Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
grigs a scris:Uitati aici la super pret 215euro: http://cgi.ebay.com/New-Ast...sh=item2ea86b2c54


215 lire sterine nu sunt 215 euro....asa fara sa ma uit pe curs banuiesc ca vine cam 280 euro
Skip ads

  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mirceap a scris:
grigs a scris:Uitati aici la super pret 215euro: http://cgi.ebay.com/New-Ast...sh=item2ea86b2c54


215 lire sterine nu sunt 215 euro....asa fara sa ma uit pe curs banuiesc ca vine cam 280 euro


Nu pricep ce vrei sa zici. Pretul este de 199.99 lire care ieri insemna 215 euro. Se mai adauga transportul.
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
grigs a scris:
mirceap a scris:
grigs a scris:Uitati aici la super pret 215euro: http://cgi.ebay.com/New-Ast...sh=item2ea86b2c54


215 lire sterine nu sunt 215 euro....asa fara sa ma uit pe curs banuiesc ca vine cam 280 euro


Nu pricep ce vrei sa zici. Pretul este de 199.99 lire care ieri insemna 215 euro. Se mai adauga transportul.


da....am confundat euro cu dolarul....
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Este suspect de ieftin, ATENTIE ca e Delphi Grundig sau poza cu aceasta eticheta e de la alceva !
TOATE display-urile care le-am avut si mi-au trecut prin mana au fost SIEMENS-VDO, deci nu stiu ce sa zic despre acest grundig. Posibil sa nu aiba intrare RGB (pentru a-l cupla cu Navi).

CristianTM.
Skip ads

  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Parca mai zice si ca e nou ! Foarte ciudat si nu arata nici o poza sa se vada intrarile
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
CristianTM, exista CID-uri Delphi Grundig. Am vazut pe VectraC 2008 cand am instalat of interfata video. Nu exista sa nu aibe intrare RGB.
De ce nu intrebati.
Uitati-va la feedback, are 644 cu 99.5 pozitiv. Vinde piese Opel si nu cred ca-si permite sa pacaleasca.
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Delphi Grundig este din 2007 producatorul CID-urilor pt Opel
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu dati cu paru Very Happy am dat doar cu presupusul, este bine cand cineva vine cu completari.
Deci Delphi Grundig fiind doar dupa 2007 de aceea sunt mai rare.

CristianTM.
Skip ads

  • botii

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2009

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare.... am un cd70 pe un vectra c din 2005 merge totul e ok numai nu iese nici un sunet din difuzoare.... citeste cd tot dar nu se aude nimic. daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi le as multumi...
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
botii a scris:am si eu o intrebare.... am un cd70 pe un vectra c din 2005 merge totul e ok numai nu iese nici un sunet din difuzoare.... citeste cd tot dar nu se aude nimic. daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi le as multumi...

1. Diagnoza ! daca nu iese nici un cod de eroare (desi ma indoiesc) atunci ...
2. Test difuzoare
3. Test conexiuni
4. Programat necorespunzator unitatea HU (audio index + code index)

CristianTM.
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Daca schimb antena de la fostul Cd 30 Mp3 cu antena GPS de la Cd 70 Navi, va trebui cumva ma maresc gaura din plafon? Cu ce recomanzi sa fixez pe plafon noua antena?
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Pun aici o poza cu toate antenele disponibile pt Vectra C pt cei interesati. Cu rosu este marcata baza si antena nececare pt GPS pt cei care au varianta hatchback.

Skip ads

  • newton

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare:
Am un corsa D cu cd30mp3 si GID. As vrea sa pun CID, dar, din pacate, am reusit sa fac rost doar de un CID de Astrah/ZafiraB. Fizic incape foarte bine, dar as avea nevoie de o schema de montaj pe partea de elctrica/conectica. Din cate am inteles, ar trebui modificat putin legaturile. Ma poate ajuta cineva?

Mercy
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#newton
Nu trebuie modificat nimic, scoti conectorul de la GID, il introduci in CID, putina softare cu Tech2 si GATA, problema ta MARE este ca CID de AStra-H / Zafira nu stiu daca este compatibil cu masina ta. Eu am CID de vanzare pentru Vectra-C / Signum / Corsa D.

CristianTM.
  • newton

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Din cate am inteles este compatibil. Dar ar fi de inversat niste fire din conectica.

Oricum, mercy mult pentru promtitudine.
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
[vad ca esti in domeniu ff bazat pe mine m-ar interesa ptr un opel omega b facelift din 2002 sa-mi pun displayul color si unitatea de cd ptr navi....
ai asa ceva?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
nashu_lucian a scris:[vad ca esti in domeniu ff bazat pe mine m-ar interesa ptr un opel omega b facelift din 2002 sa-mi pun displayul color si unitatea de cd ptr navi....
ai asa ceva?

Nu am, iti trebuie display-ul model mai vechi 4:3 asta impreuna cu una din navigatiile Siemens-VDO.
Contacteaza-l pe #florianu de pe forum, poate are el.

Daca totusi vrei sa treci pe display 16:9 si unitatea CD70 NAvi NU o sa ai comenzi pe volan si nici BC.

CristianTM.
  • strobertel

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2009 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze daca sunt Off topic
Am si eu nevoie sa scot radio CD ma masina mea noua pentru ca vreau sa ii montez subwoofer...
Ma poate ajuta cineva cu niste indicatii?
Va multumesc anticipat.
  • nydu2008

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2009

  • Mesaj Privat
O intrebare am si eu pt cristian. La masina mea am CD30MP3 si GID (ecranul acela mare portocaliu).
In afara de consum, ora grade, si cateva setari audio nu are altceva. Se mai poate activa ceva la el? Se poate inlocui cu CID (diplayul color) , ma refer daca se imperecheaza cu cd30mp3.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
nydu2008 a scris:O intrebare am si eu pt cristian. La masina mea am CD30MP3 si GID (ecranul acela mare portocaliu).
In afara de consum, ora grade, si cateva setari audio nu are altceva. Se mai poate activa ceva la el? Se poate inlocui cu CID (diplayul color) , ma refer daca se imperecheaza cu cd30mp3.

Se mai poate activa daca suporta CC (Check Control) si daca nu il ai deja, adica iti afiseaza ce bec de unde e ars.
Se poate inlocui cu CID cu precizarea (s-a discutat si mai sus si prin alte parti) ca nu o sa ai meniul de Audio, butoanele Bass si Treble.
Dintr-o lista care tot eu am postat-o rezulta ca CID e compatibil cu CD70 Navi, DVD90 Navi si CDC40 Opera.

CristianTM.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR