Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
AM un opel astra din 2002 si am gasit un por intr-o teava de apa de cupru la motor si pierd antigel cu ce pot sa o lipesc fara sa o dau jos sau sa pun mai bine un colier?
Skip ads

  • bushy

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
berci eugen a scris:AM un opel astra din 2002 si am gasit un por intr-o teava de apa de cupru la motor si pierd antigel cu ce pot sa o lipesc fara sa o dau jos sau sa pun mai bine un colier?

Mai exact care teava?
  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
se afla in fata radiatorului si este din metal
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cuprul se poate cositori. hai in eminescu azi la 18 sa vedem masina. Se deruleaza o intalnire locala sub egida club opel bistrita.
Skip ads

  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Sunt la servici la LEONI schimbul 2 as fi venit
  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
AM LIPIT-O IERI CU POXIPPOL SI SA VAD DACA TINE TOTUSI MERCI DAR NU POT SA VIN TEAVA SPARTA SE AFLA CHIAR LANGA BATERIE JOS SI ACCESUL ESTE FOARTE INGUST PRIN ACEL POR IMPROASCA DIRECT PE TERMOCUPLA TREBUIE SA O DAU JOS SI SA O DAU LA UN PRIETEN DE LA RAAL SA O FACA CRED CA ESTE DIN ALUMINIU
MAI TINEM LEGATURA NUMARUL DE LA MASINA ESTE BN 91 GEN
MERCI
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Daca erai din Bucuresti puteam sa o brazez eu (lipire moale gen sudura pentru cupru sau aluminiu).
Pxipolul o sa tina si ala dar nu se stie cat timp.
Cel mai bine o desfaci si te duci cu ea la sudura/brazare.
  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
merci pentru raspuns si totusi teava sparta trece pe sub galerie si intra in alta de metal fara colier prinsa si ma gandesc ca totusi este din metal-fier ,poate imi da cineva o poza de identificare si o pot suda cumva ,momentan tine cu poxipol de o saptamana dar nu are garantie
Skip ads

  • crisforcars

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti 150 cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
daca ai pus poxipol de jur imprejur sunt sanse maxime sa nu mai ai treaba cu ea.Daca tine nu o demonta ca te poti trezi cu alte probleme in alte parti.Cum crezi........
  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
poxipol, poxilina..cum zice si colegul de mai sus..te va tina mult si bine daca ai lipit de jur imprejur, nu numai fisura..
eu am lipit toba de esapament(exterioara) de la prinderea celei mijlocii, pana la bulbul de intrare in cea exterioara(cam 5 cm) ca se retezase(adica rupta de tot)..si am vreo 2 mii km si inca tine(sunt care sustin ca tine mai mult decat sudura, deoarece la sudura zonele ce inconjoara sudura ta, se decalesc si cedeaza mai usor)..
  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am dus masina la reprezentanta Opel si costa numai teava 157 ron plus antigel si manopera vad eu maine ca este de o saptamana in service ma astept undeva la 500ron ,prima data mi-au facut un calcul ca este garnitura de chiuloasa si au spus un pret informativ de 1400 RON!
Mai vorbim
  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am dus masina la reprezentanta opel si teava a costat 154n ron plus manopera facut diagnoza adica tester schimbat bujie ,schimbat antigel si curatat valva egr total de plata 755 ronAsa mi-am adus aminte ce mi-au mai facut la reprezentanta cica pe un fir de la comanda electronica de la pompa la calculator Opel-urile si peugeot-urile se defecteza calculatorul din cauza ca ajunghe pe mufa motorina si trebuie luata izolatia de pe fir deoarece face rol de tub asa ca am platit tot in aceasta suma si treaba asta inca o ora de manopera deci total 755 RON
a disparut martor cu cheie si masina e ok
teava era lipita inaite de a o cumpara si am mai lipit-o si eu si pina la urma a cedat de la cine am cumparat masina nu a zis nimic asa ca poti s-o mai musti de la unii sau de la altii facut improvizatiii pentru a vinde o masina!La astia o sa li se intoarca cind ascund anumite chestii si o sa se mire ca de ce au ghinion la anumite chestii si nu o sa-si aduca aminte asta-i viata-toti platesc pe rand
Skip ads

  • berci eugen

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 12.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
berci eugen a scris:Am dus masina la reprezentanta opel si teava a costat 154n ron plus manopera facut diagnoza adica tester schimbat bujie ,schimbat antigel si curatat valva egr total de plata 755 ronAsa mi-am adus aminte ce mi-au mai facut la reprezentanta cica pe un fir de la comanda electronica de la pompa la calculator Opel-urile si peugeot-urile se defecteza calculatorul din cauza ca ajunghe pe mufa motorina si trebuie luata izolatia de pe fir deoarece face rol de tub asa ca am platit tot in aceasta suma si treaba asta inca o ora de manopera deci total 755 RON
a disparut martor cu cheie si masina e ok
teava era lipita inaite de a o cumpara si am mai lipit-o si eu si pina la urma a cedat de la cine am cumparat masina nu a zis nimic asa ca poti s-o mai musti de la unii sau de la altii facut improvizatiii pentru a vinde o masina!La astia o sa li se intoarca cind ascund anumite chestii si o sa se mire ca de ce au ghinion la anumite chestii si nu o sa-si aduca aminte asta-i viata-toti platesc pe rand

MASINA ACUM ESTE IN PARAMETRII NORMALI SI E ok
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR