Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mitrut

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
am 2 ani de cand am masina am 20000km facuti si am decis sa nu mai ajung la revizie la reprezentanta pt ca la un an am fost si mi'au incarcat factura la 6 mil pt schimb: ulei, filtru ulei, filtru benzina,filtru aer (pe care sigur nu l'au schimbat )si filtru polen (la fel de sigur ca nu l'au schimbat).acum am fost cu un mecanic la un magazin de uleiuri pt a cumpara cele necesare sa facem schimbu de consumabile. toate bune si frumoase doar ca reprezentantu magazinului imi cere cartea masini pt a introduce in pc modelul masini ca sa aflam ce filtre am nevoie si omu ce imi spune "domnule astra g nu se fabrica in 2008 deci u ai motor astra h '' acum eu va spun dumneavoastra ce variante mi-a dat respectivu de la magazin sa analizez 1. am cartea de identitate gresita ?
2.am o masina editie limitata (vreun hibrid ) ?. Deci in carte spune ca e astra g si eu cumpar consumabile astra h pt ca alea de astra g nu mi se potrivesc .sa mentionez ca e fabricata in polonia si mi'a vanduto expocar constanta cu 11200e astra g cc 1.4 xep twinport benzina 2008 disributie lant 66 kv (90cp) pote ma ajuta careva sa imi fac griji sau nu ?
  • Phantom

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ai astra classic, motorizarea este de pe astra h z14xep.
  • mitrut

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
g sau h nu cre ca e important necazu e ca am dat drumu la ulei si filtru tot nu s-a potrivit si am scos originalul din motor si cu el in mana m'am dus la toate magazinele din mangalia si nu il au pe stoc am pus doua magazine sa dea comanda ...si acu il astept. macar ala la benzina s'a potrivit
  • mad man

  • Mesaje scrise: 384
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Acelasi motor il am si eu.Acelasi motor sa pus si pe Astra h.Diferenta este ca Astra h nu are filtru de combustibil iar Astra G are.In functie de ce sistem ai, poate fi filtru de polen patrat (sistem Behr) sau dreptunghiular(sistem Delphy).De asemeni filtru de ulei este si el de doua feluri.Unul mai scurt si mai gros si altul mai lung si mai subtire.Iar griji nu ai de ce sa iti faci.Acelasi lucru se intampla acum cu Astra classic 3 defapt Astra h,pe care se pune si noul motor de pe noua Astra adica Astra J.Diferenta este doar de caroserie,motorul si cutia sunt aceleasi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR