Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • emil_stroie

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am un astra h 1.9 150cp si am patit una din cele mai mari enigme,mi-a disparut uleiul din borcanul pompei servo si nu am depistat unde a disparut,nu era nici-o urma de scurgere. am fost la GTT in speranta ca in urma unei constatari voi elucida misterul. dar nu a fost asa au dat din umeri si gata. am complectat cu ulei cam 550 ml si totul a fost bine cam 4 km cand am ramas fara servodirectie,am intrebat in stanga si-n dreapta ,toti spuneau CASETA DOMNE CASETA! ,dar m-am gandit putin si am dat pompa servo jos. am desfacut-o si surpriza, uleiul era inauntru si rulmentul terminat. acum tot ce pot sa zic e ca aceasta piesa numita servopompa nu se poate repara mai ales ca nu exista kit de reparatie pentru ea. daca aveti intrebari va stau la dispozitie, o zi buna
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
emil_stroie a scris:am un astra h 1.9 150cp si am patit una din cele mai mari enigme,mi-a disparut uleiul din borcanul pompei servo si nu am depistat unde a disparut,nu era nici-o urma de scurgere. am fost la GTT in speranta ca in urma unei constatari voi elucida misterul. dar nu a fost asa au dat din umeri si gata. am complectat cu ulei cam 550 ml si totul a fost bine cam 4 km cand am ramas fara servodirectie,am intrebat in stanga si-n dreapta ,toti spuneau CASETA DOMNE CASETA! ,dar m-am gandit putin si am dat pompa servo jos. am desfacut-o si surpriza, uleiul era inauntru si rulmentul terminat. acum tot ce pot sa zic e ca aceasta piesa numita servopompa nu se poate repara mai ales ca nu exista kit de reparatie pentru ea. daca aveti intrebari va stau la dispozitie, o zi buna

ia legatura cu userul trami si vezi daca te poate ajuta
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1607
  • Sergiu05101989

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Buna ,am si eu un Opel astra 2006 1.9 diesel 74 Kw 101 cp...si am problema cu servo si eu ..a mers putin greu iar am completat cam 250 ml in borcan ..iar acuma face galagie cand virez dreapta stanga.,..iar inainte nu facea deloc galagie pompa ce as putea face, sa fie dusa pompa ? daca inainte nu facea nici un zgomot sau altceva .astept un raspuns Multumesc
  • emil_stroie

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Trebuie înlocuitã pompa. Recomand Augsburg cu pompa la schimb și 1300 lei cam atât am dat În 2010.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR