Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • eugengr

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ov , si eu ma confrunt cu aceeasi problema(actionare inversa la recirculare si functionare "numai cand vrea").Poti sa-mi spui si mie unde se afla acel circuit de comanda ? Multumesc anticipat !
Skip ads

  • S3agal

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cand folosesti butonul respectiv ar trebuii sa iti recircule aerul din interior fara sa iti traga de afara.
  • Ov

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
circuitul e in bord pe placa pe care e si butonul de recirculare. Eu am abandonat dupa ce mi-am dat seama ca singurul vinovat este motorasul in sine
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ca si voi am avut acceasi problema , am cautat un motoras la 12 V cu aceeasi forma si lungime a axului , am recuperat de pe motorasul vechi axul melcat numai ca nu am gasit unul cu acelasi consum asa ca a trebuit sa fac un montaj care sa opreasca motorasul la cap de cursa sus-jos si sa-l mai opreasca si dupa max 2-2,5 sec , totul e ok acum numai ca actualul motoras este zgomotos .
Skip ads

  • mindruandrei

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am aceeasi problema...Mi se abureste geamul de imi vine sa il sparg. Butonul "dezaburire" are legatura si cu parbrizul sau doar cu luneta ?
  • stasi

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: IASI
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu pana la urma am pus alt motoras si a iesit fum pe langa butoanele de dezaburire si diverse. astfel incat de o buna bucata de timp nu mai este functionabil butonul ala. se aprinde beculetul si cam atat. nu mai iese niciun volt pe la fire. l-as repara dar nu stiu de unde sa incep. plus ca ar trebui sa iau si motoras original.. cam mare cheltuiala
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
mai poate fi o cauza la recirculare.in primul rand ca sa vezi daca functioneaza sau nu trebuie sa scoti filtrul de polen si sub el sunt clapetele care dirijeaza aerul din afara sau pe recirculare.cu filtrul de polen scos se poate observa daca se misca.urmatorul pas este sa verificati daca vine vacuum pe furtunul care le actioneaza.acesta ar trebui sa vina din supapa care vine pe furtunul de la servofrana si are o iesire si pentru recirculare care la mine era infundata si am curatat-o cu un ac mai gros.daca scoate-ti furtunasul de acolo si trage-ti cu gura trebuie sa se miste calapetele.in speranta ca aceasta poveste va fi de folos cuiva care are probleme cu recircularea va urez succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR