Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Chiar daca nu e Opel,este a doua masina a mea,de care eram foarte atasat.Dacia Berlina mi-a fost furata in noaptea aceasta din parcare.
Rog posesorii de Opel daca vad o dacie berlina alba,cu numarul de inmatriculare B 05 LPJ sa anunte in acest topic sau la nr de tel 0762 751 084.Cateva elemente distincte ale masinii ar fi stricker CLUBOPEL.COM sub farul din stanga fata,aripa dreapta spate chituita si vopsita la spray,folii pe gemurile laterale spate,sticker RENAULT pe parbriz.
Atasez si cateva poze cu masina:

Multumesc si imi cer scuze!
Skip ads

  • ZIZU MSV

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
sper sa o gasesti
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
In ce zona ti-a fost furata masina? Sper sa o mai gasesti dar slabe sperante.
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
in Zona colentina,langa Opel DI-Bas.
Posibil sa o gasesc dar fara cd-player,statie,subwoofer si difuzoare....+ce mai avea pe ea.
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daca ai parcat neregulametar poate ti-au saltat-o firmele de "sechestrat" masini.
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Exclus.din gramada de masini o lua exact pe asta,din mijloc.Plus ca era si vectra mea langa ea si se vad urmele rotilor,au scos-o la milimetru cu spatele si au plecat.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pai nu ai fost la politie? Am inteles ca, daca o ridica anunta la politie ca sa afli si tu.
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ce se mai aude?
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ia-ti gandul de la ea... Am un vecin care le fura si dupa ce se satura de umblat cu numere aiurea puse pe ele, turna benzina pe ele si le dadea foc, apoi le ducea la fier vechi.. A facut asa pana acum cu vreo 4.. Ma gandesc ca nu o fi singurul care face asa.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Si te simti bine stiind ca ai un vecin ca acela si tu stii cu ce se ocupa si nu iei nici o masura?
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pai ce ai vrea sa fac? Sa imi stric linistea? Deocamdata nu s-a atins de mine sau de lucrurile mele. Daca l-as da in vileag ar fi tot pe capul meu dupe aia. Pana face politia ceva...
  • ZIZU MSV

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Pai ce ai vrea sa fac? Sa imi stric linistea? Deocamdata nu s-a atins de mine sau de lucrurile mele. Daca l-as da in vileag ar fi tot pe capul meu dupe aia. Pana face politia ceva...


asa e romanu stie dar nu ia nici o masura pana cand o va pati el si dupa aia sa vezi distractie

eu sper sa o gasesti chiar si cu ceva lipsuri
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
draga colegule spiritul civic unde mai este,romanu-i tot roman
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pana acum nimic.Am sunat la cel care se ocupa de caz dar la telefon nu raspunde niciodata.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Problema mea este ca nu am incredere in politie! Daca ar sta altfel lucrurile, fiti siguri ca nu as mai avea atitudinea asta! Si va rog sa nu trageti concluzii pripite, fiindca nu puteti vedea lumea sau starea unor lucruri/fapte prin ochii altcuiva. Si cunoscand hoti chiar in politie.. ce sa mai zici? Seful de post din comuna unde locuiesc avea/are (nu stiu daca mai e in legatura cu ei) haita proprie de hoti cu ajutorul carora ( a se intelege furturi de la firme cu materiale de constructii, termopane, etc) care si-a ridicat casa. Nimeni nu a facut/zis nimic. Sa ma gasesc eu, mai mic decat nenea militianu', sa fac legea?
  • mascatu

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Si eu cred ca sunt slabe sperante sa mai gasesti masina ptr ca astia le dezmembreaza si apar prin targuri cu piesele.
@florinianc : cu un simplu denunt la DNA, poti stopa evenimente de genul colegului nostru sau incearca sa dai informatia anonima si poate se leaga cei care umbla civili si sta de capul vecinului tau infractor, putem ajuta sa scada infractionalitatea daca suntem mai tupeisti si uniti, stiu ca te temi de "ordinarii" astia dar incearca sa mergi pe anonimat, dar informatia sa ajunga la Inspectorat sau la DNA, nu la seful de post din comuna ta ca............fi sigur ca sunt mana-n mana. Nu trebuie decat sa fim uniti (ar trebui sa luam exemplul "ciorilor") si sa luam atitudine in fata "rebuturilor" sociale care bantuie printre noi ca niste paraziti.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Problema mea este ca nu am incredere in politie! Daca ar sta altfel lucrurile, fiti siguri ca nu as mai avea atitudinea asta! Si va rog sa nu trageti concluzii pripite, fiindca nu puteti vedea lumea sau starea unor lucruri/fapte prin ochii altcuiva. Si cunoscand hoti chiar in politie.. ce sa mai zici? Seful de post din comuna unde locuiesc avea/are (nu stiu daca mai e in legatura cu ei) haita proprie de hoti cu ajutorul carora ( a se intelege furturi de la firme cu materiale de constructii, termopane, etc) care si-a ridicat casa. Nimeni nu a facut/zis nimic. Sa ma gasesc eu, mai mic decat nenea militianu', sa fac legea?


aici ai perfecta dreptate.
eram atacat pe la doua noaptea de o banda de hoti din IF ,dau telefon la 112, eram disperat si rahatu de politist facea misto de mine .
cand patesti cazuri d-astea iti dispare increderea cu totul.absolut de tot.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Mie mi-au furat din masina si i-am prins a doua zi dupa ce au furat din alta masina tot la mine in cartier. I-am dat pe mana politiei (echipajul care venise in cartier sa investigheze furtul cu princina) si apoi timp de 2 luni mergeam regulat la politie pentru declaratii si completari la declaratii de ma stiau toti pe acolo. Pana la urma m-au facut sa renunt la plangere ca cica nu au ce scoate de la ei (erau minori si parintii prapaditi vezi Doamne) si am acceptat ca deja ma certase sefu la lucru ca tot lipsesc pentru declaratie la politie ca de era tot la ora ciudate cand dadeau telefon... asa ca politia din Romania e cea care a defilat prin Bucuresti... nu isi merita banii... Eu am avut paguba de 1200RON in 2007....
  • nick_florin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
asa se misca politia la noi in tara. si cum spunea colegu nu poti avea incredere in ei. si ca o paranteza: accident cu martori si tipul a fugit noroc ca i-am luat numarul. am facut plangere si completat acte la daune.mi s-a spus cine e proprietarul masinii si ca voi fi cautat dupa ce il citeaza pe respectiv.au trecut mai bine de 2 luni si inca nu m-au cautat si a ramas asa in aer.bine ca e masina de firma si nu e a mea personala.
  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Pai ce ai vrea sa fac? Sa imi stric linistea? Deocamdata nu s-a atins de mine sau de lucrurile mele. Daca l-as da in vileag ar fi tot pe capul meu dupe aia. Pana face politia ceva...


pai esti singurul care stie de "activitatile" lui?cum te-ar banui exact pe tine?tare is curiso daca ai fi tu in locul celor pagubiti,ce ai face?si te mai si lauzi pe forum ca sti pe unu care face nenorociri din astea,frumos,tine-o tot asa!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR