Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • cont-sters-1898

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Ma intereseaza in special anul in care s-a introdus motorizarea pe benzina Euro3 pentru Opel Vectra B, am lista de la rarom si am vazut ca toate motoarele ce incep cu Z sau Y sunt euro3 dar pe site-urile gen mobile.de sau autoscout24.de nu apare niciunde codul de motor.
Rog ajutor !!
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
toate vectrele au inceput cu euro3 din 2000.
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Dar ai grija ca un prieten a patit-o cu o vectra din 2000 care nu avea EURO3. Cel mai bine daca vrei sa aduci o masina de afara te uiti pe acte la codul motorului.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@sky:

Skywalker.>AI GRIJA! nu e suficient codul de motor...la fel e si la mine, eu ma pregatesc sa plec in Franta miercurea viitoare sa imi aduc un megane mai vechiut...cel mai sigur e sa ai codul motorului si seria sasiu si sa completezi o cerere de consultanta la RAR care sa iti dea un OK oficial ca o poti inmatricula.

Ma voi duce maine sa imi depun cererea si va voi povesti cat de repede se ofera un raspuns!
Skip ads

  • cont-sters-1898

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Dracu le mai stie de masini, eu am pe vectra mea euro2 si masina e din 1993!? Pe mine ma intereseaza daca motorul X18XE cel de 85kw (116cp) are euro3 ca cel de 92kw (125cp) ma gandesc ca are pentru ca echipeaza sau a echipat Vectra C pana la asta de 140cp
  • florin

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 B X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Teoretic X ul e Euro 2.
Eu am x16szr si e euro 2.

Un link care te poate ajuta:
https://www.clubopel.com/viewtop...47&highlight=
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
offtopic: am renuntat la rapida calatorie in franta datorita faptului ca dealerul respectiv nu pare asa serios, dat fiind ceea ce sustine el si care e realitatea..gen ca nu e nevoie de nr de export si de radieri in franta etc, in timp ce oameni care aduc de 5 ani masini din franta si stabiliti acolo spun clar ca se iau numere de export plus ca au cam la toate masinile niste preturi dubios de mici (cam cu 800-1000e) mai mici decat restul si masini care arata exagerat de bine ..

...in fine..problema cu euro3 e intr-adevar o cretinitate de la RAR...v-am zis, nu e nimic sigur pana nu iti dau ei ok-ul.. ar mai fi varianta sa obtii accesul la catalogul TUV din Germania (asa zic cei de la RAR)...dar eu ma bazez doar pe fisa de consultanta aprobata RAR..e chiar nasol sa fugi pana in Germania, cauti masina, o cumperi si ajungi aici si iti zice vreun bou pe la RAR ca nu ai euro 3 cand ai o B2 de toata frumusetea....sa imi zica mie ca polueaza motorul de pe logan sau cielo mai putin ca un B2...de-aia nu merge tara asta, ca nu avem numai masini cu EURO3...dar oare suntem in UE ca sa punem conditii gen EURO3? Twisted Evil Evil or Very Mad Question
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR