Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Draven1975

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua , va rog sa ma ajutati recomandandu-mi un service auto unde sa pot face revizia de 3 ani la masina .

Detin un Opel Astra H , 2007 , 1.7 L , 100 CP , ideea este ca m-am saturat de cei de la Erebus care iti iau pielea de pe tine de cate ori ai nevoie de ei . Cum masina a iesit din garantie anul trecut am zis sa incerc si la un alt service pt ca am informatii ca este mult mai ieftin in alta parte in in plus se lucreaza mult mai serios. Mai nou cred ca am si o problema cu discurile de frana , niste cunoscatori mi-au spus ca ovalzarea lor mi-ar provoca vibratiile pe care le simt in volan si in pedala de frana atunci cand franez. Vreau sa precizez ca sunt total afon in ale mecanicii auto . Stiu doar sa schimb roata in caz de pana , si sa pun lichid de parbriz in recipientul respectiv. Va multumesc anticipat pt viitoarele raspunsuri.
  • edyionut

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Iti pot recomanda un service foarte bun ( specializat pe Opel), acolo unde fac si eu reviziile de 6 ani. Nu postez numele service-ului aici, ca sa nu se considere reclama. iti dau pe PM.
  • victor_gl

  • Mesaje scrise: 1,039
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 z 1,7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=60462
  • one_just_dany

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
recomandarea mea este sa nui lasati sa schimbe placutele si nici sa verifica ca puteti verifica si acasa pana nu se aprinde in bord becu ca ei pe la 30.00 zic ca le verifica si fac ce fac sa le si schimbe desi merg 60.000 si si mai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR