Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • calescuvicentiu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Dupa cum spune si titlul am nevoie de ajutorul vostru in depistarea scartaitului care se aude dinspre portbagaj. Masina este sedan si pana acum am verificat urmatoarele: scos roata de rezerva sa nu fie ceva de acolo, scos tot ce aveam in buzunarele stanga si dreapta, rotit in toate directiile de cele doua suruburi de cauciuc. Ceva scartaie in continuare si nu pot sa imi dau seama ce este. Am fost o data in service cand era in garantie si am inteles ca au uns ceva pe acolo dar nu mi-au zis ce. Se aude preponderent pe drumuri denivelate ca si cum masina s-ar torsiona. Ce as putea sa mai incerc? Multumesc anticipat

Mentionez ca masina este din 2008 cumparata de noua, in prezent aproximativ 35000 km iar zgomotul a inceput de la aprox 25000 km
  • Simpatic24

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
cred ca sunt bucsile de la brat(scartaitoare Smile,am si eu un vectra B si tot asa se aude,trebuie sa le schimb!
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Simpatic24 a scris:cred ca sunt bucsile de la brat(scartaitoare Smile,am si eu un vectra B si tot asa se aude,trebuie sa le schimb!

Eu am schimbat toate cele 12 bucsi + amortizoare + arcuri si tot se aude. Am scapat intr-un final prin gresarea bucsilor de la brate(cele 4 de pe mijlocul masinii)

@calescuvicentiu si eu golisem portbagajul, am scos absolut tot din el si tot se auzea, pana am urcat-o sus pe elevator dar si acolo parea totul in ordine. Nu am nicio bataie de la bucsi, doar atunci cand se lasa masina in gropi si la viteza foarte mica parca "pocnea" ceva acolo sub bancheta spate. Mi-a zis un coleg de aici de pe forum sa gresez bucsile de la brate si s-a rezolvat. Uzura bucsilor iesea din discutie din moment ce era totul nou pe spate.

Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR