Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Sall,am o Vectra GTS si intentionam sa ma apuc de modificari ,prima si cea mai importanta este legata de jante si anume Snowflakes pe 18',pt cine nu stie sunt cele dupa astra si vectra opc in 5 spite late, dar dupa ce aseara la 10 m de locul unde imi parchez eu masina un X5 2010 a ramas pe butuci deja ma gandesc daca nu cumva o sa ajut hotii sa faca bani de pe urma mea la un moment dat.Bn,alea de X5 or fi si mai bn de o mie de euro bucata ,dar si snowflakes sunt destul de rare la noi si foarte scumpe.O varianta ar fi ca noaptea sa ii pun capace pe jante Razz. Laughing Voi ce parere aveti ?


Astea sunt jantele dorite de mine
.

iar asta e ce a mai ramas din X5 Evil or Very Mad



Ultima modificare facuta de GTS-MAN la Joi 23 Sep, 2010 9:40 pm
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ar fi bine sa incerci sa te exprimi in limba romana, nu in limbaj de hi5....
  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:ar fi bine sa incerci sa te exprimi in limba romana, nu in limbaj de hi5....


acum ce am mai facut?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
GTS-MAN a scris:Sallut,am o Vectra GTS si intentionam sa ma apuc de modificari. P,prima si cea mai importanta este legata de jante, si anume Snowflakes pe 18',pt cine nu stie sunt cele dupa astra si vectra opc in 5 spite late, dar dupa ce aseara la 10 m de locul unde imi parchez eu masina un X5 2010 a ramas pe butuci deja ma gandesc daca nu cumva o sa ajut hotii sa faca bani de pe urma mea la un moment dat.Bun,alea de X5 or fi si mai bine de o mie de euro bucata ,dar si snowflakes sunt destul de rare la noi si foarte scumpe.O varianta ar fi ca noaptea sa ii pun capace pe jante Razz. Laughing Voi ce parere aveti ?


Astea sunt jantele dorite de mine
.

iar asta e ce a mai ramas din X5 Evil or Very Mad

Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ce rost are topicul asta? Rolling Eyes
  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Ce rost are topicul asta? Rolling Eyes



pentru mine are.veau sa stiu de la cei care chiar vor sa ma ajute si nu cauta nod in papura (nu exista cuvantul "si"dupa virgula ,ori una ori cealalta Exclamation ) care ar fi sansele sa raman fara jante.atata tot ! daca nu te intereseaza ,e alegerea ta .

Observ ca cei dupa acest forum nu prea sint interesati sa ajute pe cineva ,chiar daca este vorba doar de un raspuns si acel cineva e incepator.
Am crezut ca daca voi fi prezent aici vom putea face schimb de sfaturi si idei in legatura cu masinile noastre,dar se pare ca nu este cum ma asteptam.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Adica vrei sa ghicim noi cand si daca iti vor fura tie jantele. Eu zic ca in 3 zile. Cine da mai mult? Cool
Sper ca stii de gluma si ca iti dai seama ca nu avem de unde sa stim asta. Roti se fura si daca sunt de tabla si de Dacie si daca sunt de BMW. Wink
  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu la asta ma refeream .Imi cer scuze daca nu m-am facut inteles.Eu eram interesat sa stiu daca au fost cazuri la unii din colegi sa ramana fara jante sau daca cineva stie cate ceva despre tipurile astea de furturi cum ar fi :oglinzi ,jante ..etc
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
GTS-MAN, furturile se fac de obicei la masini scumpe. Imi trebuie o oglinda la BMW, e mai usor sa o iau de la un hot. Partea cu jantele cred ca e mai greu. Iti ia timp sa le dai jos si cand vezi o masina asa pe butuci, mai ales o masina scumpa cu numere de leasing(deci implicit Casco) mai trebuie sa te intrebi daca nu cumva le-a dat chiar proprietarul jos si apoi sa le fii declarat furate. Pe foamea asta cateva mii de euro de la firma de asigurari nu strica. Stii si tu ca sunt foarte multi care s-au intins mult mai mult decat le permitea plapuma si acum dau din colt in colt.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
La noi se fura tot, e chestie timp. Aprope de jante pe 18 e posibil sa dai intr-o groapa si sa le spargi inainte sa ajungi cu ele acasa sa ti le fure
  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
denisCT a scris:La noi se fura tot, e chestie timp. Aprope de jante pe 18 e posibil sa dai intr-o groapa si sa le spargi inainte sa ajungi cu ele acasa sa ti le fure



Asa de rau sa fie cu jante pe 18?.Am suspensie sport pe masina si simt foarte "bine" toate gropitele cu jantele de tabla pe 16 Laughing .Dar am doi prieteni care au jante pe 18 respectiv 19 pe octavia si mondeo si nu se plang chiar asa de comportamentul masinii.Eu tot vreau sa le incerc,daca nu pe 18 macar pe 17 ca si alea schimba aspectul masinii.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa-ti faci o ideie despre ce se fura de pe opeluri, citeste aici
Mai este un topic despre disparitia barilor unui bertone dar nu am mai stat sa-l caut.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cum simti gropile nu tine numai de jante ci si de cum e setata suspensia.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
la jenti daca pui antifurturi poate ai sanse sa nu le fure ,dar in ziua de azi hoti sunt pregatiti cu tot ce trebuie si de obicei se mai fura si la comanda ,nu neaparat jenti ,
legat de jenti parerea mea este sa te limitezi la 17" ,e destul sa schimbi aspectul masini ,mai ales ca ai suspensie sport ,daca cu cele pe 16" simti gropitele ,gandeste-te cum o sa le simti cu cele pe 18"-19"
dar fiecare stie mai bine ce vrea de la masina lui
si vorba aia pana nu incerci nu iti vei da seama cum e (si aici ma refer si la marimea jentilor ,cat si la furatul jentilor)sper ca sti si de gluma.
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Da, se fura roti de la orice marca de masina, inclusiv Opel. Din pacate, a patit-o un coleg de-al nostru. Patania lui o poti citi aici.
Eu unul prefer capacele, din cauza drumurilor foarte proaste si a foamei de bani care o au unii.
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Pune-ti jante si apoi fa casco(in cazul in care nu ai) in care le bagi ....daca ti le fura le iei noi de la reprezentanta.

Punct.
  • GTS-MAN

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
va multumesc mult pentru ajutor si sfaturi ,am citit despre colegul nostru multimita lu babuliu si se pare ca este un fenomen national ,cel care a ramas fara jante fiind din ALBA park iar eu stau in Bucuresti.Cat despre dimensiunea jantelor ,m-am tot gandit si aveti dreptate o sa raman la 17" ,am vazut multe GTS-uri cu jante pe 17 si dadeau chiar foarte bine.Problema este ca eu imi doream ori 5 Stars Penta ,ori Snowflakes si nu cred ca vreuna din astea doua este disponibila pe 17.O sa ma reorientez cel mai probabil spre jantele originale GTS,sau asa ceva nu stiu exact cum se numesc (poza 1 si 2).
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pirvu_daniel a scris:Cum simti gropile nu tine numai de jante ci si de cum e setata suspensia.
Question De unde o seteaza ? Are un buton si nu stiu ?
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
M-am exprimat eu gresit. Voiam sa zic ca depinde cum e suspensia. Chiar el a spus ca are suspensie sport. Sunt multe masini care au jenti la fel de mari sau chiar mai mari la care nu simti gropile. Stii si tu ca se poate la multe masini si seta. Dar nu e cazul lui.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sunt curios cum poate fi setata suspensia ca sa nu simti gropile la un talon ed 35-40
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR