Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salutare,am si eu o nelamurire in legatura cu sunetul din masina.Masina este o Astra G,a venit cu difuzoare standard pe fata.. de curand i-am pus un sistem pe spate http://www.mtxaudio.eu/spip.php?article1315 ,se aude bine dar cand dau mai tare sa zic cam pe la 30 la volum la cd player..(mentionez ca am un http://www.be-loud.ro/produ...oneer/DEH-2020MP/ ) incepe sa se distorsioneze sunetul.Playerul are 60 volum,daca schimb si cele standard e posibil sa nu mai am probleme?
Skip ads

  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
regleaza fader ul astfel incit sa se auda doar diff urile de pe spate ,si vezi ce se intimpla . Daca se aude clar inseamna ca trebuie schimbate cele originale de pe fata , daca nu ,si se aude distorsionat dar fara sa zbirniie difuzoarele .inseamna ca nu are suficienta putere CD ul, daca se aude ca si cum membrana loveste de ceva este f posibil ca difuzoarele sa fie slabe ca putere .Oricum verifica daca difuzoarele sint corect legate ,sa nu fie in antifaza ,si asta poate sa fie o problema
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
da am incercat cum ai zis tu..le-am oprit pe cele de pe fata..si se aud clar cele de pe spate am dat mai tare si nu era nici o problema ...dar la cele de pe fata se distorsioneaza sunetul.Difuzoarele de pe spate mi le-au montat niste baieti de la unde le-am si cumparat.
  • geoX

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pai distorsioneaza probabil pentru ca dai cu prea mult bass in ele.E ceva normal ele avand cam 15W iar playerul avand undeva pe la 25W pe canal si fiind niste difuzoare pentru mid-bass nicidecum pentru full-range.O idee mai buna era sa le schimbi pe cele de pe fata decat cele de pe spate, pentru ca sunetul trebuie sa vina din fata.Tu cand te duci la concert, stai cu spatele la scena?
Iti recomand sa schimbi boxele de pe fata, sau daca nu mai scoate din bass pentru a nu mai distorsiona asa puternic cele de pe fata.
Skip ads

  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
DA bine gandit.M-am gandit ca e o idee buna sa pun si pe spate ceva sunet ,sa meritat in proportie de 50%..dar o sa le schimb si cele de pe fata..sa vad ce gasesc ..cu twiter separat de boxa Smile
  • radu89ara

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare. Pot sa-mi montez subwoofer-ul daca nu am statie? Pot aparea probleme?
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Se poate ,dar...o sa scoata acei 40-50W pe care ii scoate player-ul...nu subwooferul...in cazul in care vrei un subwoofer cat de cat bun ... incearca Subwoofere active..ele au un amplificator incorporat si undeva pe la 100-200wati daca folosesti un subwoofer normal...folosind puterea player-ului...la un moment dat vor intra interferente si gajaituri...si nu mai intelegi nimic
  • radu89ara

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ok...mersi de sfat:d
  • AlexBanu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
w1sh a scris:Salutare,am si eu o nelamurire in legatura cu sunetul din masina.Masina este o Astra G,a venit cu difuzoare standard pe fata.. de curand i-am pus un sistem pe spate http://www.mtxaudio.eu/spip.php?article1315 ,se aude bine dar cand dau mai tare sa zic cam pe la 30 la volum la cd player..(mentionez ca am un http://www.be-loud.ro/produ...oneer/DEH-2020MP/ ) incepe sa se distorsioneze sunetul.Playerul are 60 volum,daca schimb si cele standard e posibil sa nu mai am probleme?


Ai nevoie de amplificator pentru difuzoare incat cel din player e mult prea mic pentu ce ai nevoie si nu face fata.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR