Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pasii pentru un cetatean european sunt ,mergeti la un avocat care a mai castigat procese cu taxa platiti ca mine 600ron punetii la dispozitie la timp ce acte va mai cere (nu ca mine dupa 6 luni) si in 3-6 luni aveti masina inmatriculata FARA PLATA NICI UNEI TAXE DE INMATRICULARE.Renuntati la a sluti o masina care functioneaza pentru ca banii dati problemele ulterioare nu merita si in plus de asta chiar depreciata fata de gratis e cred eu o diferenta,eu avand doar 1775 E de dat dupa Bocul cel nemernic.
Aveti incredere si luptati sa va respecte drepturile un stat hot care incalca orice conventie pe care a semnat-o atunci cand interesele mafiote ale politicienilor o cer.
Skip ads

  • alamicu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2010

  • Mesaj Privat
uite asta e o atitudine care-mi place. deci trebuie sa gasesc un avocat cu experienta in asa ceva?
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Nu stiu cati cunosc informatia cu privire la starea autovehiculului in momentul cand este evaluata de RAR, dar ce stiu si e sursa sigura:
- daca autovehiculul este intr-o stare foarte buna functional, estetic, etc se poate obtine un fel de "atestat de bune maniere" din partea RAR;
- acest document este un inscris oficial ce recomanda cam cu titlu de "Va rugam sa incadrati autovehiculul la nivelul acesta de taxare"
- cu acest document se merge la finante si acolo functionar(a)ul ia aminte si face ce trebuie.
Mai multe detalii nu am.
Nu imi scrieti, pentru ca nu sunt disponibil. Intru pe site extrem de rar.
Succes!
  • deutzu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2010

  • Mesaj Privat
am inteles c ase poate face depreciere mi mare dc ate duci la finante si dai o declaratie c in loc de 200000 km ai 800000 e adevarat
Skip ads

  • Shakur1

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2010

  • Mesaj Privat
salut....spuneti-mi si mie daca stiti...am o vectra cu prima inmatriculare in italia pe data de 11 noiembrie 1997 iar pe civ(si chiar in nr de identificare) scrie an fabricatie 1998...la finante care an va fi luat in considerare la plata taxei.mentionez ca vreau sa inmatriculez masina anul acesta prin noiembrie-decembrie
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Se considera de la data primei inmatriculari.
  • deleted-28636

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sustin afirmatiile lui mecaNIK cu un proces castigat.E drept ca nu a durat nici 3 nici 6 ci 9 luni dar am obtinut in instanta inmatricularea autovehicolului fara plata taxei auto.Avocatul m-a costat 1000 lei.Cei care au masinile inmatriculate in Bulgaria ar putea sa faca acest lucru pentru ca nu vor fi nevoiti sa stea pe dreapta pana la terminarea procesului.
  • RCarlos

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2010

  • Mesaj Privat
deprecierea se poatem se face si daca dai ceva sa inchida ochii...cu se face si cu gazele
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR