Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • nydu2008

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc...
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
nydu2008 a scris:nici CID nu ai ? sa se imperecheze cu cd30mp3?


Pai tocmai aia incerc sa vand Very Happy un CID de Vectra-C / Signum / Corsa-D.
Dupa cum am mai spus de nenumarate ori CID (Color Info Display), adica ecran color nu prea e compatibil cu CD30, vei pierde comenzile audio: bass si treble.
Daca nu te deranjeaza acest lucru, atunci discutam.

CristianTM.

Off: A fost pe la mine nu demult un user din Oradea cu un CD70 navi decedat. IL rog sa ma contacteze.
  • nydu2008

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2009

  • Mesaj Privat
si ar insemna sa nu mai pot seta deloc basul si treble ?
Daca le las setate la inceput,,,,nu mai le pot modifica deloc? sau se trec ele default ...cum?
Si un pret, pt CID, daca ti-as da GID-ul meu si cati bani ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
nydu2008 a scris:si ar insemna sa nu mai pot seta deloc basul si treble ?

Nu stiu, nu am CD30 pus pe CID ca sa verific !
nydu2008 a scris: Daca le las setate la inceput,,,,nu mai le pot modifica deloc? sau se trec ele default ...cum?

Cu siguranta raman setate, dar daca scoti bateria sau intrerupi alimentarea, probabil vor trece default
nydu2008 a scris:Si un pret, pt CID, daca ti-as da GID-ul meu si cati bani ?

Pret CID = 350 Euro, nu am ce face cu GID, incearca sa il vinzi personal, apropo userul #munteanu cauta unu Wink.
Daca te hotarasti pentru CID, va trebui sa iti schimbi si grila centrala (nu am momentan), pret reprezentanta = 350Lei, pret SH = 200lei.
De asemenea trebuie softat cu Tech2. Daca aveai CD70 navi sau DVD90 navi nu mai era necesar !

CristianTM.
Skip ads

  • SBE

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut, spune-mi te rog de ce nu merge cid-ul de vectra c pe astra h si daca singura problema la cd70navi este muchia centrala a bordului de la astra h, ma intereseaza ptr. ca am gasit navi+cid de vectra c si vreau sa-l adaptez la astra h

cu respect
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
SBE a scris:salut, spune-mi te rog de ce nu merge cid-ul de vectra c pe astra h si daca singura problema la cd70navi este muchia centrala a bordului de la astra h, ma intereseaza ptr. ca am gasit navi+cid de vectra c si vreau sa-l adaptez la astra h


CID de Astra-H ca si dimensiuni e mai mare decat CID de Vectra-C.
CD70 Navi de Vectra-C, Signum, Corsa-D sau chiar Corsa-C e diferit de cel de Astra-H DOAR prin muchia centrala. ATAT !
Softul de Vectra-C din CID e diferit de softul de Astra-H din CID. Poate doar cativa biti, dar esentiali. Trebuie sa intrebi pe cineva cu Tech2, daca resetezi complet un CID, la programarea pe noua masina daca care tipul masinii, daca se intampla acest lucru atunci nu vad de ce nu le-ai putea schimba desi ma indoiesc. Din ce am studiat si observat, afisarea pe Astra-H ca meniuri si icoane e diferita de Vectra-C si de aici o concluzie personala ca nu o sa se potriveasca schimbul. De functionat CD70NAvi + CID (luate de pa aceeasi masina) = fara probleme, probleme pot fi doar comenzile pe volan, Check System si Board Computer-ul sau alte auxiliare, gen Carphone care pot sa nu fie compatibile.
Succes si anunta-ne si pe noi Wink

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pentru a fi si mai clar pentru masinile dumneavoastra, daca vreti sa faceti un upgrade, urmariti codul Alpha scris pe display.

Astra-H merge cu KS, BN, AP, AU, CS, B0, BF
Zafira-B merge cu KS, BN, AP, AU, BF
Corsa-D merge cu BE, AK, AR, BB
Vectra-C si Signum merge cu DB, AK, AM, BH

Cele mai uzuale intalnite de catre mine personal au fost: Astra-H si Zafira-B cu KS si Vectra-C / Signum cu DB.
Am vazut chiar si Corsa-C cu unitate CD70Navi si display color puse de fabrica.

Succese !

CristianTM.
  • lad

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Agila 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
CD30 mp3 de astra si altul de vectra, pt. Meriva este bun sau nu?
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
lad a scris:CD30 mp3 de astra si altul de vectra, pt. Meriva este bun sau nu?

Aici se discuta de DISPLAY-uri Shocked dar fiindca nu ai fost atent o sa iti raspund ca nu e nici o diferenta intre audio de Astra-H sau Vectra-C in afara de cea estetica, muchia centrala. Potrivirea dintre CD30 mp3 si Meriva o va face anul si tipul de display Wink min 2005 si GID sau CID *
* - citeste mai sus de compatibilitatea CD30 cu CID.

CristianTM.
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
nashu_lucian a scris:[vad ca esti in domeniu ff bazat pe mine m-ar interesa ptr un opel omega b facelift din 2002 sa-mi pun displayul color si unitatea de cd ptr navi....
ai asa ceva?

Nu am, iti trebuie display-ul model mai vechi 4:3 asta impreuna cu una din navigatiile Siemens-VDO.
Contacteaza-l pe #florianu de pe forum, poate are el.

Daca totusi vrei sa treci pe display 16:9 si unitatea CD70 NAvi NU o sa ai comenzi pe volan si nici BC.
da-mi te rog un nr de tel de-al lui sau de al tau pe privat...
eu sunt din deva ma intere cam cat ar costa toata afacerea asta...
merci anticipat
CristianTM.

  • CPcip

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2009

  • Mesaj Privat
corsablue a scris:am eu language cd 70 navi, asa am luat masina cu acel disc. masina din semnatura.



Sal te rog mult ajuta-ma cu acel cd pt limba romana sau engleza
Ma dispera "tanti" care vb in limba germana .
Daca vrei se poate incarca pe " transfer .ro" --- adresa mea de email este " cipemy@yahoo.com"


Multumesc mult !
  • cristi-gashka

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salutare, sunt nou pe aici si v-as ruga daca stiti cum pot rezolva si eu problema asta:

Am un Astra H 2005 cu cd 70 Navi+GID, mi sa bulit unitatea (cd 70 navi)am cumparat alta de la cineva si am montat-o. Problema este ca pe display nu mai imi afisaza decat "Safe Display" Am inteles ca sunt imperechiate cumva. Ce pot face sa imi afiseze ca inainte display-ul. Precizez ca am si unitatea veche (stricata).
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut, As vrea sa schimb ecranul GID(daca nu ma insel) normal cu unul color si cu(pentru) navigatie, impreuna cu casetofonul stock, pentru o Astra H 2006.
Rog sfaturi achizitie si informatii.
Multumesc!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Uite aici, vorbest cu colegul --- >https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=56562

CristianTM.
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Asa ar trebui sa arate o antena GPS externa cu mufa fakra pt CD 70 Navi? Vreau sa o comand de pe net si vreau sa fiu sigur ca asta e.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
octamar2002 a scris:Asa ar trebui sa arate o antena GPS externa cu mufa fakra pt CD 70 Navi? Vreau sa o comand de pe net si vreau sa fiu sigur ca asta e.


In principiu DA, din experienta, cele albastre sunt pt Opel/BMW,...iar cele verzi pt. VW, Audi, Skoda,... dar nu cred ca e o regula.

CristianTM.
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Asa zice si magaziunul online de unde vreau sa cumpar. Aceasta mufa este pt VW. Voi risca sa o cumpar si va voi spune daca se potriveste si la Opel Smile Multumesc
  • drasca

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca postez bine, dar din ce am citit pe forum aici am gasit cele mai multe discutii apropiate de ceea ce ma intereseaza pe mine. Sunt incepator in ale Opelului si de accea cer ajutorul vostru. Am o Astra din 2007 cu CD70 Navi. Are si un suport de Car Kit care nu stiu daca functioneaza sau nu pe el. am vazut la alte masini ca in Main Menu apare si optiune de telefon si mai au pe bord montat un senzor de bluetooth. Ma poate lumina cineva cum pot renunta la suportul cel vechi care oricum am intelesa merge numai cu un nokia vechi si sa montez un sistem bluetooth. Nu sunt a tehnic si nici cu 2 maini stangi, daca cineva imi da indicatiile corecte ma descurc. Multumesc
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cauta pe torrent TIS2000 si gasesti acolo schema de conectare a device-ul car kit cu blutooth. Dupa aceea trebuie activat cu TechII.
Problema pe care o vad eu este legata de achizitia unui astfel de device. Din cate stiu eu, el costa undeva la 1500Ron la care probabil se mai adauga microfonul si senzorul. Dupa parerea mea nu merita.
  • gaby_newopel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cd laguage in limba romana?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR