Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • dodo_f2k

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1988 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
De curand am facut ceva tuning vizual(adica niste spoilere fatza spate,praguri)si am constatat ca,garda la sol s-a micsorat considerabil.CCa 15 cm are acum.As dori sa o mai inalt pe spate macar 5 cm,ca acolo e problema.Dc suntem 5 in masina aproape ating cu spoilerul spate pe drum drept.Ma gandeam sa pun niste arcuri putin mai lungi sau altele mult mai rigide..voi ce zice-ti?poate s-a mai lovit cineva de prb asta .
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Parere strict personala... renunta sa o faci, probabil ca in RO in zonele cu drumuri "asa-si-asa" trebuie ales intre tuningul de tipul pe care l-ai descris si a merge 5 in masina...
Daca ai fi dorit sa SCAZI garda de sol, acolo sunt multe oferte ale firmalor serioase de tuning, dar, dupa stiinta mea pentru Kadett nu exista (nu exista, in epoca....) kit "drumuri grele"...
Personal cred ca schimbarea arcurilor cu unele mai tari sau mai inalte de provenienta "dubioasa" scade tinuta de drum, solutiile folosite la Daciile lu' tata-mosu' nu fac decat sa te "urce in copac"...
Ai mai avea o sansa... poate ca arcurile tale sunt obosite, incearca cu altele noi, daca gasesti... (mi se pare ca cele de break au alte prinderi, deci nu merg...)
Vezi si daca masinile cu motorizare superioara (GSI) nu au arcurile mai tari...
  • mad max

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2005

  • Mesaj Privat
poti incerca arcurile de Cielo Heavy Duty.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Functie de motorizarea pe care o ai la Kadett se prea poate sa fie nevoie sa montezi si barele stabilizatoare
Daca esti din Bucuresti iti pot da eu o pereche de arcuri
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mad max a scris:poti incerca arcurile de Cielo Heavy Duty.

*
Eventual cele patru, NU numai pe spate... Rolling Eyes Asta la o masina destinata unui uzaj "normal" (adica nu de "expozitie")...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR