Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • cosminapadurariu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Buna.Am si eu o intrebare.Cum skimb o bujie caci nu se desface.E intepenita rau,nici mecanicul nu a putut sa o desfaca.Mecanicul le-a skimbat pe celelalte dar una nu s-a desfacut.Exista vreo problema ca trei sant noi si una veche?Mecanicul mi-a spus ca functioneaza bujia cea veche dar eu as dori sa o skimb.Daca stie cineva cum sa rezolv problema va rog sa ma ajutati.MULTUMESC.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cosminapadurariu a scris:Buna.Am si eu o intrebare.Cum skimb o bujie caci nu se desface.E intepenita rau,nici mecanicul nu a putut sa o desfaca.Mecanicul le-a skimbat pe celelalte dar una nu s-a desfacut.Exista vreo problema ca trei sant noi si una veche?Mecanicul mi-a spus ca functioneaza bujia cea veche dar eu as dori sa o skimb.Daca stie cineva cum sa rezolv problema va rog sa ma ajutati.MULTUMESC.


da mai multe zile cu wd40 la locasul bujiei si apoi verifici daca iese.daca se rupe (ceea ce nu doresc) spune-i mecanicului sa nu mai incerce sa o scoata sa o lase asa rupta cum este si apoi ia legatura cu invest20042001-este meserias la scos bujii rupte din chiuloasa.Daca nu vrei sa te dai pe mina mecanicului sa iti scoata bujia i-a legatura cu invest si vei pleca de la el multumit.Uite aici topicul si numerele de telefon.Apeleaza cu incredere -e meserias si stie ce face
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=80
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cu WD40 da degeaba, sa faca drum in forja si dupa asta incercare de desfiletare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR