si fara nici un pic de invidie(crede-ma) era mai bine una stock...iar daca vrei una tunning incearca una mai finuta si reusita...

Bafta.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ok.Dar de ce nu se uita fiecare in ograda lui.S-a gasit si paulsmart sa vorbeasca si daca ma uit in garajul lui la corsa care o are vad ca si el are spoiler tuning si sincer lateralele arata ca niste clesti de rac sau ca doua coase sau seceri.Daca a mea e de dat zapada a lui e de cosit.
Stima.
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca esti tot mai afectat de parerile altora. Vezi masina mea si o sa vezi ca e cat se poate de originala . Decat sa arate ca a ta mai bine o las cum a iesit de pe poarta fabricii .Imi place mai mult sa stiu ca sunt in siguranta cu ea si sa ruleze bine decat sa o fac sa arate in felul asta . Cum ziceai o sa las pe altii sa vorbeasca despre masini dar de a ta sigur nu o sa aiba cuvinte de lauda prea multe in legatura cu bara aia . Nu o sa mai intervin in discutie ca nu are rost sa ma cert cu tine pentru parerea pe care tu o ai de masina ta . E frumoasa ....doar pentru tine.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR