Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Daca a avut careva dintre voi vreo experienta cu reprezentanta Opel din Baia Mare (Euromotors) il rog sa o posteze. Nu ma intereseaza neaparat preturile, cat seriozitatea mecanicilor. Masinuta si bugetul meu sunt varza dupa ce le-au macelarit tot felul de mecanici si electronisti si poate ieseam mai ieftin daca mergeam direct la o reprezentanta (asta daca mecanicii de acolo sunt seriosi si priceputi).
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
vin eu cu prima impresie. am avut programare pentru azi la ora 9.00. m-am prezentat, mi s-a facut fisa de intrare in service, la 9 si 20 deja masina era cu capota ridicata, iar la 10.30 era gata reparata si testata.
personalul foarte dragut, servil, prompt, atent. nota 10.
nu am stat langa masina in timpul reparatiei pentru ca nu m-a interesat asa de mult si oricum aveam de mers in alte parti, asa ca nici n-am intrebat daca as putea sta langa ei.
mi-au sters codurile de eroare de pe ecu, reprogramat ecu, programat clapeta de acceleratie si alte reglaje de parametri. plus o recomandare, tot pe foaia de garantie, sa curat throttle body.
acuma masinuta mea merge din nou bine si s-a terminat un cosmar care a durat 5 saptamani si 1100 de lei aruncati aproape la gunoi pe tot felul de priceputi de garaj (singura cheltuiala utila din banii astia a fost un ecu din dezmembrari pe care l-am "pescuit" cu doar 400 de lei).
sper ca viitoarele experiente la acest dealer sa fie la fel de placute, desi mai bine-ar fi sa nu existe. Laughing

pretul pentru toate astea (dar mai ales pentru bucuria si linistea mea)... 57 de lei! ieftin ca braga!
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Reprezentanta Opel Euromotors Baia Mare nu mai exista de 3 ani.Din proprie experienta pot afirma ca te piscau la buzunar cu preturile lor.Practic ei nu traiau din vanzari auto ci din reparatii.In anul 2007 am iesit mai ieftin cu circa 400 lei, cu drum cu tot, deplasandu-ma la reprezentanta Opel din Oradea, ca aveam treaba pe acolo, decat la Baia Mare, ca sa imi schimb distributia si placutele de frana, marci identice cu cele oferite la Baia Mare.Nu vreau sa fac reclama reprezentantei Opel din Oradea.Habar nu am ce se intampla acum acolo, dupa 7 ani, ce preturi si servicii ofera, din punct de vedere calitativ.
Acum la Baia Mare functioneaza reprezentanta Opel ATP EXODUS.Cat sunt de ieftini sau de scumpi, nu pot sa spun.
La orice reprezentanta se plateste mai mult decat la un service oarecare insa anumite probleme tehnice doar ei sunt capabili sa le rezolve, fiind specializati pe o anumita marca auto.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR