Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • kseba70

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1977 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
astia se numesc ''donatori de organe'', avem si noi in tara destui.
oricum meserias donatorul Very Happy
Skip ads

  • Adrian_Brasov

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
wow Sad
  • deleted-28636

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
kseba70 a scris:astia se numesc ''donatori de organe'', avem si noi in tara destui.
oricum meserias donatorul Very Happy

Tine-i Doamne sanatosi sa poata fi prelevate cat mai multe.Cei salvati vor aprecia altfel viata!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pai interesul celor care asteapta vreun rinichi e sa-i vada CAT MAI PUTIN sanatosi... Twisted Evil
Skip ads

  • alamic

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
hai sa nu fim rautaciosi. nu ne-am dori sa fim in pielea niciunei parti
  • ZoomZero

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pentru astia ar fi timpul sa apara adrenalina injectabila la bidonane de 5L eliberata fara reteta! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
  • MarianEKI

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
avem si noi in tara destui de genul astuia si ii mai vezi ca mai ies cu declaratii din alea ca nu sunt respectati in trafic...
  • David K8

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@ claudiu-cld
se intampla urmatoarele: se pune semnal dinainte, ne asiguram si dupa schimbam banda.
oricum, un motociclist cu experienta vede traficul foarte diferit de ceilalti participanti. pe motor esti cu un pas inainte.
intodeauna parerile sunt foarte impartite.
eu unu cand plec spre Cheia, vreau nu vreau fac cam acelasi lucru printre masini, mai mult de nevoie, dar trebuie sa recunosc ca e o oarecare placere.toata treaba e ca depinzi de un singur lucru: noroc, pentru ca asa cum zicea cineva mai sus, daca face vreunul o miscare pe care eu nu am luat-o in calcul, cum ar fi sa se apropie de centrul drumului cand eu trec printre ei, e cam nasol.
pe de alta parte sunt si foarte multi care de exemplu pe DN1 merg paralel cu 70km/h, nerespectand o regula de baza, sa folosesti benzile de circulatie in functie de nivelul de incarcare.ca sa nu mai zic ca e periculos sa mergi paralel cu cineva si astia cred ca deranjeaza pe toata lumea,.
sunt multe aspecte de discutat, mai ales in in frumoasa noastra tara si mai ales de cand cu programul rabla care a pus pe strada multi soferi care n-au mai condus de foarte mult timp...
Skip ads

  • kseba70

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1977 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ca bine le zici.
80% dintre soferi, dau semnal si se baga, in mintea lor bonlava cred ca trebuie sa franeze ala care vine pe banda 2 cu o anumita viteza, pt. ca s-a bagat el.
de preferabil sa nu dea semnal dar sa se asigure, nu sa taie fata aiurea
  • David K8

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
si mai e o problema pe care eu unul am observat-o la multi dintre prieteni.
Ei nu se uita in oglinzi decat cand trebuie si cand ii intreb de ce nu se uita, citez: " pai de ce sa ma uit, ca daca ma loveste din spate e vina lui!".
Pai da prietene, e vina lui, dar daca ala din spate e cu betoniera, diferenta dintre un mort vinovat si unul nevinovat nu exista.Sau poate iese fraieru in fata ta si tu il eviti da nu stii ca langa tine e ala pe motor(asta mi s-a intamplat) si tragi peste el si ghici cine-i de vina.Chiar tu.Nu pot sa inteleg cum dracu nu-l vezi pe unu care merge langa tine dupa o distanta de 500m si prin otopeni, mergeam langa el pentru ca incetineam sa intru la benzinarie.Vreau sa spun ca nu observa traficul si in special semnele de circulatie, ca dupa mintea lor alea nu se schimba niciodata, raman asa fixe ca sa le invete ei pe dinafara.Cred ca asta e problema, habar n-au multi reguli de baza la volan, gen condu', nu mai sta de vorba.
Si problema asta pleaca din scola de soferi si de la faptul ca multi n-au nici cel mai mic interes pentru nimic.

@kseba70
Statistic vorbind, sunt mai multi "donatori de organe la volan" decat pe motociclete si sa nu crezi ca e din cauza ca sunt mai multi soferi cu categoria B decat A. Ai fi surprins sa vezi cati au A-ul.
Eu unu vad zilnic infinit mai multi prosti la volan decat pe motor. Wink
Una e sa nu stii ce se intampla si alta e sa o faci intentionat.
  • bygu_fan

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2010

  • Mesaj Privat
inconstienta totala,adrenalina maxima nebunie permanenta
super tare rusnacul traieste cu adevarat
  • bwmedia

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Duminica seara am fost la cateva secunde sa fac praf un "nefericit" de motociclist.

Linie dreapta 2 km, o banda pe sens, am depasit un autocar, m-am bagat la loc pe banda mea. La vre-o 10 secunde a trecut "ceva" pe contrasens, +200.
Eram foarte atent la drum, insa daca dadeam bot in bot cu el nici nu apucam sa apas pedala de frana.

Seara, drumul cu mici coline, farul foarte chior, viteza excesiva ii puteau fi fatale. Nici noi nu cred ca ieseam pe picioare din masina.
Prima intentie a fost sa sun vre-o 2 prieteni de acasa, sa faca un filtru, sa-l educe putin. Apoi mi-am adus aminte ca e Duminica ...
Skip ads

  • David K8

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
noroc ca era duminica
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ieri pe la 11 dimineata, la intersectia din colt de la mine un "viteaz" din astia a ranit foarte grav o adolescenta, pe zebra. Sper sa scape, dar e problematic, desi cazarma de pompieri care vine la primul ajutor este la 500 de m. au venit practic instantaneu.
Catier de vile, calm, fara probleme infractionale, strada fara trafic intens.
Nevasta-mea nu mai stia ce sa zica copiilor sa nu se duca sa vada, la fata locului...
Asa ca daca unul din astia incearca sa "zburde" printre masini, pe autostrada, cred ca o sa deschid brusc portiera, la 10 m in fata lui...
  • Ire Adrian

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eram pe autostrada in Germania , aveam vreo 140-150. A trecut unul pe langa mine de am crezut ca ma sufla de pe drum... L-am vazut vreo 2-3 secunde , am apucat sa vad ce scria pe masina... Aston Martin... nu stiu cat avea la ora... Asa ca mare atentie cand schimbati banda ca sunt nebuni si pe 2 roti dar si pe 4 !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR