Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am observat de-a lungul timpului (de cand sunt eu inscris) ca noii veniti in forum cand au cate o problema cer disperati ajutor, dupa care "se dau la fund", nu spun nici daca au rezolvat, nici cum, nici unde, ca si cum numai ei ar conta si "li se rupe" de ceilalti de pe forum sau care vin dupa ei, ba mai mult, nici la PM nu mai raspund. Stiu, "batranii" forumului vor spune ceva la modul: bine ca te-ai trezit si tu acum! Nu se pune problema trezirii, dar uneori chiar e necesara postarea dupa rezolvarea problemei. Eu nu am facut niciodata diferenta intre cei din forum, ca sunt vechi membri sau noi, am raspuns la fel tuturor, daca am stiut, uneori am mai postat o data sau de doua ori dupa anuntarea rezolvarii problemei. Nu stiu daca se poate gasi o solutie, cred ca tine de seriozitate si bun simt pana la urma. In concluzie, vin cu rugamintea de a posta in continuare (nu la nesfarsit), dupa rezolvarea problemei. Din punctul meu de vedere utilitatea acestui forum nu rezida numai in ajutor in rezolvarea unei probleme, ci si in ajutorarea celorlalti confrati, in micsorarea timpului de informare si evitarea "tepelor" din partea unor asa zisi cunoscatori (a se citi mecanici parati). Poate ca sunt eu mai catolic decat Papa, dar asta e parerea mea.
  • dancraciun

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ai foarte mare dreptate! pentru multi ce e val ca valul trece insa este bine ca asa se face o triere a confratilor opel Smile intelege cine ce vrea
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu aveti dreptate.Chiar daca e adevarat ca unii se dau la fund dupa ce gasesc aici raspunsuri,totusi eu ma simt bine numai daca stiu ca am putut sa ajut pe cineva,fara sa-mi zica Multumesc.A mai fost un caz....cineva "ameninta" ca pleaca,de parca forumul avea nevoie de el si nu invers.Unii au reactionat cam dur, eu zic ca trebuia tratat cu indiferenta si atat.Ptr mine forumul asta inseamna extraordinar de mult, in fiecare dimineata la 8.05 sunt aici.Recunosc ca am invatat foarte multe de aici,abia astept sa ne intalnim in iulie.Conteaza si cum pui problema,cat de clar esti in exprimare,dar eu nu cred ca e nimeni rau intentionat aici.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Este clar ca daca am putut ajuta, am ajutat complet dezinteresat. Nici macar nu m-am asteptat sa mi se multumeasca, daramite sa mai si pretind multumiri. Nu asta era problema, ci a se posta rezolvarea problemei intalnite, ca sprijin si sursa de informare pentru toti ceilalti cand vor avea nevoie. Nici rea intentie nu este, ci cred ca pur si simplu indiferenta sau poate principiul "nu conteaza ceilalti, mie sa-mi fie bine".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR