Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina
  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
protect a scris:
emilperijoc a scris:depare de mine gandul de a fi rau ... am spus-o in sensul bun, cum a aflat omul o chestia ne-a impartasit-o.
toate cele bune
Eu chiar am crezut ca descopar marea inselatorie cand de fapt vad ca oamenii sunt bine informati,oricum mie mi se pare ca banditii astia au o imaginatie f bogata.
deja se lucreaza la altceva asa ca ciulim urechile si atentie la buzunare iuteala de mina si nebagarea de seama sShocked
  • attila_cj

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor
Eram si eu in cautare de masina mai noua,si am gasit un Audi A4 frumos,inmatriculat,la pret bun..scriu un mail,raspunde omul:Dr Viorel POP,acuma pensionar,cu domiciliul stabil in austria,dar daca vreau sa vad masina,este dispus sa vina in tara,sa ne intalnim...era ciudata treaba de la inceput,dar cumva m-o prins cu masina..dupa cateva zile,a propus sa ne intalnim la Oradea,cica acolo era inmatriculata masina..dar,ca sa aiba o garantie ca vin acolo,sa trimita un prieten 2100 de euro,ce reprezenta jumatate din suma masinii,prin western union,pe numele meu,ce urma sa ridic eu cand ajung in oradea.el urma sa faca acest lucru.
Toata povestea asemanatoare gasiti mai jos si anuntul cu masina
http://www.ziuadecj.ro/even...ernet--56949.html
http://www.romanialibera.ro...union-208840.html
http://www.autovit.ro/audi-a4-C17235648.html

Rog un moderator sa pune ca sticky
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sincer iti zic acum problema e a celui care da banii pe o presupusa masina fara sa o vada macar...
da, pretul e bun nu am ce zice dar vrajeli de-astea tin doar la fraieri...
eu ii ziceam: vrei sa vinzi masina vino la masina sau trimite pe cineva la masina cu cheile si vreau sa o vad, sa-i aud motorul, etc
de unde stiu eu ca pozele masinii alea sunt reale?
de unde stiu eu ca km masinii sunt reali?
si sa fim noi seriosi ca nu cred ca vreo masina din 2003 circulata in germania are sub 100.000 km...
da, trebuie sa fim atenti, dar mai degraba sa ne uitam la alta masina cand vedem asa ceva...
am cumparat de curand masina si stiu bine cum sta piata din romania...
am vazut si masini de-astea si nu am cumparat asa ceva...
cand am sunat si am intrebat daca acepta test raspunsul a fost ca doar la un service pe care-l cunoaste el sau ceva asemanator
am zis sa fii sanatos ca nu ma intereseaza...
am mai vazut si anunturi in care proprietarul zicea ca masina e impecabila si cand ajungeam sa o vad era in stare jalnica...
eu vizam din start astra h, vectra c sau passat pana in 2003.
ma vazut mai multe passat-uri decat opeluri per total insa mi-am luat vectra
de ce?
pentru ca in poze passat-urile aratau bine pe net dar cand le vedeam de aproape aveau rugina la imbinari, se vedea ca fusese vopsita in graba si buleala, una chiar cand am vazut-o prima impresie a fost de masina rasturnata...
ma rog... eu cred ca am vazut in 3 saptamani mai multe masini decat au fost cumparate in tot talciocul din galati in 6 luni de zile...
stiu pe multi care si-au luat masini, prima masina pe care au vazut-o si au tinut-o in service pana au dublat valoarea de cumparare...

regula generala: o masina o cumperi fara sa o probezi doar daca e noua.
daca nu e noua o pui si pe tester, faci si proba cu tine la volan, etcetcetc...
  • bidmann

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut!

Unul din familii sa mutat in Bulgaria, in Stara Zagora, sub numele de Oleg Primici, vinde un Skoda Fabia break 1,4 TDI din 2005, la pret final de 1800 Eur Smile
Joia viitoare ma intalnesc cu ei la Brasov, astep mailul cu WU.
Celalalta familie sa mutat in Austria, in apropierea orasului Villach, sub numele de Balint Simion, vinde un Astra G break 2,0 DTI din 2004 la pret de 2200 EUR Smile
Cu asta ma intalnesc la Cluj Napoca vinerea viitoare, si aici astept mailul cu WU.

Amandoua au semnal slab la mobil. Ce pacat.
In Austria semnal slab Shocked "Austria has a perfect GSM and 3G (UMTS) network coverage of nearly 100%.".

Stiam din prima ca e teapa, dar nu stiam unde vor sa ajunga, dar ieri seara dupa putin google, am ajuns aici si m-am lamurit.

Va multumesc!
  • Andrei288

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Aveti grija. Hotul este Acum Constantin Roman si va cere sa trimite ti banii in Pitesti. Eu am facut greseala , sper sa nu mai plateasca si altii!

Textul: 2 Mosi plecati in Austria ......Masina Golf 5 5000E 1.9 tdi 44.000 km


Buna ziua,


Va multumesc pentru mesaj. Masina este in stare excelenta, tinuta in garaj si nu a suferit nici un accident. Kilometrajul este real si nu am avut niciodata probleme cu motorul (sau de orice alta natura). Masina arata si functioneaza perfect. Eu sunt primul proprietar, am cumparat-o din Romania si este înca inmatriculata RO. Locuiesc de o perioada impreuna cu sotia mea in Austria, in apropierea orasului Villach, intr-o zona montana superba..
Suntem un cuplu de pensionari (eu am 64 iar sotia mea are 59) si nu mai folosim masina atât de des. Majoritatea calatoriilor pe care le facem sunt cu avionul, asa ca o masina nu mai este utila pentru noi. De asemenea, am vândut proprietatiile noastre din Romania si am cumparat o mica cabana la munte, la 20 de kilometrii de Villach. Cabana este construita pe o vale abrubta si mai mereu acoperita de zapada, de aceea as fi reconosctor daca putem continua conversatia prin e-mail. Semnalul telefonului mobil este foarte slab si trebuie sa parcurgem mai mult de 2 kilometrii pentru o conversatie cat de cat buna. Daca sunteti cu adevarat interesat, noi suntem gata sa facem o excursie în Romania si sa va cunoastem personal. Puteti lua masina pentru un test-drive si orice fel de inspectie.
Va rugam sa ne spuneti unde locuiti! Sunt sigur ca vom gasi un oras frumos în Romania pentru a stabili o intalnire, o regiune acceptabila pentru noi si pentru dumneavoastra in acelasi timp. Am incredere ca aceasta poate fi o afacere buna!

Aveti mai jos toate datele masini , de asemenea am atasat si cateava poze .



VOLKSVAGEN GOLF 5 1.9 TDI



Fabricatie : 09 / 2007

Combustibil : Motorina

Kilometri : 44.000

Culoare : albastru metalizat

Consum : 5.5 - 7.5 litrii / 100 km

Tara Inmatriculari: ROMANIA



Ultimul pret : 4900 euro ( am pus si asa un pret mic in comparatie cu pretul pietei , tocmai pentru a nu mai negocia )

Dotari : ABS , Aer conditionat , inchidere centralizata, reglaj electric faruri, cd-player , servodirectie, volan reglabil, oglinzi electrice, oglinzi cu semnalizare, xenon , proiectoare ceata, senzori de parcare , cauciucuri de iarna aproape noi . Carte service la zi . Masina este in stare perfecta de functionare.

Asteptam raspuns .


Fam. ROMAN
  • annann

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
D-l Oleg are intalnire si cu mine miercurea viitoare ca sa-mi vanda Skoda Fabia DIN 2005 cu 2000 de euro.Povestea este aceeas,cu doi soti mutati in Bulgaria,Stara Zagora si trebuie sa ne intalnim in Brasov,ca acolo este inregistrata masina.
Va multumesc din suflet ca ati scris pe acest forum,altfel chiar ma duceam.
Nici prin cap nu-mi trecea asemenea inselatorie,chiar daca nu a vrut sa-mi comunice seria de la sasiul masinii.
Cu drag,annann.
  • Andrei288

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2011

  • Mesaj Privat
annann a scris:Buna ziua.
D-l Oleg are intalnire si cu mine miercurea viitoare ca sa-mi vanda Skoda Fabia DIN 2005 cu 2000 de euro.Povestea este aceeas,cu doi soti mutati in Bulgaria,Stara Zagora si trebuie sa ne intalnim in Brasov,ca acolo este inregistrata masina.
Va multumesc din suflet ca ati scris pe acest forum,altfel chiar ma duceam.
Nici prin cap nu-mi trecea asemenea inselatorie,chiar daca nu a vrut sa-mi comunice seria de la sasiul masinii.
Cu drag,annann.


Domnu nu trimite ti banii ..... Eu m-am fript de 2450E .....
Isi fac buletine false si a 2 zi ridica banii. Sunt informat....nu aveti cum sa va mai recuperati banii. Politia nu a prinis pe nimeni pana acum.
  • costelino0108

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am citit aici pe forum despre acceasi familie OLEG PRIMICI, pe care vad ca au intalnit-o si altii cel putin pe mail cu povestea ''spumoasa'' a unor batranei.
Totul a inceput cand am gasit anuntul pe site de vanzare a masinii Skoda Fabia.

RASPUNSUL LOR PE MAIL -->
Va multumim foarte mult ca ati acordat atentie anuntului nostru. Noi am circulat cu aceasta masina foarte putin, mai mult am tinut-o in garaj. Am facut schimburile si reviziile necesare la timp, si doar la servisuri autorizate, ceea ce este specificat in cartea de servis. Prin urmare masina este in stare impecabila, aproape noua. Noi santem primii proprietari ai masinii, am luat-o din reprezentanta, si mai are inca numerele romanesti. Ne-am mutat recent in Bulgaria, eu si sotia mea, in apropiere de orasul Stara Zagora.
Noi santem o familie de pensionari, eu de 65 de ani iar sotia de 80, si am hotarat sa ne mutam aici, la patria sotiei mele (cu care is impreuna de 15 ani), si locuim intr-o localitate linistita, mica, foarte bine aranjata, dar avem semnalul telefonic cam slab, deaceeea am fi recunoscatori daca am purta discutia cu dvs prin intermediul email, daca va rugam frumos.
Noi am vandut tot ce am avut in Romania si ne-am cumparat o mica ferma aici in Bulgaria unde este foarte frumos si linistit. Dar pentru varsta noastra o masina este in plus, fiindca nici eu nici sotia nu mai avem vederea buna pentru a o putea conduce in siguranta. Deaceea am hotarat sa o vindem. La noi trece foarte des autobuzul.
Pentru a evita inmatricularea din nou in Bulgaria pentru viitorii proprietari ai masinii, am decis sa o vindem in Romania si sa mai facem o excursie pentru aceasta. Deci santem dispusi sa venim sa o vedeti, sa o testati, iar daca va fi pe plac, sa o cumparati. Intelegem ca este o achizitie mare, deaceea santem deacord cu orice testare doriti asupra masinii.

Asteptam decizia dvs daca va intereseaza cu adevarat, noi sa venim in Romania sa ne cunoastem si sa facem targul. Sper din tot sufletul sa fie cu noroc pentru dvs aceasta masina si sa ne auzim de bine chiar si dupa ce vom face vanzarea.
Va rugam sa ne spuneti de unde santeti, pentru a stabili intalnirea.

In cele ce urmeaza vom face o scurta descriere a masinii:



Skoda Fabia 1.4 TDI Combi
Ultimul Preþ: 1800 EUR
Kilometraj: 89.000 km
Capacitate cilindricã: 1400 cc
Putere: 80 cp
Tip de combustibil: Diesel
Consum mixt: aprox. 4,9 l/100 km
Consum urban: aprox. 6,4 l/100 km
Consum extraurban: aprox. 4,0 l/100 km
Emisii CO2, combinat: aprox. 132 g/km
Cutie de viteze manualã
Prima înregistrare: 03/2005
Climatizare: Aer condiþionat manual
Culoare: Gri metalic
ABS, Dispozitiv antidemaraj electric, ESP, Garanþie, Geamuri electrice, Închidere centralizatã, Jante de aliaj, Manual de service, Scaune încãlzite electric, Servodirecþie , Airbag-uri faþã, lateral ºi altele
sine acoperiº, afisare temperatura, scaune fata incalzite, jante LM 6x14 (5 spiþe, Sprint), anvelope 165/70 R14 T, coloana de direcþie (volan) reglabil (vertical / axial), ASR (control tractiune), oglinzi reglabile ºi încãlzite, Symphony CD sistem audio (radio / CD player), Geamuri electrice fata, imobilizator.

Masina este foarte bine intretinuta, nu o sa va para rau de achizitie, o sa va convingeti ca este foarte buna si e ca noua chiar de la prima inspectie vizuala. Am condus numai eu, nu a urcat la volanul ei nimeni, nici macar sotia.

In asteptarea raspunsului dvs.
Fam. Primici

Acum au venit cu povestea cu Western Union de transfer al banilor la Giurgiu unde urmeaza sa ne vedem.

Buna ziua

Noi am facut rezervare la hotel, la hotel Sud, C. Brancoveanu 3, Giurgiu. Precum am mai zis, noi venim cu o zi inainte, si ne cazam la hotel. In seara cand ajungem, marti, va vom suna pe numarul de telefon comunicat de dvs. Numarul nostru este cel afisat in anunt,0754531375 . miercuri ne vom intalni cu dvs de dimineata, cat de devreme se poate.

Inainte de a pleca spre Giurgiu, ne dorim pentru a fi siguri ca veti fi acolo si nu vom conduce in zadar. Exista un risc pe care vrem sa-l evitam. Am vorbit cu sotia mea despre acest lucru si avem o propunere pentru dvs. Daca acceptati propunerea noastra, putem veni la intalnire asa cum am convenit.

Sotia mea va merge maine la Oficiul Postal din localitate. Ea va transfera 1800 Euro pe numele meu la Giurgiu. Sotia mea va fi Expeditorul banilor iar eu voi fi Destinatarul si voi lua inapoi banii de la Oficul Postal din Giurgiu. De indata ce transferul este facut, va vom trimite o copie a documentului de transfer. Aceasta va fi dovada noastra ca vom veni la Giurgiu pentru a ne intalni cu dvs. Va trebui sa ne luam banii inapoi, asa ca va trebui sa venim acolo.

Acelasi lucru il vrem de la dvs. Sotia dumneavoastra sau un prieten poate merge la Oficiul Postal din localitate. Acesta trebuie sa faca un transfer de 1800 Euro pe numele dumneavoastra la Giurgiu utilizand servicul "Western Union". Acesta este un serviciu în cadrul Oficiului Postal in care nu aveti nevoie de un cont bancar. Este un transfer de la o persoana la o persoana care se realizeaza instantaneu. Vom merge imprenuna sa ridicam banii la momentul in care ne vom intalnii. Dupa ce transferul este facut, trebuie sa ne trimiteti o copie dupa documentul de transfer, ca dovada ca veti veni la Giurgiu.

Va rugam sa intelegeti ca nu solicitam o plata in avans, singurul care poate ridica banii de la Giurgiu sunteti dvs. Nu am acces la banii, doar vreau sa vad ca sunteti Destinatarul banilor in Giurgiu.
Acest transfer va costa aproximativ 60 EUR. De indata ce vom intalni va vom returna banii cheltuiti pe acest comision. Aceasta este propunerea mea si nu este corect sa platiti vreo taxa in plus. Nu conteaza daca veti decide sa cumparati masina sau nu. In acest fel nu aveti nimic de pierdut.

Speram ca ati inteles mesajul nostru si, de asemenea, nu vrem sa parem nepoliticosi, dar este un drum lung din Stara Zagora pentru o intalnire oarba. Asteptam decizia dumneavoastra.

Salutari,
Fam. Primici

Nu au mai raspuns la mail de indata ce au vazut ca nu vrem sa facem transferul. Sotul meu nu credea pana nu i-am descoperit pe acest site.
In speranta ca nu vor putea pacali, va rog nu trimiteti bani nimanui in avans...
Skip ads

  • costelino0108

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
si noi tot miercuri ne intalnim cu dl Oleg Primici fara semnal la telefon dar in Giurgiu.
Si eu am gasit tot aici pe site, sotului meu nu ii vine sa creada ce inselatorie vor sa faca. Asteapta acum Oleg sa facem transfer prin Western Union.Oricum nu transferam nici un ban in avans, mi se parea dubios.
Multumim frumos tuturor care au scris.


annann a scris:Buna ziua.
D-l Oleg are intalnire si cu mine miercurea viitoare ca sa-mi vanda Skoda Fabia DIN 2005 cu 2000 de euro.Povestea este aceeas,cu doi soti mutati in Bulgaria,Stara Zagora si trebuie sa ne intalnim in Brasov,ca acolo este inregistrata masina.
Va multumesc din suflet ca ati scris pe acest forum,altfel chiar ma duceam.
Nici prin cap nu-mi trecea asemenea inselatorie,chiar daca nu a vrut sa-mi comunice seria de la sasiul masinii.
Cu drag,annann.

  • costelino0108

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
SPER SA SE IMPLICE SI POLITIA , AM PUS NISTE ADRESE DE MAIL.
PRINCIPALUL SUSPECT OLEG PRIMICI

Sunteti niste escroci cu tupeu, va bateti joc de oameni, vindeti masini pe anunturi false pe internet, dandu-va drept batranei cinstiti si indrumati oamenii sa depuna banii la Western Union, pt ca mai apoi sa va faceti buletine false pe numele acestora si sa ridicati banii.

SUNTETI NISTE NEMERNICI. VA DAU PE MANA POLITIEI. POATE ASA O SA INFUNDATI PUSCARIA SI NU O PACALITI SI ALTI OAMENI.

DOBITOCILOR , VA DA-TI DREPT BATRANEI. CE POVESTE SPUMOASA...
  • FlorentinPavel

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Pretul mic e cel mai la indemana indiciu ca o masina are ceva in neregula. Cand vad pe unii cum se lauda ca au vazut ei nu stiu unde nu stiu ce masina cu un pret bomba... E valabil in orice domeniu, nu doar la masini. Cea mai uimitoare replica pe care am auzit-o intr-un targ de masini: "Pai, ce, la pretul asta mai vrei si acte? Mai, dar tu vrei sa scrie pe ea - Masina furata" ?


Ultima modificare facuta de FlorentinPavel la Sam 12 Feb, 2011 7:21 pm
  • bidmann

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2009

  • Mesaj Privat
nu fac ei nici un buletin fals, il pot ridica banii doar cu serialul hartiei de la WU, pe care il trimit unii care au platit in acest fel.
Sunt mai multe bande ca am aplicat la doua anunturi de acest fel si la ambele au raspuns cu acelasi scrisoare, doar numele lor si orasul unde s-au mutat este schimbat.

Atat de mult sau prostit incat nici nu au observat sa schimba partea cu "sotia pleaca maine la oficiul postal sa depuna banii"
Ia spuneti-mi mie care oficiu postal e deschis duminica, ca astazi mi-au trimis mesajele cu trimisul banii.

Am sa-i mai frec putin. Ma fac ca sunt prost si nu inteleg ce vor.
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
costelino0108 a scris:SPER SA SE IMPLICE SI POLITIA , AM PUS NISTE ADRESE DE MAIL.
PRINCIPALUL SUSPECT OLEG PRIMICI

Sunteti niste escroci cu tupeu, va bateti joc de oameni, vindeti masini pe anunturi false pe internet, dandu-va drept batranei cinstiti si indrumati oamenii sa depuna banii la Western Union, pt ca mai apoi sa va faceti buletine false pe numele acestora si sa ridicati banii.

SUNTETI NISTE NEMERNICI. VA DAU PE MANA POLITIEI. POATE ASA O SA INFUNDATI PUSCARIA SI NU O PACALITI SI ALTI OAMENI.

DOBITOCILOR , VA DA-TI DREPT BATRANEI. CE POVESTE SPUMOASA...


Ce-mi plac mie otevistii astia care zic ca fac si dreg...
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Stati calmi nu gaseste politia absolut nimic,a-ti vazut multe filme americane cu FBI ,nu vor gasi nici adresa si nici IP-ul de la care s-a trimis mail-ul iar persoana nici atit,cine a dat banii in vint dusi ramin,ma mir ca inca mai sunt oameni atit de creduli! Romanii chiar mai cred in lucruri foarte ieftine si foarte bune!
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
subscriu
asa gandesc si eu.
nu-mi vine a crede ca un coleg a dat o caruta de bani la niste nenorociti ,citesc si nu-mi vine a crede totusi.
azi in parcarea carrefour colentina o jigodie tuciurie cu un x5 negru ca nou cersea bani de benzina la oamenii din parcare.
dupa aia facea jaloane printre parcari.e plina lumea de ultrajeguri
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Victore acolo trebuie sa ai mare grija ca fura aia care au super masini si sunt super imbracati...niste adevarati ,,domni,,
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
e veche smecheria,
ma mir ca nu ati auzit de ea pana acum
tot ce le trebuie e sa stie seria tranzactiei in urma careia ati depus banii, pe care o vor vedea pe foaia trimisa.
politia nu prea are ce sa le faca ca ei doar au facut abuz de incredere care se pedepseste cu maxim 2 ani de puscarie cu suspendare
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu se poate afla de la ce sucursala de wu se ridica banii?
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
bidmann a scris:nu fac ei nici un buletin fals, il pot ridica banii doar cu serialul hartiei de la WU, pe care il trimit unii care au platit in acest fel.
Sunt mai multe bande ca am aplicat la doua anunturi de acest fel si la ambele au raspuns cu acelasi scrisoare, doar numele lor si orasul unde s-au mutat este schimbat.

Atat de mult sau prostit incat nici nu au observat sa schimba partea cu "sotia pleaca maine la oficiul postal sa depuna banii"
Ia spuneti-mi mie care oficiu postal e deschis duminica, ca astazi mi-au trimis mesajele cu trimisul banii.

Am sa-i mai frec putin. Ma fac ca sunt prost si nu inteleg ce vor.


Mai nou, banii trimis prin WU se pot ridica direct de la ATM (bancomat).
"Pentru a primi bani prin Western Union, e necesar doar sa fi posesorul unui card in lei sau EUR emis de Banca ...... si sa cunosti detaliile tranzactiei Western Union: MTCN-ul (Money Transfer Control Number), suma trimisa (+/- 10%), valuta in care a fost trimisa si tara de origine."
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Asta nu e o "promotie" ?
http://ford.anunturi-auto.4...-1-6-9992168.html
Skip ads

  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR