Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • florinel28

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 1900 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salutari tuturor ,am si eu o problema detin un vectra motor 1.9 cdti anul 2006,si am observat cand e pe liber si o turez la 1500 simt cum vibreaza masina ,daca urc pe la 2000 turatii dispare Crying or Very sad imi puteti da niste raspunsuri ? la 800-900 turatii deci la relantiu se aude bine motorul.Si inca ceva ,cand o accelerez pana la 100km pe ora de ex si iau piciorul de pe aceleratie , dupa 5 secunde apas iar pedala sa accelerez simt un zgomt de parca as trece peste o mica gaura in asfalt sau sa-r da ceva peste cap Rolling Eyes .SA fie cv din cutie ? pentru-ca uneori cand apas ambreaju sa schimb din 1 in 2 la fel face un zgomot ciudat . Tin sa mentionez ca acum 4 luni am schimbat cablul de ambreaj .Posibil sa fie astea cauzele zgomotelor ?referitor la cand accelerez masina si cand schimb viteza din 1 la 2 .Astept raspunsurile voastre Shocked multumesc anticipat...........
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
florinel28 a scris:detin un vectra motor 1.9 cdti anul 2006, . Tin sa mentionez ca acum 4 luni am schimbat cablul de ambreaj .



1.9 CDTI nu are cablu de ambreiaj, ce cred ca simti e volanta cu masa dubla

Da o cautare si apuca-te de citit
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Vibratu s-ar putea sa vina si din tampoanele de la toba finala. Vezi daca nu-s alungite mult
  • florinel28

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 1900 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
sal drogas eu locuiesc in spania si i-am schimbat asa zisul cablu de ambreaj , pentru-ca masina numai intra in nici o viteza ,iar mecanicul asa mi-a zis ca a schimbat sau poate am inteles eu gresit. Dar cert e ca era un cablu lung cu o bila la un capat din cate imi amintesc recunosc, ca nu stiu mai nimic de mecanica. Si imi spui si mie te rog ce e o volanta cu masa dubla? mersi mult pt timpul acordat..
Skip ads

  • haiducu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cablul sigur a fost de la schimbatorul de viteza[actionarea ambreiajului se face hidraulic],referitor la volanta..acelasi simptom am si eu [volanta 100%],eu deja am cumparat tot chitul inclusiv volanta.sa ne spui si noua la ce pret gasesti volanta .ca la noi sunt niste preturiiiii....mariii de tot
  • florinel28

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 1900 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am fost la mecanic si mi-a zis ca zgomotul care al simt cand accelerez 90 la suta poate sa fie din cutia de viteze si daca o desface si e la partea de sus ma costa ieftin,dar daca e dinauntrul cutiei trebuie sa o schimb pretul fiind de vreo 2 mii euro,dar era de parere sa merg asa cu masina ca poate sa ma tina toata viata asa cu tot cu zgomot,sa o repar doar in cazul care va face zgomot mai tare,deocamdata nu se simte prea tare si am facut vreo 15 mii cu acest zgomot , de volanta nu mi-a zis nimic.Astept parerile voastre.SALUTARE............
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR