Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am luat carnetu de vreo 2 saptamani si imi caut de vreo 3 luni o masina am 70 de milioane, nu mai mult, mi-as fi dorit o masina care sa aiba AC si ABS si sa consume mediu , nu foarte mult . Imi place tigra la nebunie dar am citit pe aici ca ar consuma cam multisor daca sunt utilizatori care vor sa dea un sfat , imi place foarte mult interiorul de opel si nu stiu ce sa fac astept cateva sfaturi . Va multumesc !
Skip ads

  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
corsa nu-ti place ? la banii astia poate gasesti din anii 2000 cu abs eps airbaguri etc poate geamuri electrice si aer conditionat
eu am avut o corsa 2002 am vandut-o de vreo 6 luni chiar mi-a placut masina aia
ti-o recomand daca nu ai o familie numeroasa si nu ti neaparat sa mergi peste 150 km/h
  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nu tin neaparat sa merg peste 150 Smile si nici familie numeroasa imi place corsa da nu am gasit ceva din 2000 la banii mei . Tu cu cat ai dat corsa din 2002 ?
  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
acum 3 ani am dat 5000 acum 5 luni am vandut-o cu 2400 era in stare fff buna
Skip ads

  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Cine a cumparat-o se bucura de ea si in ziua de azi probabil sper sa am noroc si eu sa gasesc o tigra cum imi doresc.
  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Cum fac fratilor sa postez la vanzare/cumparare ca imi spune ca n-am 50 de posturi...cum fac ?
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
slabe sanse sa gasesti tigra la banii aia. daca vrei tigra, asteapta-te la 2000-2500 de euro, inmatriculata
  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Stai calm ca am gasit destule Razz mai cauta si tu pe net Razz am gasit si in orasu meu chiar dar nu am banii deocamdata cam in 2 saptamani fac rost de toti si vr sa gasesc cea mai buna varianta .
Skip ads

  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
70 de milioane inseamna 1500 de euro. la banii astia iei o tigra terminata sau una neinscrisa, dar dupa ce platesti taxa ajungi tot la 2000 si ceva
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Pe mine m-a dus undeva la 13000 RON adusa din afara si inmatriculata, tigra din 97 (prima inmatriculare din 9Cool si n-as da 7000 ron pe una din tara! In primul rand conteaza unde a fost rulata si la 7000 RON nici nu vreau sa ma gandesc ce tigra e! Si nici eu nu mi-as da Tigra mea cu 7000 RON (e opinia mea, nu regula generala!).

Oricum bafta, dar mi se pare putini 7000 RON pentru o tigra, la 10000 RON e totusi altceva (chiar daca euro e in scadere Very Happy )

Daca iti iei tigra, sa ne anunti aici pe forum!

PS: am vazut Ford Ka la 1600 EURO inscrisa pe Bucuresti (mai era una mai frumoasa la 10000 RON, dar cred k s-a vandut!) La bugetul tau, ar fi bine sa te interesezi si de asta (numai sa-ti placa), una de 1,3 la 60CP (la cat e de mica sunt suficienti) si consuma si putin. Si e destul de fiabila, are un cumnat de al meu si e multumit de ea. De cea de 1600 euro de care zic, m-ar fi interesat pe mine pentru sotie - sa raman eu cu Tigra! - dar nu am avut banii acum si as investi in altceva. Asa ca poti gasi variante de masini la banii astia, doar sa cauti.
  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am gasit in orasul meu la 1500 E fara AC in rest mergea impecabil,inmatriculata si cautati si pe net sa vedeti ca sunt o multime Razz inafara de asta prietene euro este 4,2 Ron un calcul rapid arata ca 1700 E = 7140.0 Ron si deci am in jur de 1750 E cautati pe alte site-uri o sa vedeti ca nu sunt asa de scumpe apropo si ford k cat spui ca are consum mixt ?
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mai vb dupa ce o cumperi din ce an e si citi km are?, fara aer o sa te cam coci vara, e treaba ta daca vrei masina buna sau doar ambalaj in ganeral cam asta se intimpla, cit dai de atita te tine.
Skip ads

  • kveschi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2009

  • Mesaj Privat
bine spus....

ford ka - consum mixt 8.5-9....chiar mia mult in conditii de aglomeratie puternica
  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am intrebat intentionat pentru ca stiam ca are consum destul de mare pentru marimea ei . Tigra are 10-11 in functie de tipul de condus . Eu am pus cateva intrebari pentru ca am vazut un forum aici foarte primitor si am fost incantat dar unii ati raspuns foarte urat . Daca aveti tigra si eu vreau sa cumpar una si nu am decat acei bani care este problema ? Va stirbeste valoarea masinilor voastre sau ce ? Ca nu inteleg , sincer ma asteptam sa imi aratati anunturi, sa imi urati succes dar....
  • kveschi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2009

  • Mesaj Privat
fara suparare.....aici nu ii bazar de vise....decat o urare aiurea mai bine o vb adevarata...si sa stii...ca nu iti iei tigra buna de bani aia......sa nu ne tot mai intoarcem aiurea vb.Cei care au tigra stiu care e situatia Wink
  • fytzzzyshor

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Parca ar fi vrun' ferari ceva Smile) trezeste'te la realitate omule.
  • giovanny8989

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Sper sa nu fie cu suparare, dar o Tigra in toate "mintile", fara sa mai bagi bani in ea, sub 2500 de euro nu o iei. Cei care nu lasa la pret, stiu ce poate masina, mai ales daca cumperi ceva de pe club, unde masinile sunt cunoscute, de pe la intalniri. Pe mine m-a dus masina acum 2 ani vreo 3500 de euro cu totul, asa ca nu te supara daca unii colegi sunt mai rautaciosi in expresii. Tigra nu este Ferrari, dar nici panarama, cum spun multi, este MICA SI REA, daca stii sa o manevrezi. Nu te infige sa cumperi toate petardele la 1500-1800 de euro, pentru ca ai sa mai bagi 1000 de euro sa o faci cum trebuie, si atunci ai sa vezi diferenta, intre o petarda si o masina care merge cum trebuie. Nu te grabi, mai strange 500-600 de euro, si ia-ti una cu aer conditionat ca vara o sa mori in carlinga, si ceva dotari mai bune, un motor de 1600 cmc, 106 cai. Este o masina ieftina la consumabile, si gasesti multe elemente de tuning pe piata daca vrei sa o faci in timp mai frumoasa, ca si aspect fizic-optic. Eu iti urez bafta in achizitionarea unui "Tigrut". Stima si toate cele bune!
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
fytzzzyshor a scris:Am gasit in orasul meu la 1500 E fara AC in rest mergea impecabil,inmatriculata si cautati si pe net sa vedeti ca sunt o multime Razz inafara de asta prietene euro este 4,2 Ron un calcul rapid arata ca 1700 E = 7140.0 Ron si deci am in jur de 1750 E cautati pe alte site-uri o sa vedeti ca nu sunt asa de scumpe apropo si ford k cat spui ca are consum mixt ?


Nu zic ca nu gasesti Tigra la banii astia (si n-am facut convertire in euro a celor 7000 RON), dar cum o gasesti? Asta e intrebarea! Si eu stiu raspunsul dupa un an mers cu masina prin tara (si numai pe asfalt, DN1, Autostrada Pitesti-Bucuresti) si nu mai zic mai multe ... Tigra mea nui Ferarri ... dar nici Ferarri nu-i Tigra ... so I love my Tigra si as vinde un Ferarii in secunda 2! Si nimeni nu vrea ferarri la noi in tara, decat daca-l da banii afara din casa ... ceilalti aleg solutii ... eu Tigra si stiu si de ce! Pentru mine, momentan e masina ideala si raman la ea pana pica!

Cat consuma un Ford Ka? In nici un caz consumurile date! Nu stiu in Bucuresti, dar extra in nici un caz nu atat! Maxim 6. Pai Tigra mea consuma in jur de 6 mixt (6 pe la 130).

In fine, fiecare face ce vrea cu banii lui, dar nu doresc nimanui sa pateasca ca si un vecin al meu care a dus 2000 euro pe apa sambetei ... deci inca o data, inainte de a cumpara, gandeste bine ce vrei sa faci si mai mult, in ce conditii o exploatezi! Adica mai mult pe asfalt, extra si la viteze mari (120-130 autostrada), iati o masina stabila, numai oras, cauta consum mai mic. Dar inca o data, nu lua o decizie rapida! BNu tot ce pare la prima vedere, chiar e si asa.

PS: Nu te-am critica, asa ca nu mai citi ca si cand as folosi un ton dur, plus si simplu incercam sa te ajut si sa-mi dau cu parerea, pentru o mai buna orientare a ta. Daca nu-ti place, spune frumos si voi tace. Nu mai citi ca si cum toti ar avea ceva cu tine si te-ar critica, pentru ca poti da si 70 RON pe tigra pe care o cumperi, ca oricum nu o sa scazi valoarea la masina mea, pt ca in primul rand are o valoare sentimentala. Spor la cumparat.
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Intrebari :aiurea topic
Raspusuri :mai cauta in regulament Citeste Regulamentul!
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
fytzzzyshor a scris:Am gasit in orasul meu la 1500 E fara AC in rest mergea impecabil,inmatriculata si cautati si pe net sa vedeti ca sunt o multime Razz inafara de asta prietene euro este 4,2 Ron un calcul rapid arata ca 1700 E = 7140.0 Ron si deci am in jur de 1750 E cautati pe alte site-uri o sa vedeti ca nu sunt asa de scumpe apropo si ford k cat spui ca are consum mixt ?


http://www.autoevolution.com/carcompare/opel-tigra-1994-14i-16v/ford-ka-1997-13-60-hp/#maintitle

http://www.autoevolution.com/carcompare/opel-tigra-1994-14i-16v/ford-ka-1997-13-69-hp/#maintitle
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR