Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Am luat din Norauto stergatoare Champion ~35 lei perechea si sterg foarte bine. Am vazut aceleasi stergatoare si prin Cora si Carrefour.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
In primavara lui 2010, mi s-a rupt clema de plastic pentru prindere la stergatorul de pe spate si am cumparat unul nou, Valeo. Am fost atat de multumit de cum sterge incat am cumparat si pentru fata, desi aveau doar cateva luni dar erau proaste.
  • clatyta

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1994 X16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
folositi bosch airo sunt ceva mai adevarate stergatoare
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca e sa cumpar Valeo clasice de cat costaBoschurile alea, nu mai rezista masina sa le uzez. plus ca nu dau bine cu bratele originale.
Skip ads

  • turty_k

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mi-am luat si eu o pereche din real cu vreo 17 lei acum aproape 2 luni nu mai stiu exact ce firma erau, sterg foarte bine insa sunt zgomotoase... ma scot din sarite, am sa le schimb, nu le mai suport.
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am fost mulþumit de klaxcar (sper ca am scris corect). Acum am altele din cora si nu îmi plac, nu scrie nimic pe ele iar cutia am aruncat.o, nu sunt nici pe departe ca cele klaxcar.
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat doar lamelele, de VW. Sunt ceva mai lungi, dar se ajusteaza usor. Merg perfect. Nu-nteleg de ce nu se gasesc DOAR lamele si pentru Opel. Costurile ar fi cam la 1/2.
PS: e vorba de aero.
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Scuze, dublu post. Nu stiu de ce incarca foarte greu.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu le am pe cele originale, au peste 3 ani si merg inca foarte bine. De aceea am sa fac un mic efort si am sa iau tot originale.
  • al3x_vl

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2011

  • Mesaj Privat
ca marca nu stiu ce sa va recomand dar sa nu luati din acelea care au teflon ca eu am luat unele acum 4 ani nu mai stiu ce marca si scartaiau pe parbriz in draci. trebuia sa ploua torential ca ele sa nu scartaie, dar pe timp de iarna si cand ploua usor doar prima cursa o faceau pe parbriz fara sa scartaie. le-am tinut 2 ani in speraranta ca se mai tocesc sau inmoaie dar slabe sanse, asa ca le-am schimbat
  • rpp

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Bosch Aero(de vectra) pe o Astra G, sunt din acelea cu sistem de prindere clasic. Foarte silentioase, sterg excelent... si un pic cam scumpe. La un moment dat am incercat ceva luat de la metro tot sistem aero... dar dupa 1 luna le-am aruncat cat am putut de departe.

Singurul minus la bosch e faptul ca cel de la pasager nu ajunge sa stearga complet coltul din dreapta jos al parbrizului datorita curburii mai mari. E o portiune f. mica asa ca am ignorat.
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
La 2 zile dupa ce mi-am luat masina, mi-au furat stergatoarele Smile)) se pare a a revenit la moda sportul asta. Si mi-am cumparat Valeo Compact (model care cred ca il aveam si inainte) am dat pe ele fix 50Ron si sunt f multumit.
Skip ads

  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
buna ziua, imi puteti spune, va rog daca stergatoarele alea de cauciuc si plastic, ce se gasesc si prin benzinarii (nu au schelet metalic) sunt bune de ceva? am incercat de toate felurile dar dupa un timp ba fac galagie ba sterg si lasa numa dungi...Multumesc
  • rpp

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2011

  • Mesaj Privat
KEDDY a scris:buna ziua, imi puteti spune, va rog daca stergatoarele alea de cauciuc si plastic, ce se gasesc si prin benzinarii (nu au schelet metalic) sunt bune de ceva? am incercat de toate felurile dar dupa un timp ba fac galagie ba sterg si lasa numa dungi...Multumesc


Sunt asa zisele AERO, sistem inventat de bosh si cele mai bune, de asemenea si Valeo au asemanatoare si f. bune. Tot ce gasesti prin mag gen metro/benzinarii, marci "no name" la 20 ron/buc sunt de cati bani dai... 20 de stergeri si le arunci.
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Stergatoare bune si super ieftine sunt cele de la Kaufland marca proprie K-Classic - 7,99lei/bucata
Nici eu nu prea eram increzator cand le-am luat, dar sterg super, nu haraie pe geam, nu s-au indoit, par destul de solide.
Deci eu unul le recomand, plus ca gasiti si dimensiuni mici mai rare, gen 28cm, 33cm...
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@rpp mersi de informatie, o sa le incerc si pe alea, in rest ai dreptate despre calitatea celorlalte ,o sa ajungem sa schimbam parbrizul o data cu distributia,,,bafta
  • madalyn2009

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Stergatoare GM( valeo aero flat) 170 ron. sunt foarte bune
  • MaxDDM

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ce dimensiune sa aleg eu pentru stergatoarele de la Vectra C?
Si ce imi recomadati? clasice sau flat ?
Va multumesc.
  • madalyn2009

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
MaxDDM a scris:Ce dimensiune sa aleg eu pentru stergatoarele de la Vectra C?
Si ce imi recomadati? clasice sau flat ?
Va multumesc.

Pai nu putem sa iti recomandam vreo dimensiune, trebuie sa iti masori tu dimensiunea stergatoarelor. Amandoua modele sunt bune numai sa fie de calitate. Ai putea incerca Valeo sau daca esti dispus sa dai putin mai multi bani ai putea sa iti cumperi originale GM.
  • gabi_corsa1.2

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2003 Z 12 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut, ieri am schimbat stergatoarele la corsa c 25 lei bucata. Sunt marca Bosch, pe partea soferului stergatorul este de 50 cm si la pasager 45 cm si sterg foarte bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR