Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am nevoie de niste indicati daca se poate ele mai in detaliu este ok!
Trebuie sa fiu vineri la aeroportul Otopeni la Sosiri, cum ajung? am inteles ca este o pasarela acum facuta, chiar nu mai stiu cu procedez sa intru catre aeroport si c-am pe unde o iau de la sensul giratoriu catre "Sosiri".
C-am multe intrebari imi cer scuze Embarassed ,astept niste indicatii.
bafta
Skip ads

  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
o iei pe langa si apoi pe sub pod stanga ( sunt indicatoare)
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
sincer nu am fost in zona de cand s-a dat in folosinta pasarela, dar in principiu situatia este cam asha:
NU te urci pe pasarela, pana in Metro te lasi pe dreapta si treci pe sub pasarela, facand, normal, stanga la 90 de grade.
mergi inainte cam 200 de metri pana ajungi la un giratoriu, unde faci la prima dreapta, mai mergi 500 de metri, ajungi la alt giratoriu unde faci a doua la dreapta. Pana sa faci aici la dreapta deja vezi semnele care te indruma spre Sosire.
Nu este chiar asha de complicat, ca nu este Amsterdam sau Frankfurt...Smile

Daca am batut campii, rog sa fiu corectat!!!
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
MUltumesc mult, am instalat pe calc. google earth si am vazut de sus c-am cum arata pe acolo, o sa ma descurc.
bafta
Skip ads

  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu te descurci...intreaba pe acolo,nu te costa nimic... Very Happy
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ideea e sa urci sus la etajul 2, acolo sunt sosiri internationale, la et.1 sunt cursele interne, nu e greu si din cate stiu(am fost acum 1 luna ultima data) parcarea era 40.000/ora. Cand ajungi la bariera apesi pe un buton si primesti o fisa ca sa se deschida, pastrezi fisa si o dai la chiosc cand pleci, ala o baga pe sistem si vede cat ai stat si iti calculeaza banu. Sa nu mergi cu 2 ore inainte ca n-are sens sa platesti inutil, in plus de asta ora sosirii avionului e ora aterizarii, mai dureza 15-30 min debarcarea pasagerilor, preluarea de bagaje, etc.
P.S. Vezi ca la urcarea in parcarea etajata sunt 2 bariere: sa te pozitionezi pe prima de langa cladire, cea de-a doua de baga in parter. Hai ca nu e asa complicat. Bafta! si calatorie placuta! Razz
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ca sa intri la aeroport cred ca sunt montate placute indicatoare la standard european Nato si CE.Se urmareste directia SOSIRI sau PLECARI.!
Bai ffratemiu de unde iesti de la DALGA ?????
Vedeat-as in tara vecina si prietena unde se scrie numai cu litere chirilice si rusa e limba de circulatie internationala........
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:Ca sa intri la aeroport cred ca sunt montate placute indicatoare la standard european Nato si CE.Se urmareste directia SOSIRI sau PLECARI.!
Bai ffratemiu de unde iesti de la DALGA ?????
Vedeat-as in tara vecina si prietena unde se scrie numai cu litere chirilice si rusa e limba de circulatie internationala........

Nu cred ca e cazul sa fii nesuferit si sa pari tu ala desteptul...omul n-a mai fost la Otopeni si e normal sa intrebe,de unde sa stie pana la urma si de existenta semnelor?
Te rugam,incearca sa-i scuzi tu pe astia mai prosti si mai neumblati...vai unde era bucuresteanul!!!(Deja m-a enervat ironia si aroganta ta)
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Daca mai si vorbesti limba tarii, ai facut o scoala de soferi in care te invata ce sunt benzi de preselectare si semnificatia indicatoarelor rutiere, ce mai vrei??????...
Daca era sa pleci in strainatate in vacanta si nu cunosti astfel de reguli nu crezi ca e rusinos si periculos pentru toti ceilalti participanti la trafic????
Chiar si in Romania din cauza faptului ca nivelul de cultura generala si civilizatie nu numai rutiera duce la sute de accidente in care mori nevinovat, ar fi cazul sa repete scoala de soferi un astfel de conducator, cu un instructor capabil???
RUSINE! macar tac din gura si nu public necunostinta, nu fac de ras scoala de soferi si nici orasul de domiciliu. Fac cateva ore de traseu in centrul Brasovului care e binisor semnalizat pentru directiile de tranzitat.
Nu e vorba de aroganta ci de stupoare ca exista si vor fi noi soferi ai Comunitatii Economice ai Europei unite si fara granite............
  • malekAdi2

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Asa cum spuneam si in alt topic,nu e cazul sa judecam pe nimeni,prost,destept,sofer bun sau prost si etc...
Atunci cand cineva nu stie,ii trebuie explicat...fara ironiile de care a avut parte.Ai fost mult prea rautacios...si daca te uitai mai atent,inaintea ta,cineva a dat niste explicatii "ca la carte"...ca sa inteleaga oricine,asa trebuie sa decurga acest subiect.
Ma indoiesc ca tu ai stiut de cand ai vazut lumina in ochi toate drumurile si toate semnele...te-ai gandit ca poate omul n-a mai iesit din orasul sau?Asta nu e un motiv sa n-o faca niciodata,in tara sau afara...si nici pericol public nu reprezinta.Adu-ti aminte de inceputurile tale...si fii ceva mai domol in raspunsuri.
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Hm, e plina Romania de " jmecheri".
De asta vom ramine un popor imputzit pina in vecii vecilor.Amin
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Mai frate, e vorba de experienta sau de necunostinta in conduce pe drumurile publice. Revin cu concluzia de mai sus si termin cu subiectul fara alta replica, sa inteleaga cine vrea ce vrea din ea.
"Nu e vorba de aroganta ci de stupoare ca exista si vor fi noi soferi ai Comunitatii Economice ai Europei unite si fara granite............"
@malek :Salutari si bafta in condus pe strazile patriei!
Skip ads

  • LeTigre

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pentru dady_vale: Nu te lasa intimidat si intreaba tot ce vrei.

Citind posturile de mai sus inteleg in parte de ce bucurestenii sunt primiti si priviti cu atata ostilitate in multe zone ale tarii.

Cat despre faptul ca ar trebui sami fie rusine sau sa fiu stupefiat de faptul ca un sofer din Romania nu stie nu stiu ce reguli de circulatie imi vine sa rad. Sa-mi fie rusine de cine, de cetatenii UE? Dar lor de ce nu le e rusine de pedofilii lor care bantuie lumea in lung si-n lat?
Adevarul este ca complexul asta fatza de UE a inceput sami faca greatza. Tot oameni sunt si ei cu nimic superiori noua si in ceea ce ma priveste pot sa va spun ca am umblat putin prin Europa asta unita si am intrebat tot ce am avut nevoie si nu mi-a fost rusine nici o secunda si nici nu o sa-mi fie. Si daca ue-istii astia ne dispretuiesc sau ne considera prosti la fel o sai consider si eu.
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
referitor la intrarea din DN1 spre aeroport, o iei la stanga pe sub pasarela recent construita, dupa vreo 150m ajungi in "poarta" aeroportului, e si un sens giratoriu acolo, tu o iei la dreapta si urmeaza un lung drum drept paralel cu cladirea aeroportului, dupa vreo 200m urmeaza alt sens giratoriu, te bagi in el si o sa vezi scris mare SOSIRI, acolo sunt barierele de care iti spuneam in mesajul de azi dimineata
  • stefy_726

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti, Romania
  • Masina: Ascona 1986 18E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca tipul asta stie tot,nu a fost in Brasov?Unde sint indicatoare mai bine amplasate ca in Bucuresti.Asa,intreaba nu-ti fie rusine.Nu toti am fost super soferi de la inceput. Si eu intreb.De ex. plec la mare si am inteles ca nu e bine pe autostrada.Am sa ocolesc 20 km si o sa fiu mai putin stresat.
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
overtaxer a scris:ideea e sa urci sus la etajul 2, acolo sunt sosiri internationale, la et.1 sunt cursele interne, nu e greu si din cate stiu(am fost acum 1 luna ultima data) parcarea era 40.000/ora. Cand ajungi la bariera apesi pe un buton si primesti o fisa ca sa se deschida, pastrezi fisa si o dai la chiosc cand pleci, ala o baga pe sistem si vede cat ai stat si iti calculeaza banu. Sa nu mergi cu 2 ore inainte ca n-are sens sa platesti inutil, in plus de asta ora sosirii avionului e ora aterizarii, mai dureza 15-30 min debarcarea pasagerilor, preluarea de bagaje, etc.
P.S. Vezi ca la urcarea in parcarea etajata sunt 2 bariere: sa te pozitionezi pe prima de langa cladire, cea de-a doua de baga in parter. Hai ca nu e asa complicat. Bafta! si calatorie placuta! Razz


Informatii mai mult decat suficiente iti mutumesc mult!
Cat despre nelamuriri o sa intreb oridecate ori am nevoie, si nu sunt chiar asa greu de cap stiu destul de bine sa ma orientez in spatiu, am lucrat pe distributie destul sa stiu cum sa ma descurc in trafic, problema era ca am mai fost odata acum 3 ani pe acolo era noapte si pur si simplu am taiat banda dubla ca nu mai stiam cu sa intru Embarassed . Iar acum am vazut la tv ca sa facut pasarela si nu prea stiam cum e cu ea, oricum m-am lamurit, multumesc inca o data. Cat despre indicatoare mai lasati-ma ca daca anul trecut sau acu 2 ani nu veneau toti presedinti de tari In Poiana Brasov iti zic eu ca unul care nu a fost nicodata prin BV nu gasea drumu de Pioana.
Bafta in continuare si chiar nu-si au rostul intepaturile.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR