Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • luciqno

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,ieri mi-am schimbat distributia la ASTRA 1.7 DTI la serviceul GTT,pret 200 RON,cu piesele mele,cu ale lor costa 1100 RON.De la predarea masini in service si pina la ridicare ei pot sa spun ca am fost foarte multumit,m-au intrebat cind am predat-o daca vreau sa-mi dea piesele vechi la care am respuns afirmativ.La ridicarea masinii dupa aproximativ 5 ore in care a fost inclusa si montarea geamului de oglinda pe partea stinda(10 RON),am observat ca mi-au schimbat si supoti de numere cu unele GTT desigur,cu toate ca ale mele nu aveau nimic si in plus de asta mi-au mai dat si o revista OPEL ,toate acestea fiind gratuite(revista o gasiti gratuit la ei).Eu unul am fost multumit si ca atare v-am scris si voua din experienta mea,daca are cineva si nemultumiri as fi curios sa le aflu.
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
imi place ca daca se vrea se poate.
O singura obiectie, puteau sa te intrebe daca iti schimba suportii, daca aveai suporti cu ClubOpel Rolling Eyes
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
HA HA HA asa e ca doar ieri am pus suporti noi cu ClubOpel.
  • luciqno

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Aveti si voi dreptate dar oricum mi-am gasit si supori vechi in portbagaj.
Skip ads

  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Eu am lasat masina azi la ei, pentru a-mi repara zgarieturile provocate de un nene. La preluarea de catre ei, mi-auu verificat-o cap - coada pentru alte probleme ( mici loviri / zgarieturi / etc. ) si mi-au zis ca astea deja exista pe masina, sa nu ma ratzoi la ei la ridicarea masinii. Mi-au zis ca dureaza 2- 3 zile. Le-am cerut masina la schimb, si am primit o Astra H, motor 1.7, 100 CP. Deci se POATE si in Romania .
Le-am atras atentia sa nu faca greseala de a-mi schimba suportii de la numere Razz
La intalnirea de maine de la ora 18.oo din Polivalenta, o sa va prezint si jucaria noua.
Din punctul meu de vedere, Opel GTT este un Service extrem de serios.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Hai sa va spun si eu de GTT :

Din cauza faptului ca Gold Platin nu prea a vrut sa ma primeasca la revizie ( nu-i de mirare dupa ce le-am facut - vezi topicul de mai jos deschsi de mine ) am ajuns la GTT .

Chestii pozitive :
- mi-au pus vechile piese in portbagaj ;
- au verificat masina de lovituri - zgarieturi ;
- mi-au zis si de defectiuni suplimentare .

Negative :
- Cu toate ca le-am zis ca lucrez la Skoda si ca stiu ca o revizie tine 3 ore dupa normativ si de fapt dureaza 20 de min. si ca ma grabesc si ca platesc alea 3 ore dar sa-mi dea si mie drumul intr-o juma' de ora ca-s din Buzau ......m-au tinut o ora jumate' din care s-a lucrat efectiv la masina 30 de min....in rest mecanicii au glumit si au ras la 3 masini mai incolo , s-au plimbat, au glumit6 iar ...au mai vorbit...si a trecut timpul

- Nu exista loc de fumat in sala de asteptare ! deasemenea bancutele alea sunt incomode .

-M-a enervat mecanicul ala care observand tobele mele Borla montate de nici o ora s-a agatat cu mainile de ele , de parca era bara de la batatorul de covoare . Very Happy

Distractive :
- au chemat toti mecanicii care s-au perindat sa vada tobele mele de inox Borla . Bila alba pentru Pilot Auto Laughing
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am facut un test motor la GTT si sunt foarte multumit de ei. In afar de test (5o ron) am mai plati 25 de minute de manopera, si nu o ora, cum fac maimutoii de la Radacini. Mi-au gasit buba, mi-au reparat-o, am facut o cursa cu un mecanic in masina si de-abia apoi am platit.
Sunt OK si ii recomand. Nu ii recomand pe maimutoii de la RADACINI (niste papagali care n-au observat ca debitmetrul era montat invers).
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="luciqno"]Salutare,ieri mi-am schimbat distributia la ASTRA 1.7 DTI la serviceul GTT,pret 200 RON,cu piesele mele,cu ale lor costa 1100 RON.De la predarea masini in service si pina la ridicare ei pot sa spun ca am fost foarte multumit,m-au intrebat cind am predat-o daca vreau sa-mi dea piesele vechi la care am respuns afirmativ.La ridicarea masinii dupa aproximativ 5 ore in

Sa inteleg ca a durat 5 ore sa iti schimbe cureaua de distributie Shocked
in cazul meu, am fost la Radacini unde a durat vreo 30 minute.
Am o observatzie de facut, nu vi se par ca sunt prea multe posturi cu Service-uri si mai ales cu reprezentantze, eu zic ca ar trebui continuate cele vechi.

Parearea mea despre GTT : imi par oameni , sunt foarte amabili dar am o banuiala ca mai trebuie sa invetze meserie. Cel putin la ce am discutat cu ei - cu multi mecanici de la GTT cind am fost mi s-a parut ca le bisbiie.
Skip ads

  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Sa continui cu parerea mea despre Service-ul GTT.
Dupa cum am spus mai sus, mi-am lasat masina la ei, la tinichigerie, pentru a-mi remedia pagubele produse de un nene. Nenea respectiv a fost finutz, dupa ce a facut-o, mi-a lasat nr de telefon a.i. sa rezolvam problema. No Comment. Respect pentru acel domn.
Sa revenim :
Masina am lasat-o Miercuri, 14 Iunie la ei. Mi-au promis ca o sa fie gata Vineri, 16 Iunie, Sambata 17 iunie cel tarziu. Evident, nu a fost asa. Masina a fost gata Luni, 19 Iunie 2006, dupa-masa. Am ridicat-o a doua zi, Marti, la ora 9.oo. Masina a fost bine facuta, si aici ma refer la vopsirea spoiler-elor, indreptat aripa spate stanga + vopsire, inlocuirea bandourilor afectate si polisharea / schimbarea ( nu stiu exact ce i-au facut ) farului dreapta fata.
Cand am ridicat masina, baietii au "uitat" prinderea unui cheder de la usa din spate stanga, insa la o mica sesizare, s-au miscat repede si s-a rezolvat. Tot in categoria " uitat ", as putea adauga si faptul ca, desi le-am atras atentia sa nu-mi schimbe suportii de numere cu ai lor. Evident, aveam unele noi, curate, cu GTT in loc sa fie cele cu ClubOpel Romania . Mai mult, suportii nu erau in portbagaj, asa cum ma asteptam si era normal, ci erau pierdute pe undeva prin Service.
Per total, GTT , la sectiunea Tinichigerie, primeste nota 8 din partea mea. Sectiunea de Mecanica, aduce insa un punct in plus, nota mea fiind 9.
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
eu vreau sa-mi fac prima revizie la GTT. cat ar trebui sa dureze revizia?
se poate cere masina la schimb sa zicem daca dureaza mai mult de o zi?
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
marius_2999 a scris:eu vreau sa-mi fac prima revizie la GTT. cat ar trebui sa dureze revizia?
se poate cere masina la schimb sa zicem daca dureaza mai mult de o zi?

O revizie dureaza in jur de o ora. Trebuie sa te programezi prin telefon, si sa fii la ora stabilita acolo. Daca intarzii mai mult de 15 min, il iau pe urmatoru' daca e la coada.
Nu cred ca la o revizie ti se da masina la schimb.
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
multam de raspuns.
inca o intrebare tot despre revizie.
e indicat (datorita pretului) sa iau sa zicem uleiul si/sau filtre din alta parte si sa merg la ei?
sau diferenta de pret nu se justifica, si atunci sa fac la ei tot?
Skip ads

  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu pentru asta 1.6 benzina am dat ~2mil pe ulei opel 10w40 + filtru ulei, aer, benzina si polen made in germany ... numai tin minte firma cel de benzina cred ca era man; in orice caz iesi mai ieftin cu ele cumparate din alta parte si sunt aceleasi.
Din cate am inteles la ei ducea in jur de 6 mil manopera + consumabilele.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
al3xz a scris:Din cate am inteles la ei ducea in jur de 6 mil manopera + consumabilele.

Absolut fals. La service-uri, totul este inclus. In cei ~ 7 mil, ai si manopera si consumabilele incluse Razz
  • Metal

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la ei, dar la plecare am constatat ca imi lipsea un tampon de cauciuc de la capota. I-am sunat si m-au invitat sa cumpar ca au pe stoc:( ...
Macar sunt mai ok decat Dibas, unde si-au batut aia joc de mine cand am curatat aerul conditionat... sau Erebus unde incerca unu sa ma convinga sa las masina vreo 2 zile sa imi schimbe distributia.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
fac luni revizia la erebus si va spun cum e. La telefon au zis 7 mil. si dureaza 3 ore
  • Mandula

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Luna asta trebuie sa fac si eu prima revizie la masina din semnatura si ma gandesc, dupa cele citite pe net, la GTT. Am insa unele intrebari:

1. pretul am remarcat ca variaza de la povestitor la povestitor intre 3.800.000 si 7.500.000 (consumabile si manopera integral la ei). Care e adevarul ? Fac precizarea ca masina are cca 9000 de km, fac revizia pt. ca va aniversa in curand un an Smile

2. Este permis sa vii cu consumabilele tale si sa le achiti doar manopera ? Am inteles ca reduci costurile de jumatate in acest fel. Daca da, ce ulei si ce filtru recomandati ? Si mai ales unde le pot gasi mai ieftin ?

3. In conditiile in care am cumparat masina tot de la ei, sar si ei la cap cu un discount ceva ?

Multumesc !
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mandula a scris:

1. pretul am remarcat ca variaza de la povestitor la povestitor intre 3.800.000 si 7.500.000 (consumabile si manopera integral la ei). Care e adevarul ? Fac precizarea ca masina are cca 9000 de km, fac revizia pt. ca va aniversa in curand un an Smile

2. Este permis sa vii cu consumabilele tale si sa le achiti doar manopera ? Am inteles ca reduci costurile de jumatate in acest fel. Daca da, ce ulei si ce filtru recomandati ? Si mai ales unde le pot gasi mai ieftin ?

3. In conditiile in care am cumparat masina tot de la ei, sar si ei la cap cu un discount ceva ?



2.Am impresia ca se poate dar nu ai garantie pe piese....e posibil sa se duca ceva si sa zica k ai avut piese proaste.
3.NU prea cred.Oricum nu am mai auzit de asa ceva....mai ales ca daca ai luat o de la ei , teoretic, tre sa faci tot la ei reviziile Wink
  • alecsstan

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2006

  • Mesaj Privat
pai daca tot laudati gtt ul, o sa ma duc si eu pe-acolo sa pun testeru pe masina, mai ales ca e destul de aproape de mine
  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
@ Mandula

2. In cazul in care vii cu piesele tale, GTT-ul iti acorda garantie numai de 3 luni, la manopera.
Garantia la piese este cea pe care o iei de la magazinul de unde le-ai cumparat.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR