Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Alessandro23

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Un prieten are un opel astra f din 95 model hatchback... motor 1.8... totul ok pana aici numai ca.. computerul e de opel vectra C... motorul e pe injectie.. cu... carburator.. si mai are si o siguranta sau nush ce o fi aia pe la motor.. undeva pe langa baterie.. care cica daca ii schimba pozitia.. ii schimba consumul cumva.. (interior- exterior) la modul ca ii da altfel aprinderea.. sau ceva de genul..
Ei bine eu sunt cumva in ceata si nu inteleg mai nimic.. Smile voi ce parere aveti ?
  • d1nutzuu

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP/Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
motorul este pe injectie cu carburator ? o avea buton sport montat , cel mai bn ar fii sa ne pui si noua niste poze sa ne minunam de inventie
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sincer sa fiu nu am inteles nimic din ce ai scris aici.
motor pe injectie cu carburator?
Bc dupa vectra C pe astra f cu motor cu carburatie?
Very Happy

Ma gandeam ca la tipul asta de motor cu injectie pe carburatie poate are un robinet pe furtunul de benzina si cand ii schimba pozitia, evident ca o sa creasca si consumul, dar si puterea.. ajunge la 360 hp Very Happy
incearca sa explici altfel, poate vei primi un raspuns cat de cat la subiect, bineinteles si postand la o alta rubrica.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Alessandro23 a scris:Un prieten are un opel astra f din 95 model hatchback... motor 1.8... totul ok pana aici numai ca.. computerul e de opel vectra C... motorul e pe injectie.. cu... carburator.. si mai are si o siguranta sau nush ce o fi aia pe la motor.. undeva pe langa baterie.. care cica daca ii schimba pozitia.. ii schimba consumul cumva.. (interior- exterior) la modul ca ii da altfel aprinderea.. sau ceva de genul..
Ei bine eu sunt cumva in ceata si nu inteleg mai nimic.. Smile voi ce parere aveti ?


-motor 1.8 pe injectie cu carburator banuiesc ca e C18NZ - motor pe injectie monopunct dar care arata ca un carburator (throttle body)
-computerul de bord? ....ca ECU sigur nu-i de Vectra C...adica de Z18XE
-mufa aia cu 2 pozitii comunica ecu-ului ce cifra octanica are benzina pe care o bagi...95 sau 91. Eu zic sa nu o bazaiti prea mult.....

Banuiesc ca vreun samsar ti-a explicat chestiile astea. Astia de la atatea minciuni se mint si pe ei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR