Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
In Targ la Vitan sunt 25 de lei setul... Smile
Skip ads

  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Dar am uitat sa specific ca si eu miam achizitionat becuri philips blue vision si nu sunt chiar asa cum ma asteptam...nu sunt multumit deloc de ele pentru ca nu se vede mare diferenta intre ele si cele normale...daca vrei ceva care cu adevarat sa se deosebeasca si care sa te si tina cumparati beco-led-uri (smd-uri)...eu mi-am cumparat smd-uri cu 13 puncte si sunt foarte multumit de intensitatea si culoarea luminii pe care o dau...poti sa-ti iei tot cu 13, sau cel putin macar cu 9 leduri pentru a fi multumit de ele...uite aici: www.xenonline.ro/16-t10-...zitie-si-interior
Asa arata:

  • Vladut

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Blebeanu Lorin ....merci de poze o sa incerc sa caut smd-uri cum zice colegu' daca nu gasesc te contactez !
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Daca pui leduri s-ar putea sa ai o surpriza,sa iti apara eroare de bec ars. Wink Ai xenon pe masina si de asta vrei sa le schimbi? O sa arate aiurea galben cu alb


Ultima modificare facuta de lucio la Dum 19 Sep, 2010 9:04 pm
Skip ads

  • Vladut

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
lucio nu am BC-ul activat ...Smile)
  • Dinca Flavius

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am de 1 an lumini albatre pe pozitia si acuma de vreo 2 saptamani mi leam schimbat cu verzi.Nu am avut nici o problema,bineinteles cand treceam pe langa garcea schimbam cu faza scurta sa nu asa asa in evidenta.Un fost coleg de liceu i so ars becul de la faza scurta si a trecut pe langa politie.L-a oprit pt : 1 nu ii mergea un bec la pozitie,2 - lumini neomologate pe masina ( de la el le-am luat pe alea albastre Smile) ) ,Lo pus sa-si puna becurile de pozitie alea normale sa scape de amenda.Deci pot sa-ti spun sigur ca nu sunt legale.Acuma acest lucru ramane la aprecierea ta.Bafta
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vladut a scris:lucio nu am BC-ul activat ...Smile)

Nu are legatura cu bc-ul Smile Nu o sa ti se aprinda led-ul. Decat daca ii pui o rezistenta in paralel, care necesita improvizatie, care face caldura, si de care mai bine te lipsesti. Smile)
  • Vladut

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
tiry213
scuze ca nu am mai intrat pe topicul asta....saptamana trecuta am luat leduri albastre la pozitii si ai dreptate se aprindeau 2 sec si se stingeau ...Smile)in schimb la faza scurta am luat unele NO NAME si bat de culoare alb asa frumos ...
P.S:ledurile d ela pozitii le-am vandut cuiva ce are un LOGAN Smile)
Skip ads

  • teovvis

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
aveti mare grija cu becurile pe pozitie albastre, sunt total ilegale. Eu mi-am pus pe masina si nu au trecut 24 de ore si era sa-mi ia amenda si era sa-mi ia si talonul
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutare,
Dupa cum vedeti si eu as fi interesat de lumini de pozitie , as fi vrut sa le schimb din galben (normale) in alb rece.Am gasit ceva la un magazin care sunt albastre , dar cand sunt aprinse da un alb frumos rece.Dupa cateva zile s-a ars un bec de ala si am zis sa iau de alea blue vision de la philips.Sincer nu sunt multumit de ele, sunt la fel ca cele vechi, galben puturos , poate mai scumpe.Em am xenon si se vede chiar naspa albul ala rece cu pozitia galben , asa ca ...Stie cineva sigur daca becurile alea cu led in interior(cum a scris all4opel mai sus) ar functiona pe pozitie ?
mersi fain si la mai mare!
  • teovvis

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
mi-am luat eu cu 5 lei becuri de pozitie cu led si-mi da lumina ca de xenon , alb, dar nu au aceasi intensitate ca cele galbene, dar se vad super si nu cred ca se ard asa repede dar la 5 lei setul se merita
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
teovvis a scris:mi-am luat eu cu 5 lei becuri de pozitie cu led si-mi da lumina ca de xenon , alb, dar nu au aceasi intensitate ca cele galbene, dar se vad super si nu cred ca se ard asa repede dar la 5 lei setul se merita


Ok, eu am incercat in loc de becuri am pus led , dar nu functionau.Tu ai bec cu led?Exista leduri simple si becuri cu leduri? Rolling Eyes
Tnx
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Parerea mea:
Leduri:albastre, rosii,verzi etc sunt pentru cei ce vor tuning mioritic adica cei care "invart volanul de renault pe daca nova".
eu am leduri albe cu becuri pe "scurta" blue vision care dau o lumina alba si totul se vede ok Wink
Ilegale sunt, dar iti marturisesc ca am vazut si un logan de politie cu leduri albastre pe pozitie si folie pe geamurile din spate si pe luneta, bineinteles in comuna Targosite - no offense Twisted Evil
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
de-as trai atatia ani cate machinete de politie merg fara lumini aprinse pe timp de zi, fara pozitii pe spate,........
na,ce sa-i faci e scumpe piese la masini de 15 .000 euro bucata.
asa e in viata unii au albastre, altii n-au deloc.difera de la judet la judet
  • teovvis

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
vezi ca ledu-rile merg numai intr-o anumita pozitie +-. daca le pui invers nu merg , asa am patit si eu, si cand le-am pus invers au mers. Eu m-am dus la magazin si am cerut becuri pentru pozitie si mi-au dat led care s-a potrivit de minune in suportul becului. Te duci si tu si ceri becuri cu led. Lumina de led este exact cu accea de xenon
  • florinmartoiu

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2009

  • Mesaj Privat
eu am avut montate pe masina si cand am plecat in germania am aflat de la o cunostinta ca sunt total ilegale in strainatate si am mai aflat ca amenda in ungaria pt aceste beculetze este de 50 euro.....
deci cei care vor sa isi puna sa se gandeasca bine daca au de facut drumuri in strainatate...
  • teovvis

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
la care becuri ? la led-uri ? Stiu si eu ca in unele tari n-ai voie cu xenoane dar nu stiu in care
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
89dam a scris:Parerea mea:
Leduri:albastre, rosii,verzi etc sunt pentru cei ce vor tuning mioritic adica cei care "invart volanul de renault pe daca nova".
eu am leduri albe cu becuri pe "scurta" blue vision care dau o lumina alba si totul se vede ok Wink
Ilegale sunt, dar iti marturisesc ca am vazut si un logan de politie cu leduri albastre pe pozitie si folie pe geamurile din spate si pe luneta, bineinteles in comuna Targosite - no offense Twisted Evil


Nu vreau leduri albastre sau alte culori, as dori ceva alb rece...O sa mai caut un pic , poate gasesc ceva care sa functioneze, ce nu inteleg este ca la pozitie daca ai led nu functioneaza.Uite ce diferenta de culori!

89dam nice car , aproape ca a mea. Laughing
  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
emilluss a scris:ce nu inteleg este ca la pozitie daca ai led nu functioneaza.

vezi ca
teovvis a scris:ledu-rile merg numai intr-o anumita pozitie +-. daca le pui invers nu merg , asa am patit si eu, si cand le-am pus invers au mers. Eu m-am dus la magazin si am cerut becuri pentru pozitie si mi-au dat led care s-a potrivit de minune in suportul becului. Te duci si tu si ceri becuri cu led. Lumina de led este exact cu accea de xenon

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
completare la postul de sus.
Led-ul avand consum fffmic, BC-ul il interpreteaza ca un bec ars..si intrerupe alimentarea pe circuit. Asa ca o sa obtineti un blitz scurt si atat. De aceea recomand becuri multi led..cu 5-9-13-23 SMD care au cat de cat un consum sesizabil. Varianat 2 ar fi inserierea unei rezistente cu led-ul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR