Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • guess_who

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!Am si eu o mica problema.As vrea sa vopsesc diverse plastice de la interior,in special din bord si pentru asta trebuie scos cd player-ul.E vorba de un NCDR1500.Stiu ca are acele 4 gauri in colturi unde trebuiesc introduse "carligele" speciale ca sa poate fi scos.Am citit pe aici pe forum ca au reusit unii cu mine de pix,cuie,electrozi...Ideea e ca la mine nu merge cu nimic,e pur si simplu intepenit.
Asa ca...daca ma poate ajuta cineva cu o alta idee,sau cu carligele originale as ramane profund indatorat.Masina e un Opel Astra G.

PS: sunt dispus sa si platesc,daca e cazul.
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
verifica mai inainte sa nu ai cumva in acele gauri suruburi fara cap care au un hexagon mic.Se scot acele suruburi si apoi cu cleme (originale)introduse in gauri,impingi si totodata inclini spre exterior.Tragi de cd,cass,radio.Se pot folosi si cleme artizanale;O sirma de 3 mm,la care ai facut o crestatura in V cu pila cam la 2mm de capat.Trebuie sa deblochezi musai sigurantele cd-ului din carcasa de fixare in bord.
  • guess_who

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am scos deja cele 4 suruburi mici.trebuie sa recunosc ca nu am facut crestatura pe cleme...incerc si asa si revin cu vesti.Merci de sfat,GL99VRC!
  • guess_who

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am reusit intr-un final sa il scot folosind doua sarme in locul clemelor originale si apoi miscand de el.Multumesc pentru sfaturi
  • marian_k07

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
sal. sunt posesorul unei astre h doresc sa pun o magazie de cd,masina este dotata cu un cd 30 fara mp3,stiti cumva daca modelul asta de cd are iesire pentru magazie de cd.imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR