Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mavster

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mi-a ajuns si mie pe la urechi ca in cazul unui accident, daca paguba este prea mare pentru societatea de asigurari esti inscris la dauna totala si ai de ales...ori 75% din valoarea ei plus epava, ori doar bani si epava ramane la ei...si ti-o calculeaza in functie de dotari, an etc...
Skip ads

  • alexset

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2010

  • Mesaj Privat
mie mi s-a intamplat acelasi lucru. la un semafor. eram cu un ford. cel din fata era oprit, am oprit si eu in spatele lui si a venit un ''destept'' care a pus frana prea tarziu si avea si viteza. pe mine ma proiectat in cel din fata si spatele masini mele era peste capota lui. deci el a intrat sub mine. mi-a dat asigurarea mie si o copie celui din fata mea. si am facut maisnile amandoi.
  • mavster

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mai tare e cand esti implicat intr-un accident, care nu e din vina ta si politistul sa te scoate pe tine vinovat, alearga prin tribunale si in final afli ca te lupti cu morile de vant daca nu ai un avocat bun
  • Gutzik

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut......trebuie sa-mi fac masina pe asigurarea lu unu la carpatica.......am auzit ca e belea cu astia........Si vreau sa va dau un sfat: atentie cand va reparati masina la radacini opel de pe timisoara.......sunt niste jepcari..................mi-e mi-au gresit culoarea la bara spate si mi-au zis k e de la soare........le-am mai lasat masina 2 sapt ptr revopsire....si tot nu era la fel. Asa ca atentie cu ei.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
readuc la viata acest topic, ca sa nu mai fac altul...

sambata mi-a tras o maimuta una in aripa spate la masina.
eram intr-un sens giratoriu, eu ramaneam in sensul giratoriu pe banda 2 iar ea parasea sensul giratoriu pe banda 3.
maimuta era cu masina plina si se ducea inspre o nunta, cu mireasa pe scaunul din dreapta, am lasat-o sa se duca mai departe sa-si faca nunta, i-am luat numarul de telefon si de la masina.
pana in aceasta secunda nu m-a sunat inca si nici nu raspunde la telefon (am sunat-o de cateva ori si nu raspunde). telefonul nu e oprit. pur si simplu nu raspunde.

cam care ar fi pasii urmatori?
sa ma duc la politie si sa o reclam sau cum?
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,521
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Martori oculari la cele petrecute ai? Urme de vopsea de pe masina lor pe a ta? Datele maimutei?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
martori oculari au fost pasagerii din masina mea si din masina ei.
urme de vopsea sunt de fapt urme de la anvelopa mea pe bara ei si farul ei zgariat bine de la masina mea (posibil acolo sa se vada urme de vopsea)
la mine bara spate e zgariata insa nu se vad urme de vopsea (nu le vad eu... or fi), aripa este infundata nu foarte tare si vopseaua e crapata intr-un punct...
greseala mea e ca nu am facut poze la fata locului imediat dupa incident, culmea e ca luasem aparatul foto la mine...
date in afara de numarul masinii si numer de telefon nu am insa mi-a dat bip de pe telefonul ei, deci numarul e real.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am reusit sa vorbim la telefon, sotul ei care e proprietarul vrea sa mergem la un service undeva si sa vedem cum se poate rezolva problema, fie sa-mi dea RCA-ul lui fie sa-mi repare din buzunarul lui masina...
consider problema partial rezolvata.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,521
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ne tii la curent. Ai grija pe la ce service ajungi cu masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR