Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • liviu_tigra

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2010

  • Mesaj Privat
salut tuturor am si eu o intrebare daca am luat teapa sau nu am cumparat o tigra din 1998 motor 1,4 benzina ,ac,geamuri electrice,abs,157000 km,inchidere centralizata,radio-cd sony xplod+boxe am dat 2450 de euro inmatriculata ro astept raspuns Question
Skip ads

  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
oare ce te face sa crezi ca ai luat teapa?
pretul? Km? instalatia audio?
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Mai puneai 600 euro iti luat astra g din 2000.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
E o foarte mare teapa, ca nu incape carcasa de porc in portbagaj...

S-o stapanesti sanatos! Daca iti place masina, nu mai conteaza altceva.
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pretul putea fi nitel mai mic.. macar mai mic cu 500 euroi. Dar cum a spus colegul daci, sa te tina multi km si sa iti placa, nu mai conteaza restul. Ideal era sa ne fi intrebat inainte sa o cumperi. Acum esti ca un copil mic care se intreaba daca e bine ce a facut. Intotdeauna e loc si ide mai bine. Wink


Ultima modificare facuta de florinianc la Sam 04 Sep, 2010 11:56 pm
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Este belea: galben mustar, beton sa mergi cu "sony explod + boxe" date la maxim prin buricul targului, cu 10 matanii in parbriz si cu mana stanga (cu tigara) peste geam. Masina este dupa parerea mea un stift, 150.000 km?.
Scuze pentru cine au asa ceva din club, dar exista sectiune separata si cred ca are raspunsuri pertinente acolo
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
daniel_aoe vad ca ai 417 mesaje...nu prea arati...omul a intrebat altceva , nu a intrebat daca e COOL sa mearga cu ,,sony-explod+boxe la maxim,, prin buricul targului. Nu stiu de unde ai inteles ca masina este galbena ca cel care a intrebat nu a specificat absolut nimic despre culoare...eu zic ca esti in acea perioada a lunii dificila pentru femei si esti foarte irascibil.
  • jammin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
nu mai conteaza cu plus sau minus 500E, daca masina merge bine si nu schimbi in urmatorul an la ea decat consumabilele uzuale atunci ai facut afacere buna! sa o porti sanatos si cat mai multi km
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nastrut a scris:daniel_aoe vad ca ai 417 mesaje...nu prea arati...omul a intrebat altceva , nu a intrebat daca e COOL sa mearga cu ,,sony-explod+boxe la maxim,, prin buricul targului. Nu stiu de unde ai inteles ca masina este galbena ca cel care a intrebat nu a specificat absolut nimic despre culoare...eu zic ca esti in acea perioada a lunii dificila pentru femei si esti foarte irascibil.

Poate din "garajul meu" Smile
Cred ca daca scria in locul potrivit si nu la "discutii generale", primea mai multe detalii, nu gen "ai facut/nu ai facut o afacere buna". Despre restul...... numai de bine. Mad
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Deja ai cumparat-o,mai conteaza ca ai luat sau nu teapa,bucura-te de ea,drumuri bine.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
la prima vedere masina arata bine ,chiar daca are 150.000 km si a mea are 2350.000 km si arata la fel de bine ,acum depinde cum a zis si colegul de mai sus ,sa nu schimbi prea multe la masina ,adica sa inceapa sa pice cate ceva,
pana una alta deja ai cumparat-o si sa o stapanesti sanatos
  • kiry

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
claudiu-cld a scris:la prima vedere masina arata bine ,chiar daca are 150.000 km si a mea are 2350.000 km si arata la fel de bine ,acum depinde cum a zis si colegul de mai sus ,sa nu schimbi prea multe la masina ,adica sa inceapa sa pice cate ceva,
pana una alta deja ai cumparat-o si sa o stapanesti sanatos

off topic: 2.350.000 km? Shocked

on topic: daca iti place masina, nu te mai lua dupa ce zic toti! mereu se gasesc care sa zica "eu iti faceam rost" sau "in banii aia iti luai..." acum e masina ta, nu mai conteaza cat ai dat, sunt banii tai, bucura-te de masina si felicitari pt achizitie. Bucura-te acum cat poti de ea, ca mai tarziu o sa te plictisesti de ea. Mult succes!
Skip ads

  • liviu_tigra

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2010

  • Mesaj Privat
aveti drptate ma bucur de ea si voua va doresc multi km fara reparatii succes baieti
  • kveschi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ce tzeapa man Smile).... e super ok masina la pretu ala......stai linistit...decat sa dai pe masina 2000..si sa mai bagi vreo 6-700E dupa,....mult mai bun asa
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Frumoasa masina ... cati mai multi km si poate ne intalnim prin trafic, vad k esti din Arges! Wink

Eu am luat-o cu 139k km si am ajuns la aproape 165k km si n-am bagat in nimic decat in consumabile. Si merge super bine! Sa o vezi pe transfagarasan cum urca! Wink Asa ca daca nu bagi bani in piese, e super bine la banii aia, mai ales ca are si AC si ABS. Si mai ales daca ti-ai dorit tigra sa nu-ti para rau ca nu ti-ai luat altceva, eu nu regret, iar sotiei ii place foarte mult masina asta.

PS: prin Pitesti consumul este OK, extra si mai OK. Dar nu-mi dau seama de unde esti. Din Curtea de Arges? Atunci consumul o sa fie mic, nu am intalnit trafic infernal in Arges in perioadele aglomerate in care toata lumea se ducea la munte! Very Happy Cati mai multi km fara incidente!
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pretul este bun la cum arata masina . nu uitati totusi ca este inamtriculata, comparatiile de genu"mai puneai 600 pt o astra g" nu isi au rostul .
daca va uitati pe autovit gasiti bwm 520 benzina din 99 undeva pe la 4000e inamtriculata.
preturile au scazut foarte mult dar nu mod egal la toate tipurile de masini. la unele au scazut mai mult la altele mai putin....
  • liviu_tigra

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2010

  • Mesaj Privat
amr84 eu sunt din pit de pe banatului langa liceul ion barbu mai exact in bloc unde a stat adrian mutu tu de unde esti ce cartier mersi inca o data pt sfat si milti km cu masina fara reparatii
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
liviu_tigra a scris:amr84 eu sunt din pit de pe banatului langa liceul ion barbu mai exact in bloc unde a stat adrian mutu tu de unde esti ce cartier mersi inca o data pt sfat si milti km cu masina fara reparatii


Pitesti, pe langa facultatea Constantin Brancoveanu. Nu stiu blocul unde a stat Adi Mutu, dar stiu zona un pic (sorumea a lucrat acolo la o farmacie). Insa stau rar in Pitesti deoarece lucrez in Bucuresti.

Bafta!
  • matican

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
e pret bun, daca e si inmatriculata!
  • ovidiu86_h

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
daca masina merge bine si iti place de ea restul e '' can- can''! numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR