Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut desi nu mai sunt asa nou si sunt documentat cu discutiile de pe forum am o mare dilema .SA va spun cu sta treaba eu am o cectra a din 93 c18nz de care sunt desrul de multumit dar parca dupa 2 ani jumatate aproape 3 simt ca vreau o schimbare. SI cum parca cineva ma auzit am gasit un bmw316 din 94 euro2 neinmatriculat provenienta germania la schimb cu vectra mea care fusese pusala vanzare pe 4 tuning cu 2 zile anainte problema e urmatoarea : ce sa fac so schimb sau nu o sa pun niste poze cu ambele masini
Skip ads

  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat

  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
astept raspunsuri am timp pana maine sa ma gandesc cand am so vad si cam atat ca v-am plictist cu atatea poze Embarassed Embarassed Oare?
  • ovidiu86_h

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
daca opelul merge bine nu il da taxa la bmw e mare (~1000 euro) cine stie cat de umblat e bmw-ul .
numai bine!
Skip ads

  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
stiu dar e chel si se poate face depriecere
  • ovidiu86_h

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
daca e sigur euro 2 si se face depreciere iar taxa e max 400-500 ar mai merge. bmw sunt masini buneee acum depinde cum merge motorul cum sta ca tablarie bucse etc daca e ok ia bmw-ul Shocked
numai binee !
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mersi de sfat am sa merg sa o vad totusi am o retinere la masina asta pt ca baiatul e prea insistent cu schimbul adik vrea sa ne vd si sa facem imediat actele cel mai ciudat e ca eu sunt din IS iar el e din BC si am zis eu bai ne intalnim la jumatatea drumului si vd ce scule avem ca sa stim ce facem adic mergem mai departe sau nu chiar daca IS e mai departe de ROMAN ca nr de km decatBC asa si in prima faza a fost de acord dar dupa aiasa sit ca vine el in alta zi la IS sa facem schimbul fara sa vad si eu decpre ce e vb si am ajuns la concluzia ca nu se merita are ceva sigur a mai zis ca a adusoil pe platforma acu 2 sapt iar dupa aia a zis ca a aduso un cumnat de al lui acu O SAPTAMANA da asta are si nr de vrancea deci e un semn de intrebare? am alta varianta cu una de la SV o puteti vd pe 4 tuning.ro la categoria bmw 316 din 93 la pret 1350 parca si la variante 1700 si e crem
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
vrei pisicuta?vinzi vectra,teduci in "de" si iti aduci de care iti place tie!da la intretinere te rupe!
Skip ads

  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
dc e chiar asa de scump?
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ai spus ca masina nu e inmatriculata da ?daca nu a avut masina numere de tzoli sau cum s-o scrie slabe sanse sa o inmatriculezi , poate la bulgari dar cine stie ce masina de tuns iarba iti da ala in acte ! si ma refer ca slabe sanse sa o poti inmatricula pentru ca daca nu a avut numere de tzoli nu poti dovedi ca masina a fost radiata din tara ei de provenienta si ca nu e furata sau mai stiu eu ce ! fii foarte atent la acte la prima vedere pot parea originale dar numai cei de la politie iti pot spune daca sunt originale sau nu verificandu-le ca pe bani sa vada ca pe acte scrie tara de provenienta asa cum este si la bani ! mai bine ramai la opelu tau care nu e asa scump la intretinere sau daca vrei neaparat o schimbare cumparati una direct inmatriculata ! numai bine
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ok am sa tin cont de sfatul tau si merci pt raspuns
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am 2 prieteni care au bmw.. Unul a dat-o pe un audi, pentru ca s-a urat de bagat banzina, altul tot timpul schimba cate ceva la ea, si baga benzina.. Am avut o alfa 166, iar unul din amici are un seria 3, din 2000. Schimba mai des la piese, si unele erau mai scumpe decat erau la mine la alfa.. si acesta banuia ca bmw-ul lui ar avea mai multi km decat erau in bord. Si-a adus-o el personal din De.. consumul ii este 7-7,8 in afara, la motor de 1,6.. Eu la opel am scos 4,2. In plus, bmw parca e masina mai de tineri. Smile Tractiune spate.. Ce-i drept, are putere mai mare, dar daca te prinde o zapada si ceva panta, acolo ramai. La fel si pe drum ud, trebuie sa ai mare grija..
Skip ads

  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mersi frumos de raspuns ideia e ca cu primul de la BC MAM LAMURIT nu am mai batut drumu pana acolo era mai mult ca sigur o facatura de masina deci ramane a doua varianta iar daca cade si aia raman la vectra mea care o cunosc pe dinafara dar raman cu un oarecare regret ideia e ca vreau o masina mai buna chiar daca ebmw si e din acelas an cu vecrta mea eu am familie am copii(grmeni) chiar daca am 29 de ani si nu-mi piermt sa o schimb cu orice jaf va multumesc pt timpul acordat si mai astept pareri
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Spire a scris:daca nu a avut masina numere de tzoli sau cum s-o scrie slabe sanse sa o inmatriculezi ,


nu e nici o problema daca nu a avut numere de tzol, important este brieful pe care este trecuta data radierii insotita de o stampila lunga si ingusta, la briefurile vechi au si un colt taiat la radiere. La politie dai declaratie pe propria raspundere ca nu a avut numere de tzol.
  • zeuslove21

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 1984 sa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cam off-topic chestia asta, dar eu am o nelamurire de alta natura, cu dimensiunile anvelopelor pe o janta de 15''. Uitandu-ma la pozele alea, eu iti zic ca masina arata beton, dar spune-mi te rog ce dimensiuni ai la anvelope, ca si alea arata shtoc. Si cum se simt la drum (demaraj, stabilitate, etc). Multumesc.

P.S. Eu n-as da-o. Intretinerea la BMW e muuuult mai scumpa.
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
pai ce aveam in poze era 195 50 15 pe fata erau aproape noi iar pe spateerau trecute mai bine de 70 la suta acu am 195 55 15 spate si 185 55 15 fata demarajul la primele era destul de bun fata de celelalte la fel si stabilitatea dar aveau un minus la confort pe cand astelalte au un demaraj mai slabut cei adevatat dar un plus la confort ce sa fac tre sa inpac si capra si varza Smile
  • zeuslove21

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 1984 sa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Arata foarte fain masina, sa-ti traiasca Cool ! Opelul adica Rolling Eyes . Hmm..cunosc senzatia vis-a-vis de ce zici tu cu 195x50 fata de 195x55, la demaraj. Am patit si eu cand am pus 195x65 in loc de 195x60. Proasta ideea a fost aia. Cum am spus, eu as pune 185x60 (sper sa nu piarda stabilitatea), daca ar fi sa merg pe 185. Crezi ca 195x60 ar fi prea mari la cei 70 de cai ai mei? Ca pe 195 arata excelent masina, iar problema cu 195x55 este ca anvelopele alea sunt cam rare, deci..cam scumpe. Si cred ca am sa le pun pe toate la fel.
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
aici ai dreptate intradevar 195 55 15 se gasesc destul de greu dar sa vezi cat am cautat 185 55 15 dar ce sa faci tre sa sacrifici pt orice inbunatatire asta daca vrei sa fie cat decat aratoasa si confortabila daca nu caruta frate:)
  • zeuslove21

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 1984 sa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
habiby a scris:aici ai dreptate intradevar 195 55 15 se gasesc destul de greu dar sa vezi cat am cautat 185 55 15 dar ce sa faci tre sa sacrifici pt orice inbunatatire asta daca vrei sa fie cat decat aratoasa si confortabila daca nu caruta frate:)


Hahaha, poti sa shtii ca n-as fi avut pb astea, daca eram posesor de caruta Laughing .Confortabila, antisoc, stabilitate in curbe, un cal putere, etc, etc Laughing
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
da nici nu tre sa te omori cu bucse amortizoare schimb de ulei si mai ales itp si asigurare:)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR