Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • emilg85

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1997 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Proaspat posesor de Vectra B1, vreau sa imi montez geamuri electrice pe fata(oglinzi el si inchidere centralizata am Smile). Am cumparate macaralele el, butoanele, "instalatiile" el din usi. Din pacate masina nu a venit dotata cu instalatie pt geamuri, geci o sa trebuiasca sa trag ceva fire. Aceasta este povestea...
Ceea ce am scris mai sus am citit deja pe vreo 3-4 topicuri deja incepute, ceea ce nu am vazut nicaieri si as dori sa intreb este referitor la firele de pe butoanele de la geamuri: cel de pe dreapta are doar 4(maro, negru, albastru-rosu si gri verde) fiind foarte usor de conectat. Problema mea apare la cel de pe partea stanga care mai are inca 3 fire in plus (inca un negru+gri+ gri-alb).
Tind sa cred ca cele 3 in plus sunt pentru inchiderea geamurilor din cheie.
Daca este cineva care a montat sau care stie exact cum sta treaba cu inchiderea din cheie astept raspuns.
Multumesc!
P.S. Montarea macaralelor o voi realiza vineri 17.sept 2010
  • emilg85

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1997 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Vineri, aprox 9 ore de lucru continuu, am reusit sa realizez instalatia el pentru geamuri si sa o montez in masina, cablajele pt usi sunt gata si ele, mai trebuiesc puse pe usi si apoi macaralele... Procesul a durat destul de mult deoarece mufele dintre stalpi si usi, nu se potriveau cu acelea care le-am luat o data cu macaralele(pb relatata intr-un topic existent). Am refuzat sa dau gauri in usa si stalpi pt firele suplimentare si astfel a trebuit sa modific mufele, implicit instalatia existenta in usi...
Sincer nu ma asteptam sa dureze atat, insa, sper ca atunci cand va fi gata, sa nu se sesizeze ca geamurile nu sunt din fabrica
  • Morphyk

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
felicitari Wink

daca nu ai folii peste limita ce-o sa-ti zica?

vezi ca ai geamuri ciudate pe fata? da-le peste nas ca-s niste tolomaci Smile...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR