Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • zarnescu alexandru

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Va salut dragi colegi.In urma unei usoare tamponari cu un logan,mi s a deplasat putin capota si nu se mai aseaza ca la inceput.Acum sta mai sus decat nivelul aripilor.Am incercat sa o reglez din balamale,dar nu se aseaza la linie decat partea de langa stergatoare,cealalta parte de langa faruri ramanand mai sus.Ce as putea sa ii fac ca sa o fac sa se aseze ca inainte?Va multumesc.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca te uiti atent o sa observi ca partea cu grila nu mai este oblica asa cum era inainte de tamponare; e mai orizontala. Drept urmare partea din fata a capotei(de deasupra farurilor) s-a ridicat. Singura optiune este sa incerci sa aduci partea cu grila la pozititia originala dar este o operatiune riscanta pentru ca risti sa indoi capota de tot. Grija mare...
Bafta!
  • zarnescu alexandru

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Da cred ca ai dreptate,capota se vede ca e putin infundata.Cred ca singura solutie e sa o schimb,pentru ca nu cred ca o mai pot indrepta.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Daca o schimbi incearca sa iei una sh.Ai mai multe sanse sa se aseze ca cea originala.Cele noi...si mai ieftine facute pe la turci au tabla prosta si nici nu se "lipeste" de faruri.
  • zarnescu alexandru

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Da nici nu se pune problema sa iau noua,caut una sh,o sa fie greu de gasit pentru ca vreau culoarea culoarea pe care o are masina,nu sa o vopsesc, avand in vedere vechimea masinii nu cred ca o sa mai iasa ca restul caroseriei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR