Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Fara nicio intentie de a face reclama vreau sa stiu daca a cumparat cineva produse reconditionate de pe http://www.choicebrand.ro au preturi bune, cica sunt din Anglia aduse, verificate etc. s.am.d.
Vroiam sa iau si io ceva si nu as vrea sa iau teapa...sa invatam din experienta altora...
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Arata bine. avand si magazin "fizic", nu numai online, ofera o oarecare incredere. o sa incerc candva sa comand ceva de la ei.
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
daca esti din Bucuresti e mai usor ca te poti duce la ei sa le "dai in cap" cu ele daca sunt defecte, dar eu din Iasi, mai greu...
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Bre am luat eu de la ei, sfatul meu e ca mai bine iei direct din magazin unde iti face si proba. Unele sunt bune altele sunt mai putin bune, pretul e ok dar ....... de ex eu am luat de la ei o statie de calcat. Prima care mi-a probat-o nu scotea abur deci era defecta, a doua in schimb era buna..... deci mai sunt si defecte. Nu te astepta sa faca minuni ale sunt replici dupa aparatele originale nu sunt originale.
Skip ads

  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
aha, deci ideea e sa iei la fata locului...aveam o oarecare neincredere ca sunt ok, chiar daca ei zic ca sunt verificate si bla bla bla...
mersi de sfat!
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Am aruncat un ochi la ei pe site , mi s-au parut preturi mari pentru produse care sunt reconditionate ,
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Plus urmareste ca de obicei in anumite zile au reduceri de pret la anumite produse
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut , acum 6 luni de zile am achizitionat de la ei un robot de bucatarie cu 300 lei avand in vedere ca aceleasi functii in alt magazin de nou era in jur de 600 lei .
Am facut comanda online am discutat si la telefon si au confirmat ca se face proba inainte de a pleca spre mine si in 4 zile a ajuns curierul la usa cu el in brate.... Cutia era deteriorata si deja mi se inmuiase picioarele dar produsul era 100% ca nou fara probleme cu toate accesoriile in el . Pentru ca nu am avut probleme cu ei ai recomand...


Robotul achizitionat!
mai este un site
Tocmai am aruncat un ochi pe la ei si am vazut ceva interesant...asa ca o sa comand !http://www.choicebrand.co.uk/


Ultima modificare facuta de ExpressVectra la Vin 03 Sep, 2010 10:42 am
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Acu' 3 zile m-am uitat pe site cu intentia de a comanda un aparat de cafea esspreso, dar cand am citit ca sunt reconditionate m-am razgandit. Dupa ce am vazut ca reconditioneaza aparate ale multor marci, sincer am indoieli si la produsele "noi" din magazinele noastre. Pana la urma o sa-mi iau din Ungaria ca-mi iese mai ieftin cu vreo cativa zeci de lei, atat ca daca am nevoie de vreo interventie in garantie, tre' sa merg la "vecinii" din vest. Chiar ca devenim o tara de lumea a treia.
Deci, eu unul nu as lua produse reconditionate. Mai intervine si influenta psihica: daca cei ce le-au returnat au facut ceva in ele si pe ele?
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
In Uk de unde sunt aduse :
1 carcasele de cele mai multe ori se inlocuiesc
2 nu sunt romani ( sa faca in ele si pe ele
3 functioneaza ff bine buy back
4 daca e sa se faca pe ele si in ele se poate face si cand sunt noi
5 am vazut si produse cu mici defecte , lipsuri gen lipseste spatula, e zgariat becu, nu are un ochi, un picior cum e si la emag

Daca ne luam dupa povesti si produsele care le vezi pe raft in magazine ca "NOI" nu sunt noi.....so....macar astia nu te mint pe fata..... zic asta pentru ca am cumparat de nou un aspirator chiar doua unu de masina si unu de casa la un pret mediu nici ieftin nici scump si ambele nu au 6 luni si sunt pe butuci iar de garantie nu putem vorbi pentru ca carcasele sunt deteriorate pentru ca inevitabil il mai atingi de un colt de la usa , in masina de tot felu de colturi si il zgarii , ai tragi dungi de plastic negre etc......

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Buna atentionarea de la punctul 4. E originala. Oricum inca mai studiez preturile pana saptamana viitoare si in tara vecina. Totusi, imi trage cu ochiu tare de tot un aparat de cafea din oferta lor.
Multumesc de raspunsuri @ExpressVectra, mai ales de cel de la punctul 4. Originala de tot afirmatia.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Originala sau nu...modul tau ironic sau nu ma uimeste mentalitatea romanilor (nu zic de tine,dvs) si mai dam vina pe tigani,cand multi dintre noi ai intrecem sau suntem cot la cot cu ei. punct Apropo de tigani am intalnit oameni tigani care au lasat loc de buna ziua mai ceva ca un roman(de parca ei nu ar fi romani).
Eu sunt Pro reciclarii si daca suntem furati de sus iecnu conteaza ...daca am sa muncesc sa imi iau ceva de aici am sa am o mare satisfactie ca am muncit eu personal si nu am tanjit dupa ofertele altora!
Putem deschide un subiect de genul...........Hai sa nu ne uitam la stiri 7 zile sa vezi cum va fi viata ta.......nu vei sti de crime,violuri,furaciuni,curve bete etc etc ci vei vedea oameni cat de cat normali......... am testat uitasem de "criza"...aici multi o sa spune-ti de rate, salari mici micsorate....da e greu dar omenirea a inceput fara bani....este un om in america parca care si acum traieste de 1 an fara bani....... hai ca am deviat de la subiect... Ps nu e un atac la persoana e o parere/nemultumire! sa ne auzim cu bine.
Tehnologia ne omoara !Smile Oare?
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu nu am mai pus emoticonurile ca sa subliniez modul ironic. Si apropo de stiri, de cand am venit din concediu (unde nu am avut programe romanesti) m-am obisnuit fara stiri. Le citesc pe internet, doar pe cateva si atat. Mai mult pentru divertismentul ulterior la servici sau cu prietenii, iar acasa ma uit la DVD-uri cu desene animate impreuna cu fiul meu la cererea lui.
On-topic: pana la urma am sa comand cafetierea de pe site, ca o voi folosi doar in diminetile de sambata si duminica cand sunt acasa. Era una cu vreo 160 Ron. Buna-i, da-o-n branza...
  • flaviuss15

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Poti sa cumperi cu incredere. Nu e teapa sau alceva. Chiar sunt din anglia, si sunt produse pentru anglia. Eu mi-am luat un robot de bucatarie, niste papuci pt masaj, o perna de masaj si o husa de masaj pe masina.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu mi-am luat de la ei un expresor Krups DolceGusto la aproape juma' de pret fata de magazin si era impecabil. Am experiente cu expresoarele si asta pot spune ca NU a fost folosit. Acum nu generalizez, dar eu nu am avut probleme cu el.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
HO HO HO, copii mei, sa va spuna mosu-ul Surprised Surprised Surprised :
- BRITCOM a fost/este o retea de telefonie fixa. Prin anii "90, un mos pitic (care acum face pe tritonul in baie) a intrat in afaceri cu aceasta retea. Cei de la BRITCOM voiau sa-si schimbe aparatele oferite gratis utilizatorilor, piticul le-a reconditionat (cu sprijinul BRITCOM) si le-a vandut prin ALCATEL catre ROMTELECOM si s-a facut om (pedo-om).
- Acum, piticul, de cand a dat "chics" cu materialul de constructii "columbianita", afacerile pe real estate sunt inghetate, vrea sa mai pacaleasca inca o data romanii cu second hand.
Parerea mea: TEAPA ! Exista in Romania retele de firme nemtesti, care vand electrocasnice noi la preturile aparatelor reconditionate ale piticului.
LE: Normal, daca doriti ceva ce neamtul nu mai folosteste de ani buni (consum/design/utilizare)...
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu sunt de parere ca nu se merita...
@daniel_aoe +1
  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am cumparat si eu de la ei pe cand aveau alt nume.Din tot ce am luat, storcatoare,aspirator, fier de calat, un convector, radio-cd nimic nu s-a stricat. Parerea mea- se merita.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Tiby, la englezi daca schimbi un aparat electrocasnic cu altul mai nou, te duci la magazin, il predai pe cel vechi (care in general nu este defect) si primest o reducere substantiala la cel nou. La ei asta se numeste reciclare, a inceput sa functioneze si la noi in marile magazine, gen Mediagalaxi si este un lucru bun. Dar de aici pana la a le repune pe piata in tarile estice si sa faca niste smecheri bani din astea este cale lunga sa fiu de acord.
Se merita cat se merita hainele second hand, eu nu voi purta nicio data.
Chiar asa nu o sa ajung, sa folosesc un storcator pe care vre-un indian din Anglia l-a folosit cativa ani. Exclamation
  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da ai dreptate pe de o parte.Sincer sa fiu storcatorul nu l-am folosit decat o data,atunci cand l-am luat.Aparatul a fost nefolosit- vasul pentru fructe, robinetul , cutitul de taiat, totul nu avea nici o zgarietura.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR